Sarkandaugavā atklās atjaunoto Alekša skvēru

Alekša skvērā īstenotās pārmaiņas ir pirmais publiskās ārtelpas labiekārtojuma projekts Rīgā, ko, savstarpēji sadarbojoties, veickušas nevalstiskas organizācijas un apkaimes iedzīvotāji. Pirms gada Sarkandaugavas iedzīvotāji piedalījās Labas vietas TALKAS ideju radīšanas spēlē par neviesmīlīgā un novārtā atstātā Alekša skvēra uzlabošanas iespējām, apkopojot lielu daudzumu ideju.

Projekta telpiskā koncepcija interpretē Alekša skvēru kā galda spēles laukumu, uz kura izvietotas figūras ­ elementi, ar kuriem ikviens var rīkoties pēc saviem ieskatiem. Tie kalpos gan ikdienišķām vajadzībām — apsēsties, novietot divriteni, pastaigāties ar bērniem, suni —, gan ļaus katram lietotājam atklāt pašam savu izmantošanas veidu — pakāpties augstāk un vingrot. Dizaina koncepcijas autore ir arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola.

Atklāšanas pasākumā 1. maijā jaunie vides elementi tiks izmēģināti laikmetīgās dejas kustību performancē, skvēru apdzīvos ielu muzikanti, mākslas vingrotāji un žonglieri, radot kopīgas spēlēšanās prieku un vēlmi kopīgi pavadīt laiku publiskajā ārtelpā. Alekša skvēra labiekārtojuma projektā iekļaujas arī pirmā no piecām publiskajām vingrotavām Rīgā, ko radījušas dizaina studijas RIJADA un Design Catering  Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīga 2014 kultūras programmas ietvaros.

Labas vietas TALKA ir pasākumu cikls, kurā apkaimes iedzīvotāji kopā rada idejas kādai konkrētai pilsētas vietai ar mērķi to uzlabot, padarīt drošāku un interesantāku. Projekta iniciatori ir IdejuTALKA un Laikmetīgās arhitektūras informācijas centrs, kuru ideja bija radīt vietu spēlēm pilsētas publiskajā telpā — vietu, kur labprāt kopīgi laiku pavadītu gan lieli, gan mazi. Sarkandaugavas attīstības biedrība atsaucās aicinājumam un Sarkandaugavas apkaime kļuvusi par pirmo, kurā īstenotas Labas vietas TALKAS ieceres.  Alekša skvērs kļūs par spilgtu vietzīmi apkaimē, kur satikties un pavadīt laiku. Projektu atbalsta Rīga 2014, Rīgas dome, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, krāsošanas darbi Alekša skvērā veikti arr SIA Krāsu serviss atbalstu.

Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros Sarkandaugavā īpašs notikums būs arī Sarkandaugavas attīstības biedrības rīkotie Sarkandaugavas strādnieku svētki 17.maijā, kuros gaidāmas dažādas aktivitātes visai ģimenei – koncerti, radošās darbnīcas, sporta spēles, kino un daudz kas cits.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx