Olimpia — iepirkšanās un arhitektūras centrs

Teicienu par krīzes laika iespējām interesantā veidā apliecina iepirkšanās centra Olimpia un Rīgas pilsētas arhitekta panāktā vienošanās — uz vairākiem mēnešiem daļa veikaliem neizīrēto platību Ķīpsalā kļūs par savdabīgu arhitektūras un pilsētbūvniecības informācijas centru. 

Cienījamās kolēģes un godājamie kolēģi!

Šodienas valsts un pilsētas neapskaužamā saimnieciskā situācija dāvā arī savdabīgas iespējas. Tā sarunās ar tirdzniecības centra Olimpia vadību esam vienojušies, ka 560 m² liela tirdzniecībai neizīrēta platība vairākus mēnešus (februāris — aprīlis) var tikt izmantota arhitektūras izstādei. Mūsu īpaša interese ir parādīt lielos Rīgas attīstības projektus un saņemt par tiem profesionāļu un rīdzinieku viedokļus. Tai pašā laikā interesanti un kvalitatīvi Jūsu biroju projekti Rīgai būtu teicama šīs izstādes sastāvdaļa un — atzīmēšu — arī laba reklāma Jūsu birojiem. Šajā sakarā aicinu Jūs operatīvi pārskatīt topošo un nesen tapušo projektu klāstu nolūkā sagatavot materiālu izstādei.

Ekspozīciju veidos maketi (lielais Rīgas makets (~40 m²), Daugavas kreisā krasta makets (~9 m²), Daugavas labā krasta makets (~8 m²)), kā arī atsevišķu pilsētas teritoriju attīstības plāni un vīzijas, arī atsevišķu objektu ieceres — tieši šīs daļas sagatavošanā es ceru uz Jūsu iesaistīšanos. Kopējā izstādes koncepcija un iepriekšējās vienošanās, tostarp ar citām Rīgas domes institūcijām (Pilsētas attīstības departamentu, Rīgas pilsētas Būvvaldi), paredz, ka par projektu materiālu sagatavošanu izstādīšanai maksās projektu attīstītāji. Vajadzības gadījumā esam ar mieru būt par starpniekiem sarunās ar viņiem, pamatojot pasākuma aktualitāti un nepieciešamo ieguldījumu. Izņēmuma gadījumos, un izprotot šī brīža arhitektu biroju ekonomisko stāvokli, Rīgas pilsētas arhitekta birojs var apmaksāt izdruku izgatavošanu (tiesa — stipri ierobežotā apjomā).

Ja vēlamies izmantot minēto iespēju uzrunāt sabiedrību, jārīkojas operatīvi — janvāra pēdējā dekādē jāsagatavo faili maketēšanai, un februāra sākumā jāķeras pie drukas un noformēšanas darbiem. Šīs vēstules pielikumā doti iesniedzamo materiālu noformējuma tehniskie noteikumi (rekomendācijas).

Ar cieņu —
Jānis Dripe, Rīgas pilsētas arhitekts

 

Ekspozīcija Rīgas telpiskās attīstības vīzija tirdzniecības centrā Olimpija

Laiks: 2010.gada februāris – aprīlis

Projekta vadība: Rīgas pašvaldības aģentūra Rīgas pilsētas arhitekta birojs
Sadarbības partneri: Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, Rīgas pilsētas Būvvalde, projektu attīstītāji, arhitektu biroji

Ekspozīciju veido lielie pilsētbūvnieciskie maketi (lielais Rīgas makets (~ 40m²), Daugavas kreisā krasta makets (~ 9 m²), Daugavas labā krasta makets (~8 m²), kā arī atsevišķu attīstības teritoriju (Skanstes ielas rajons u.c.) objektu maketi un atsevišķu projektu vizuālo materiālu izdrukas. Lai panāktu ekspozīcijas vienotību, un, ņemot vērā pozitīvu iepriekšējās sadarbības pieredzi, panākta vienošanās par to, projekta materiālus noformēt atbilstoši katra attīstītāja pasūtījumam ekspozīcijai var sagatavot SIA Fotocentrs.

To tehniskie dati ir sekojoši: izmērs — 1,00 m (līmeniski) x 2,00 m (stateniski); materiāls — augstas kvalitātes laminēts fotopapīrs Ilford, alumīnija līstes — augšpusē un apakšpusē; stiprinājumi — augšpusē; orientējošā cena — 70 lati + 21% PVN). Katra izstādāmā vienība sastāv no divām daļām: augšējo (1,00 m x 1,00 m) veido viens projekta lielformāta attēls, bet apakšējā sakārtoti citi materiāli (novietnes plāns, plāni, griezumi, fasādes, detaļas) un īsa projekta anotācija (nosaukums, pasūtītājs, laiks, tehniskie rādītāji). Blīvplatē iesniedzamo materiālu raksturojums: faila tips — TIFF; krāsu sistēma — RGB; izšķirtspēja — 150 līdz 200 px/inch.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx