Ņujorkas arhitektūras vēsture fotogrāfijās

No šodienas līdz 4. jūlijam Arhitektu namā apskatāma ASV vēstniecības Latvijā piedāvātā fotoizstāde Ņujorkas vēsturiskais mantojums fotogrāfijās, kas atspoguļo vairāk nekā 3 gadsimtus garu vēsturi Ņujorkas arhitektūrā.

Ceļojošā izstāde Ņujorkas vēsturiskais mantojums fotogrāfijās ar vairāk nekā 80 melnbaltajām fotogrāfijām tapusi 2005. gadā, atzīmējot 40. gadadienu, kopš stājies spēkā likums Par Ņujorkas vēsturiskā mantojuma saglabāšanu. Tajā iekļautas sabiedriskās ēkas, rūpnīcas, biroju augstceltnes, muzeji, parki un reliģiska rakstura celtnes, izceļot gan tādas labi zināmas būves kā Brīvības statuja un Bruklinas tilts, gan arī mazāk zināmus arhitektūras pieminekļus kā Mazā sarkanā bāka Manhetenā.

Izstāde sniedz ieskatu Ņujorkas un tās iedzīvotāju vēsturē, sasniegumos un vērtībās laika posmā no 1640. līdz 1967.gadam. No visām ASV pilsētām tieši Ņujorka ir līdere arhitektūras pieminekļu saglabāšanā, kā arī saglabātā arhitektūras mantojuma dažādībā un kvalitātē. Izstādes kuratore ir pazīstamā vēsturisko ēku un pieminekļu saglabāšanas aktīviste un Ņujorkas pirmā kultūras jomas vadītāja Barbaralī Diamonšteina—Špīlfogela.

ASV Valsts departamenta atbalstu izstāde pabijusi vai vēl būs apskatāma 45 pasaules valstīs un to galvaspilsētās — Tokijā, Romā, Helsinkos, Atēnās un citur. Pēc izstādes Rīgā fotogrāfijas tālāk ceļos uz Oslo.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
fairmount

brivibas statuja isteniba nepieder nujorkas pilsetai. ta ir new jersey pasparne un teritorija.

fairmount

brivibas statuja isteniba nepieder nujorkas pilsetai. ta ir new jersey pasparne un teritorija.

2
0
Lūdzu, komentējietx