Nākotnes Rīgas vides forums

Ceturtdien, 22.janvārī no plkst.10—13 LSDSP projekta Nākotnes Rīga ietvaros Rātsnamā notiks forums
Nākotnes Rīga — videi draudzīga un inovatīva galvaspilsēta. Tajā diskutēs par Rīgas iedzīvotāju priekšlikumiem vides sakārtošanā, zaļās uzņēmējdarbības veicināšanu un vides organizāciju iesaisti pašvaldību darbā.

Foruma mērķis ir izstrādāt tādas vides politikas vadlīnijas, kas Rīgas pilsētu padarītu par videi draudzīgāko lielpilsētu visā Baltijas reģionā. Rīgai vides sakārtošanā un videi draudzīgas politikas veidošanā jālīdzinās citām Ziemeļeiropas pilsētām kā Oslo, Stokholmai, Helsinkiem, Berlīnei, Kopenhāgenai. Rīgai, domājot par vides jautājumiem, ir jāveicina energo efektivitāte un alternatīvo enerģijas resursu izmantošana, tajā pašā laikā veicinot videi draudzīgo uzņēmējdarbību.

Forumu vadīs Rīgas domes vides komitejas vadītājs Dainis Īvāns, LSDSP ģenerālsekretārs Ansis Dobelis un Rīgas domes uzņēmējdarbības koordinācijas centra direktors Ervins Labanovskis. Zaļās brīvības valdes priekšsēdētājs Jānis Brizga klātesošos informēs par iespējām ieviest Zaļo iepirkumu pašvaldībās. Savukārt biedrības Zaļā māja valdes priekšsēdētājs Andis Bunkšis stāstīs par ilgtspējīgu būvniecību un tās vērtēšanas sistēmu. Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks enerģijas jomā Pauls Barons informēs par enerģijas ieguvi un izmantošanu dabai draudzīgā veidā.

Foruma laikā paredzēta arī citu vides speciālistu līdzdalība, pēc foruma nobeiguma plānota diskusija ar klātesošajiem par apspriestajiem jautājumiem. Foruma uzdevumi ir rast risinājumus vides problēmām Rīgā, kā arī atrast veidu, kā pilsētas domei uzlabot cilvēku dzīves un vides apstākļus Rīgā.

Foruma norises vieta — Rīgas domes Plenārsēžu zāle, Rātslaukumā 1
Piedalīties aicināti žurnālisti, nozares speciālisti, studenti, rīdzinieki un ikviens interesents

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx