Pasīvo ēku projektēšanas apmācību kurss

Kāpēc kļūt par sertificētu pasīvo ēku projektētāju?

Labi zināms, ka jaunbūves un ēku rekonstrukcijas iespējams projektēt, sasniedzot ievērojami zemāku enerģijas patēriņu, nekā ierastā veidā projektētās ēkās. Eiropā jau uzbūvētas vairāk par 30 000 pasīvo ēku. Šo ēku enerģijas patēriņš ir vidēji desmit reizes zemāks kā standarta ēkām.

Šis apmācību kurss dod iespēju arhitektiem, inženieriem un citiem būvniecības industrijas profesionāļiem iegūt nepieciešamās specifiskās zināšanas par ēku projektēšanas, būvniecības un uzturēšanas procesiem, lai praksē spētu sasniegt tādus energoefektivitātes, komforta un būvniecības kvalitātes rezultātus, kas atbilst pasīvo ēku standartam.

http://eu.passivehousedesigner.de

Pēc kursa noklausīšanās ir iespēja papildus kārtot sertificēta pasīvo ēku projektētāja eksāmenu sadarbībā ar Pasīvo ēku institūtu Darmštatē. 

www.passiv.de

Kursa saturs

  • Pasīvās ēkas standarts
  • Ēkas čaula
  • Pasīvās ēkas projektēšanas programma (PHPP)*
  • Pasīvās ēkas ērtības un komforts
  • Ventilācija – praktiskas nodarbības
  • Pasīvo ēku ekonomiskie aspekti
  • No termiskiem tiltiem brīvas un gaisa necaurlaidīgas konstrukcijas
  • Ēkas inženiertehniskās sistēmas

Kursa kopējais ilgums: 80 akadēmiskās stundas

*Lai piedalītos kursa daļā Pasīvās ēkas projektēšanas programma (PHPP), nepieciešams klēpjdators ar PHPP programmatūru.

Kursa lektori

Ervins Krauklis

Arhitekts, kursa vadītājs, sertificēts pasīvo ēku projektētājs un kursa lektors

Bjørn Kierulf

Bjorns ir norvēģis, kurš jau vairāk kā 20 gadus dzīvo Slovākijā. Viņam ir maģistra grāds industriālajā dizainā, viņš ir saņēmis vairākus Valsts līmeņa apbalvojumus par saviem darbiem laika posmā no 1993-2001. Kopā ar sievu, arhitekti, darbojies pasīvo ēku kustībā Slovākijā kopš 2007. gada, kad viņi pabeidza pirmo sertificēto pasīvo ēku valstī. Kopš tā laika viņu uzņēmums Createrra veicis projektēšanu un būvniecību vairāk kā 50 pasīvo ēku projektiem. Createrra kā uzņēmums ir īpaši ievērojams ar dabīgo materiālu  pielietojumu savos projektos. Bjorns ir aktīvs starptautiskās pasīvo ēku kustības dalībnieks un Pasīvo ēku konferences zinātniskās komisijas biedrs. Viņš ir četras reizes referējis starptautiskajās pasīvo ēku konferencēs, kā arī uzstājies vairākās citās konferencēs Eiropā. Bjorna praktiskā pieredze ir īpaši nozīmīga Latvijai, jo viņš savos projektos pievērš īpašu uzmanību ekonomiski pamatotiem un asprātīgiem dizaina risinājumiem.

www.createrra.sk

Michael Braun

Mihaels ir ieguvis profesionālu izglītību ēku inženiertehnisko sistēmu montāžas specialitātē. Diplomēts inženieris ēku inženiersistēmās (Dipl.-Ing. (FH)). Zinātņu maģistrs ēku inženiersistēmās (M.Sc.). Projektu vadītājs Energieinstitut Vorarlberg (Forarlbergas Enerģijas institūts, Austrija) energoefektīvas būvniecības nodaļā.  Dažādu kursu lektors Enerģijas institūtā. Vācu Energoefektivitātes likumam atbilstoši sertificēts eksperts. Sertificēts pasīvo ēku projektētājs. CEPH (Certified European Passive House Designer) kursa lektors tēmās “Vēdināšana”, “Vēdināšanas praktiskās nodarbības” un “Siltumapgāde”. Kursa daļas “PHPP praktiskā apmācība” vadītājs.

www.energieinstitut.at

Franz Freundorfer

Diplomēts inženieris, laika posmā 1995 – 2011 piecpadsmit jaunu koka logu konstrukciju autors, piecas no tām patentētas Eiropā, Pro Passivhausfenster GmbH zema energopatēriņa un pasīvo ēku logu kompānijas pētījumu un attīstības departamenta vadītājs un viens no kompānijas dibinātājiem, CEPH (Certified European Passive House Designer) apmācību kursa līdzautors un lektors kursa daļās “Pasīvo ēku logi” un “PHPP”, pasīvās ēkas īpašnieks.

http://www.propassivhausfenster.net

Mare Reinberga

Mare ir ieguvusi bakalaura grādu būvniecības inženierzinātnēs Koventrijas universitātē Anglijā. Vairāk kā gadu strādājusi Forarlbergas Enerģijas Insititūtā (Energieinstitut Vorarlberg), izveidojot termisko tiltu katalogu logu iebūves situācijām jaunbūvēs. Strādājusi pie pasīvo ēku sertifikācijas dokumentu pārbaudes. Sertificēta pasīvo māju projektētāja. Risina siltumfizikas jautājumus un veic ēku enerģijas bilanču aprēķinus arhitektu birojā SIA Krauklis Grende.

Kursa maksa

1580 EUR (vai 1110 LVL) + PVN
(Ja kursu dalībnieku skaits pārsniedz 12 cilvēkus, tiek piedāvāts kursu maksas samazinājums par 10% visiem dalībniekiem)

Kursa maksā tiek iekļauts: kursa materiāli, visas ēdienreizes un naktsmītne Ērgļu Profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcā, kas renovēta ar pasīvo ēku komponentiem.

Apmācības kursa budžets

Kursa norise

10 dienu kurss divās daļās 11-16.11.2013 un 25-29.11.2013
Norises vieta:  Ērgļu Profesionālā vidusskola, Oškalna iela 10, Ērgļi
Pieteikšanās kursam līdz 4.11.2013.

Rīkotāji patur tiesības veikt izmaiņas kursa organizācijas plānā, kā arī atcelt kursu nepietiekama dalībnieku skaita gadījumā.
Apmācību kursa darba valoda — angļu, ar komentāriem latviešu valodā.

Pieteikšanās un papildus informācija

Mare Reinberga
SIA Krauklis Grende
m.reinberga@gmail.com
+37126150789

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx