Pilsētplānošanas izglītībai veltīts simpozijs

Pirmdien, 23.novembrī no plkst.15.00—19.00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē notiks pilsētplānošanai un izglītībai veltīts simpozijs Planning and Education. Urban Development and Planning Theory — Challenges for Education and Professional Development.

Simpozijs ir daļa no pilsētplānošanas problemātikai veltītā lekciju cikla, ko rīko Baltijas — Vācijas augstskolu birojs sadarbībā ar büro büchel, kā arī Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas Universitāti.

Šobrīd, divdesmit gadus pēc neatkarības atgūšanas, intensīviem sociālās un politiskās attīstības procesiem un iestāšanās Eiropas Savienībā, Baltijas valstis piedzīvo nopietnas pārmaiņas. Laikā, kad daļa iedzīvotāju pamet valsti, lai dotos labākas dzīves meklējumos ārzemēs, un izsīkst pieejamie resursi, no pilsētām un reģioniem tiek gaidītas vadlīnijas ilgstpējībai attīstītībai nākotnē.

Pieprasījums pēc alternatīvām un saprātīgām pilsētu atjaunošanas metodēm un reģionālās plānošanas stratēģijām Baltijas reģionā liek domāt par aktīvāku izglītības un zinātnes iesaistīšanu šajos procesos. Simpozijs būs sākums diskusijai par jaunas maģistra līmeņa studiju programmas nepieciešamību pilsētplānošanas jomā, kuras izveidē varētu iesaistīties RTU, LU un Viļņas Gediminas Tehniskā universitāte, piesaistot arī citu Eiropas universitāšu mācībspēkus.

Simpozijā uzstāsies: asoc. prof. Dr. Uģis Bratušķins, RTU APF dekāns, prof. Dr. Frank Eckardt no Bauhaus universitātes Arhitektūras fakultātes, Dr. Juliane Pegels no Āhenes Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes, asoc. prof. Dr. Pēteris Šķiņķis no LU Ģeogrāfikas un zemes zinātņu fakultātes un asoc. prof. Gintaras Stauskis no Viļņas Gediminas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes.

Diskusijā piedalīties un savu viedokli paust ir aicināts ikviens interesents.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx