Pilsētas sportiem veltītās lekcijas

Iain Borden, Londona — 19. septembrī plkst. 19.00 mediju centrā H206, Zundā

Arhitektūras kritiķis un teorētiķis, kas koncentrējas uz skeitborda un pilsētvides mijiedarbību, sākot ar tā pirmsākumiem septiņdesmitajos gados līdz ar speciāli skeitbordam būvēto parku izaugsmi un mūsdienu ielu skeitbordam. Pastiprināti analizējot, kā skeitbordisti piedzīvo, izjūt un uztver pilsētu caur šo sporta veidu. Pašlaik Bordens ir Barletas Arhitektūras skolas valdē kā arī pasniedz Arhitektūru un pilsētas kultūru. Viņš ir arī goda biedrs Britu arhitektu karaliskajā institūtā. Bordena bibliogrāfija ir visai plaša un viena no zināmākajam grāmatām ir Skateboarding, the space and the city. Tā ir detalizēts pētījums par urbāno fenomenu — skeitbordu.

Šobrīd Bordens ir iesaistījies Londonas Soutbankas un skeitbordistu konflikta risināšanā, meklējot jaunus kolektīvos pilsētvides risinājumus, lai atrastu kopsaucēju starp visām iesaistītajām pusēm. Konflikts izraisījis lielu rezonansi un raisījis daudz jautājumu, kas skar publiskās telpas un urbāno sporta veidu mijiedarbību pilsētvidē.

Rasmus B Andersen, Kopenhāgena — 20. septembrī plkst. 19.00 Arhitektu namā

Arhitekts un pilsētplānotājs, pabeidzis Arhusas Arhitektūras skolu. Studiju laika galvenokārt fokusējies uz cilvēka un viņa radītas vides attiecību analīzi un interpretāciju. Pašlaik Rasmus ir biroja Active City Transformation vadītājs, kas meklē jaunus risinājumus cilvēka mērogā telpas tipoloģijai, kas var reģenerēt pilsētas dzīvi. Active City Transformation savos projektos meklē veidu, kā pilsētvidē vienmērīgi integrēt pilsētas sportus, lai tie nekonfliktētu ar citām lietotāju grupām.

www. act-a.dk

Janne Saario, Helsinki — 21.septembrī plkst. 16.00, Arhitektu namā

Arhitekts no Somijas, kurš skeitošanu sācis nodarboties 6 gadu vecuma, vēlāk iekļuvis Eiropas “Element Skateboards” komandā un šobrīd specializējas skeitparku projektēšana. Viņa profesionālās pieejas pamatā – skeitbords un arhitektūra. Braukājot pa dažādu pilsētu ielām, pasaule, pamazam sācis interesēties par vidi un arhitektūru, kas ari ir viņa profesionālas pieejas pamatā – skeitbords un arhitektūra. Janne ir arī finālists prestižajā konkursā European prize for urban public space (2008).

www.jannesaario.com

Noslēdzot vieslekciju ciklu, apmeklētājiem būs iespēja redzēt filmas Second Nature: Documentary about Janne Saario Latvijas pirmizrādi.

Līdz 7.oktobrim Trokšnu ielā 13 no 11.00 līdz 20.00 darbosies pilsētas skeitparks, bet līdz 11. oktobrim Arhitektu namā iespējams apskatīt Latvijas labākās skeitborda un arhitektūras fotogrāfijas.

Pasākumu cikla MANUAL: Urban sports and architecture noslēgumā 11. oktobrī Arhitektu namā dzirdēsim septiņu sportistu stāstus par arhitektūru un pilsētvidi, kas noslēgsies ar diskusiju ar pilsētas atbildīgajām personām un praktizējošiem arhitektiem.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx