Rīga ar Rumbulu startē Europan 10

Papildināts. Pirmdien, 16.februārī, plkst.11.00 Arhitektu namā notiks preses konference par Eiropas arhitektu konkursu Europan 10, kura ietvaros tiks meklētas idejas arī Rumbulas attīstībai.

Preses konferencē piedalīsies Latvijas Arhitektu savienības priekšsēdētāja vietnieks Juris Poga, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītājs Gvido Princis un Rīgas pašvaldības SIA Rīgas pilsētbūvnieks valdes priekšsēdētājs Ivars Gaters.

Europan ir lielākais jauno arhitektu konkurss, kas vienlaicīgi notiek deviņpadsmit Eiropas valstīs un tiek organizēts katru otro gadu. Šogad tas izsludināts 19.janvārī, kad tika atklāta konkursa interneta mājas lapa, un ilgs līdz šāgada 29.jūnijam, konkursa rezultāti tiks paziņoti 2010.gada janvārī. Konkursā aicināti piedalīties jaunie arhitekti, plānotāji un ainavu arhitekti no visas Eiropas, kuru vecums uz konkursa slēgšanas brīdi nepārsniedz 40 gadus. Europan konkursu tēmas parasti ir saistītas ar inovatīvas arhitektūras un kvalitatīvas pilsētvides radīšanu. Europan 10 sesijas konkursa tēma ir «Izveidot, atjaunot, atveseļot un apgūt pilsētvidi!»

Latvijas Arhitektu savienības priekšsēdētāja vietnieks un Europan Latvija prezidents Juris Poga uzskata, ka jaunajiem arhitektiem dalība Europan konkursā ir iespēja sevi pieteikt un parādīt starptautiskā mērogā, ko nodrošina konkursa norise Eiropas 19 valstīs un starptautiskas žūrijas vērtējums. «Mūsdienu ekonomiskajā situācijā īpaši svarīgi ir stratēģiski domāt par nākotni, lai neveidotos pārrāvums attīstībā. Europan konkurss pēc savas būtības ir orientēts uz rītdienu», komentē Juris Poga.

Europan 10 konkursam Latvija šogad piedāvā 13 ha lielu teritoriju Rumbulā. Šo teritoriju plānots izmantot pašvaldības daudzdzīvokļu māju celtniecībai un projekta vadītāja ir SIA Rīgas pilsētbūvnieks. Konkursam piedāvātā novietne ir daļa no aptuveni 200 ha kopējās attīstāmās teritorijas Daugavas labajā krastā, kas dienvidos robežojas ar Daugavu, ziemeļos ar Maskavas ielu, rietumos ar, tā saucamo, Zaļo pilsētu un austrumos ar bijušo Rumbulas lidostu. Konkursa mērķis ir radīt augstvērtīgu, interesantu, veselīgu dzīves telpu potenciālajiem rajona iedzīvotājiem, izmantojot ainaviskās vides priekšrocības, integrējot apbūvi pilsētvidē, kā arī paplašinot un labiekārtojot zaļās zonas sporta un atpūtas vajadzībām.

«Šī gada Europan konkursa rezultātā Rīgas pilsēta un Rīgas pašvaldības SIA Rīgas pilsētbūvnieks ir ieinteresēti iegūt inovatīvu un ilgtspējīgu skatījumu Rumbulas teritorijas ilgtermiņa perspektīvajā attīstībā, kā arī konkursa labākā piedāvājuma izvēlē un realizācijā», uzskata RDPAD direktora pienākumu izpildītājs Gvido Princis.

SIA Rīgas Pilsētbūvnieks valdes priekšsēdētājs Ivars Gaters uzsver: «Ceru, ka Rumbulas projektā tiks izmantota visa šīs teritorijas kapacitāte, jo tas būs pilnīgi jauns pilsētas rajons, kura attīstību neierobežos pagājušajos gadu desmitos nospraustie rāmji, kā tas ir, realizējot projektus, jau esošajā apbūvē. Mūsu uzņēmums ir gatavs ne tikai apmierināt pašvaldības pieprasījumu pēc dzīvojamām mājām, bērnudārziem un infrastruktūras objektiem, mēs vēlamies arī būt līderi jaunu un atraktīvu ideju īstenošanā.»

Europan 10 konkursa atbildīgā sekretāre Dace Kalvāne informē, ka Latvijas konkursa darbus vērtēs starptautiskā žūrija, kuru veido Eiropā un pasaulē atzīti arhitekti — Klaus Kada, Jonathan Kendall, Carlos Arroyo Zapatero, Oliver Thill.  Žūrijas komisijā Latviju pārstāvēs Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētbūvniecības fakultātes dekāns Uģis Bratuškins, pilsētplānotājs Aigars Kušķis, mediju pārstāvis Filips Rajevskis. Konkursa prēmiju fonds — 18 tūkstoši eiro.

Paredzēts, ka 2009.gada 31.martā, plkst.15.00 jaunie arhitekti, kas vēlas piedalīties konkursā un pārējie interesenti, dosies organizētā izbraukumā uz konkursa novietni Rumbulā. Konkursa darbi iesniedzami līdz šāgada 29.jūnijam, bet gala rezultātu paziņošana notiks nākamā gada janvārī.

Latvija Europan konkursos piedalās ceturto reizi, iepriekšējos gados konkursam bija piedāvātas novietnes gan pilsētu vēsturiskajos centros Rīgā un Ventspilī, gan teritorijas Ķīpsalā un pie Ķīšezera, kā arī Juglā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
3 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
:)

o – tagad ir izeja pie ūdens malas!

sbaumanis@yahoo.com

Vairakas zinatniskas Globala, Mererologi, Profesori Zemes Lodes studijas, ir iesniegusi Udens limenu pakapienus sakot ar 4 colem , pirmos gados, lidz 5 pedam velak pec 20-30 gadiem. Ekonomija uzskata "Globalo Sildisanu" iespaidu uz New York Pilsetu ASV, dienvidu Florida ASV, bus vairakas loti apdzivotas Pilsetas, majas, un Darba Nami busot zem udens. Kadi ir jusu plani skatoties uz so realitati? Es ari redzeju kaut-kur pie Riga juras lici, plano kadu Valsts Bisnesa Centru, ari izrades zales, un hotelu piedavajumu. Tada Vieta tuvi pie Juras ari bus iespaidota ar "Globalo sildisanu", rakstitaja apzimeja bus kada "pasakaina milziga uz-buve", kur ir lemts,… Lasīt vairāk »

:)

o – tagad ir izeja pie ūdens malas!

3
0
Lūdzu, komentējietx