Pilsētu attīstības asociācijas kongress Rīgā?

Vakar Rīgas domes mājas lapā parādījās ziņa, ka domes priekšsēdētājs Jānis Birks un citi pašvaldības pārstāvji tikušies ar Starptautiskās pilsētu attīstības asociācijas (INTA) ģenerālsekretāru Mišelu Sudarski (Michael Sudarski), lai apspriestu piedāvājumu rīkot asociācijas kongresu Rīgā.

Kā vēsta skopa informācija tīmeklī, INTA (The International Urban Development Association) ir starptautiska asociācija, kas apvieno publiskas un privātas organizācijas, valdības aģentūras, biznesa struktūras un individuālas personas, lai veicinātu un uzlabotu pilsētu un reģionu attīstību. Organizācijas aktivitātes ietver jaunu pilsētu un lielmēroga plānotu teritoriju attīstību, pilsētu reģenerāciju, sociālo un ekonomisko revitalizāciju, infrastruktūras politiku, ilgtspējīgas vides iniciatīvas u.c. Organizācija ir ieinteresēta vienotā pilsētu attīstības un reģenerācijas procesa plānošanā, finansēšanā un vadīšanā, ietverot stratēģisko un apkaimju plānošanu, jaunu pilsētu attīstību, mājokļus, tirdzniecības un biroju biznesu, tūrismu, zinātnes parkus kultūru, satiksmi vispārēju saimniecisko veicināšanu. INTA sekmē informācijas un pieredzes apmaiņu, organizējot konferences, izpētes braucienus un publikācijas.

INTA ģenerālsekretārs pastāstīja, ka šogad Pasaules pilsētu attīstības kongresu plānots rīkot novembra sākumā un kā iespējamā norises vieta ir izvēlēta Rīga. Iecerēts, ka uz kongresu ieradīsies vairāk nekā 500 pārstāvji no 15 pasaules valstīm. Organizācijas iepriekšējais kongress noticis Belfāstā.

Pasaules pilsētu attīstības kongresa organizēšanā no Latvijas puses plāno iesaistīties ne tikai Rīgas pašvaldība, bet arī aģentūra Jaunie Trīs brāļi, Ārlietu ministrija, Latvijas Institūts, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
RS

Varbūt būs cerība ka mūsu dome kaut ko iemācisies no ES valstu kaimiņiem 🙂

RS

Varbūt būs cerība ka mūsu dome kaut ko iemācisies no ES valstu kaimiņiem 🙂

2
0
Lūdzu, komentējietx