RIGA IFF aicina uz arhitektūras filmu programmu “Architect’s Cut”

Rīgas Starptautiskais kino festivāls aicina apmeklēt arhitektūras programmas “Architect’s Cut” seansus Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 20., 22. un 23. oktobrī. Programmu veidojusi festivāla vieskuratore Ieva Zībārte, atbildot uz sabiedrības interesi par labāku pilsētu plānošanu, mūsdienu arhitektūru un pētniecību, kā arī 20. gadsimta modernisma mantojumu.

 

Svētdien, 20. oktobrī 19.00, programmas atklāšana un dzērieni 18.00

Spēles īstajā pasaulē / Gaming the Real World

Zviedrija, 2016, 73’, EN/SE
Režisors: Anderss Ēklunds

“Spēles īstajā pasaulē” piedāvā ideju par pilsētu plānošanu un iedzīvotāju iesaistīšanu savu dzīves apstākļu uzlabošanā, izmanotojot datorspēles. Tā ir tēma, kas turpina pirmajā RIGA IFF arhitektūras filmu programmā iesākto diskusiju par netradicionāliem pilsētu plānošanas instrumentiem. Līdzīgi kā pilsētvides aktīvisti, kas ir gatavi iet ielās, lai panāktu uzlabojumus pilsētā, arī datorspēļu entuziasti ir kopiena, kas prot kopīgi nonākt pie risinājuma.

Vairāk par filmu
Biļetes

 

Trešdien, 23. oktobrī 19.00

Tautas pils / Palace for the People

Bulgārija, Vācija, Rumānija 2018, 76’, BG/EN/RO/RU/SR
Režisori: Boriss Misirkovs, Georgijs Bogdanovs

Stāsts par sociālisma ēras projektiem bijušajās sociālisma bloka valstīs, kas izmēra, finansējuma un vēriena ziņā joprojām raisa interesi līdzīgi kā vēsturiskās pilis un katedrāles. Maskava, Belgrada, Berlīne, Sofija un Bukareste – piecas pilis, pieci atšķirīgi likteņi un vēl vairāk cilvēkstāstu. “Tautas pils” dokumentē apdraudēto sociālisma ēras arhitektūras mantojumu vai dažos gadījumos tā paliekas Eiropā, un asprātīgā veidā komunicē arī mūsu pašu attieksmi pret to – kritiku, apbrīnu un ilgas pēc zudušā, ko stiprina meistarīgi izvēlētā fona mūzika.

Vairāk par filmu
Biļetes

 

Ceturtdien, 24. oktobrī 19.00

Cilvēka patvērums / The Human Shelter

Dānija, 2018, 58’, EN
Režisors Boriss Benjamins Bertrams

Piedāvājot poētiskus skatus no Polārā loka baltā horizonta līdz Tokijas mikrodzīvokļa šaurībai, filma stāsta par mājas konceptu četros kontinentos visdažādākajos apstākļos un dzīves situācijās. Stāstu vieno pašcieņa, ar kādu savu mājokli – drošo salu un patvērumu mainīgajā pasaulē – iekārto visdažādākie cilvēki. Kā savu vidi veido bēgļi nometnes teltī un kā šo pašu telti ierauga muzeja apmeklētājs.

Filma izstaro empātiju un skatītāju mudina būt mazliet laimīgākam. Tas ir stāsts par skaistumu, vientulību un cerībām. Arhitektūras un plānošanas profesionāļiem filma ļauj nojaust arī līdz galam neizzināto un daudzveidīgo mūsdienu mājokļa tipoloģiju, kur arvien pieprasītāks ir īslaicīgs, ātri uzceļams miteklis.

Vairāk par filmu
Biļetes

Informācija: Ieva Zībārte, programmas “Architect’s Cut” kuratore

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx