Noslēdzies konkurss mūzikas un baleta skolai Tallinā

Pirms nedēļas, 6. jūnijā tika nosaukti uzvarētāji konkursā apvienotajai Tallinas mūzikas augstskolas, baletskolas un Georga Otsa mūzikas skolas ēkai. Konkursa 1. vietas ieguvēji ir Atelier Thomas Pucher  no Grācas, kas jau iepriekš pazīstami Igaunijā

1. vieta — VAIKUSE AED (Klusuma dārzs)
Atelier Thomas Pucher  / Thomas Pucher, Erich Ranegger, Robert Lamprecht, Jan Schrader, Elisabeth Weber

Projekts piedāvā nevien ēku, bet jāgpilnu pilsētas telpu, kura vienotu cilvēkus, vietu, tās vēsturi un mūziku. Idejas kodols ir mežonīgs, zināmā mērā, pasakains dārzs, ko pilnībā ietverēka. Šo atmosfēru papildina scēniski elementi — milzu kāpnes, kas ved no dārza līdz pat ēkas jumtam un  var būt  sēdvietas, veidojot vietu brīvdabas koncertiem. Telpu fleksibilitāte ir viena no funkcionālās koncepcijas pamattēmām.Publiskākās zonas, kā koncertzāles ir izvietotas tuvāk ielai, bet mūzikas mācību klases un kopmītņu istabas bauda iekšdārza klusumu un mieru. Ēkas telpiskā organizācija uzsver dārza klātbūtni, stiklotās fasādes nodrošina ciešu saikni starp iekštelpu un dabu.

2. vieta — OCTOPUS
Arhitektuuribüroo Emil Urbel / Andrus Mark, Emil Urbel, Aleksandr Zverev

3. vieta — PAUSID & POOSID (Pauzes & pozas)
Ninja Studio / Jan Tiidemann Tõnis Arjus, Ieva komp

Apvienotās skolu ēkas platība būs 18 tūkstošu kvadrātmetru, tā paredzēta 700 skolniekiem / studentiem un atradīsies Tallinnas centrā Pärnu (iela pa kuru pilsētas centrā iebrauc no Rīgas un Pērnavas puses) un Liivalaia ielu krustojumā. Konkurss, kas tika izsludināts pagājušā gada oktobrī, norisinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā tika žūrija saņēma 31 konceptuālu priekšlikumu, no kuriem dalībai otrajā kārtā tika atlasīti 10 darbi. Konkursa darbu izstāde līdz 7. jūlijam skatāma Igaunijas Arhitektūras muzejā kādreizējā Rotermana sāls noliktavā.

Atelier Thomas Pucher ir Grācas birojs, kas 2005. gadā ieguva 3. vietu konkursā Igaunijas Nacionālajam muzejam Tartū. Vēlāk birojs guva uzvaru divos slēgtos, pieaicinātajos konkursos Tartū — 2006. gadā mājai Rebase ielā un 2008. gadā — alus brūvētavas kvartāla pārbūvei (Tartu  Art Factory). 2010. gada rudenī birojs uzvarēja Sinfonia Varsovia konkursā lielākajai pilsētas koncertzālei Varšavā.

Tallinas augstskolu
arhitektūra

Jāatgādina, ka šī nav pirmā modernā augstskolas ēka, kas top
Tallinā. 2006. gadā ostas apkaimē tika pabeigta Tallinas Universitātes jaunā
galvenā ēka
Uus-sadama ielā 5 (arh.  Agabus,
Endjärv & Truverk Arhitektid
). Tieši blakus tai šobrīd tiek būvēta Baltijas Filmu un mediju
skolas ēka
(arh. Salto), kuras
galvenā ieeja veidota kā segta āra skatuve, kafejnīca un kvartāla publiskās
ārtelpas turpinājums. Savukārt 2008. gadā konkursā Igaunijas Mākslas akadēmijas ēkai
Tallinas centrā uzvarēja dāņu biroji SEA un EFFEKT ar fascinējošo Art Plaza (Kunsti plats) priekšlikumu, kas skolas telpu programmu izkārto pa
spirāli vienkāršas formas 16 stāvu augstceltnes apjomā, ēkas priekšā atstājot
vērienīgu publisko telpu. Pagājušajā gadā tika nojaukta vecā mākslas akadēmijas
ēka, bet šobrīd līdz rudenim būvlaukumā tiek veikti arheoloģiskie izrakumi.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx