Pirmā RIXARCH konference — pēc divām nedēlām

RISEBA augstskolas Arhitektūras fakultāte 24. un 25. martā arhitektūras un mediju centrā H2O6 rīko starptautisku arhitektūras dizaina konferenci RIXARCH. Tās mērķis ir savest kopā gan jau atpazīstamus, gan topošos vietējos zinātniekus un noturēt starptautiskas diskusijas par aktuālajiem arhitektūras jautājumiem. Iecerēts, ka turpmāk konference kļūs par ikgadēju Rīgas arhitektūras notikumu.

Pārmaiņu ātrums cilvēces vēsturē nekad nav bijis straujāks, un dizains nekad nav bijis tik integrāls ikdienas dzīvē. Arhitektūras dizains ne tikai veido mūsu ikdienu un risina mūsu vajadzības, bet tas ieņem nozīmīgu lomu arī ekonomiskajā un psiholoģiskajā labklājībā un ekoloģiskajā līdzsvarā. Arhitektūra atstāj arvien lielāku iespaidu uz mārketingu un tēla veidošanu. Tā no jauna atklāj neirozinātni, mākslīgo intelektu, robotizētas konstrukcijas, biomimētiku un virtuālo realitāti. Ekoloģija ir kļuvusi par būtisku parametru visos dizaina lēmumos.

Mūsdienu pasaule arhitektūrai piedāvā jaunas iespējas un izaicinājumus, un arhitektūra ir gatava atklāt jaunas robežas. RIXARCH konference aicina zinātniekus un arhitektus uz starpdisciplinārām un mūsdienīgām pārdomām par dizaina izpratni. Pirmajā gadā fokuss būs vērsts uz arhitekta un teorētiķa Džona Hejduka (John Hejduk) mantojumu, formas pamatjautājumiem un objekta un subjekta dihotomiju.

Konferencē piedalīsies pieci galvenie runātāji. Pasākumu atklās Arhitektūras un dizaina fakultātes direktors Rudolfs Dainis Šmits, kurš ir iniciators izdevumam izdevumam «Džons Hejduks: Rīgas projekts». Uzstāsies arī arhitekte un Oksfordas Brūksa universitātes arhitektūras programmas vadītāja Džeina Andersone (Jane Anderson), Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta (MIT) arhitektūras katedras asociētais profesors Viljams O`Braiens juniors (William O`Brien Jr.), Dortmundes Tehniskās universitātes profesore Haike Hanada (Heike Hanada) un Teksasas Tehniskās universitātes Arhitektūras koledžas bijušais dekāns Džeimss P. Viljamsons (James P. Williamson).

Iesniegtie pētījumu kopsavilkumi tiks publicēti konferences grāmatā, ko visi dalībnieki saņems konferences dienā. Pilno tekstu izlase tiks apkopota īpašā izdevumā pēc vēl viena zinātniskās recenzēšanas procesa.

Klausītāji pasākumam var reģistrēties līdz 10. martam

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Šis gan būs labs pasākums. Būtu vesels, ietu kā likts. MI pamazām aizstāj darbiniekus elektroniskos izdevumos. Vai MI varēs aizstāt arhitektus? Noteikti, jo dažreiz liekas ka tas jau notiek tepat Latvijā, visur tur kur risinājumi uzdzen žāvas. Un tāda varētu būt nākotnes arhitektūra – apbūves noteikumus ievērojoša, energoefektīva un izskaitļota, garlaicīga un neizlecoša. Ir kāda Mr.Bīna filmiņa, kur viņam iesprūst roka kāda kabatā un viņi abi nonāk WC, kur Mr.Bīns pasniedz nelaimīgajam tualetes papīra rulli. Aptuveni tā mēs visi jutīsimies, kad MI sāks izmantot nopietni arhitektūrā. Un man jāsaka, ka labs bija tas laiks ar arhitektūru bez MI 🙂

1
0
Lūdzu, komentējietx