RTU Vasaras skola aicina uz publiskiem pasākumiem

Ap 30 vasaras skolas dalībnieki arhitektūras, dizaina un pilsētplānošanas darbnīcās pētīs, vai dzīve mazpilsētā ir veselīgāka par dzīvi metropolē. Sagaidāms, ka izpētes rezultāti un dalībnieku idejas materializēsies vairākās pilsētvides instalācijās un drukātā izdevumā.

Divu nedēļu garumā, no 26. jūlija līdz 9. augustam, vasaras skolas dalībnieki intensīvā darbā iepazīs pilnu projekta ciklu — no pirmajām skicēm līdz daudzslāņainas informācijas grafiskai attēlošanai, telpisku struktūru būvniecībai pilsētvidē un to nodošanai sabiedrības lietošanā. Kā ierasts, vasaras skolas lekciju programma ar ārzemju un pašmāju lektoru uzstāšanos, kā arī dalībnieku projektu prezentācijas būs publiski pasākumi.

Vasaras skolas laikā Cēsīs viesosies divu spēcīgu Latvijas dizaina projektu autori: Marta Kāle stāstīs par sociālā dizaina projektu Iesakņotāji, kura ietvaros pansionātu iemītnieki un pamatskolas skolēni kopīgi nodarbojas ar dārzkopību, bet Rihards Funts atklās, kā viņa pārliecība par to, ka ar vides dizainu iespējams uzlabot pilsētnieku dzīves kvalitāti realizējusies projektos Vingrotava un Garā pastaiga. Bvažejs Čuba (Błażej Czuba), poļu arhitekts un pilsētplānotājs no Londonas, lekcijā pievērsīsies piesārņotās pilsētas un pasakainās dzīves laukos pretnostatījumam, kas ir 20. gadsimta nozīmīgāko pilsētplānošanas kustību pamatā. Lielbritānijas arhitektu biroja Something & Son vadītāji Endrjū Merits (Andrew Merritt) un Pols Smits (Paul Smyth) stāstīs par to, kā viņi Dalstonā izveidoja urbāno fermu FARM:shop pamesta veikala vietā, lai metropoles vidū audzētu dārzeņus, vistas un zivis, kā arī par to, kā noritēja darbs pie pop–up spa centra Londonas austrumu apkaimē Bārkingā.

Publiskas lekcijas

Ruckas mākslas un rezidenču centrā Piebalgas ielā 19, angļu valodā, ieeja brīva.

28. jūlijs
16.30 Marta Kāle — sociālā dizaina projekts Iesakņotāji
17.45 Bvažejs Čuba — Pilsētas dūmi un lauku idille

29. jūlijs
16.30 Rihards Funts — vides dizaina projekts Garā pastaiga
17.45 Endrjū Merits, Pols Smits — arhitektu birojs Something & Son

Vasaras skolas noslēgums

Ruckas mākslas un rezidenču centrā Piebalgas ielā 19, angļu valodā, ieeja brīva

8. augusts
15.00 Projektu prezentācijas
20.00 Pilsētvides instalāciju atklāšana Ruckas parkā un citur Cēsu pilsētvidē

Rīko: Latvijas radošo industriju komunikācijas platforma FOLD sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx