Nākotnes pilsētas spēle Liepājā

Jau otro dienu Liepājā notiek Nākotnes pilsētas spēle, ko rīko Britu padome Latvijā sadarbībā ar Liepājas domes Kultūras pārvaldi. Spēles mērķis ir atklāt jaunus veidus un veicināt iespējas īstenot starpnozaru sadarbības projektus pilsētas attīstībai, kā arī radīt projektu idejas programmai Liepāja — Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014.

Nākotnes pilsētas spēle (Future City Game) ir intelektuāls un interaktīvs uz komandas sadarbību balstīts process, kura mērķis ir radīt idejas un risinājumus pilsētas dzīves kvalitātes uzlabošanai. Spēle var tikt piemērota gan konkrētai pilsētas vietai, kādam konkrētam ar pilsētvidi saistītam jautājumam, pilsētai kopumā vai arī reaģēt uz vispārējiem izaicinājumiem vai problēmām, ar ko saskaras pilsētas visā pasaulē.

Spēles tēmu, vietu un dalībniekus izvēlās ieinteresētās puses — pašvaldības un iedzīvotāju grupu pārstāvji, tā lai tas atbilstu vietējām problēmām un kontekstam. Kā dalībnieki tiek izraudzīti ļoti dažādu jomu pārstāvji, ar dažādu pieredzi un dažādiem skatu punktiem.

Spēle ir mūsdienīga metode diskusiju organizēšanai, radošai un kritiskai domāšanai un lēmumu pieņemšanai. Tās pamatā ir stingri izstrādāta struktūra darbam divu dienu garumā, kas ietver trīs pakāpes — vīzijas radīšana, idejas pārbaude reālajā vidē un labākās idejas prezentēšana, sniedzot spēlētājiem noteiktus paņēmienus un metodes sadarbībai, ideju attīstīšanai un prezentēšanai.

Spēles modeli radījusi Britu padome sadarbībā ar speciālistiem, kuru vidū ievērojamākais ir Čārlzs Landrijs, radošo pilsētu aizstāvis un pravietis, kura prezentāciju Rīgā daudzi uzskatīja par nozīmīgāko un interesantāko visa INTA kongresa laikā. Nākotnes pilsētas spēle notiek Britu padomes projekta Creative Cities ietvaros un līdztekus Latvijai tas tiek īstenots vēl 14 Eiropas valstīs.

Spēle Liepājā ir pirmā Latvijā. Spēles par aktuālām pilsētu attīstības tēmām un problemātiku šā gada laikā notiks lielākajās Latvijas pilsētās — Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Kuldīgā, Valmierā.

Liepājas spēlē aicināti piedalīties sabiedriski aktīvi 25 liepājnieki, dažādu nozaru pārstāvji no pašvaldības, valsts, nevalstiskā un privātā sektora, piemēram, Liepājas Jaunatnes centra, Liepājas Mūzikas skolas, Liepājas Universitātes, Liepājas muzeja, Liepājas pilsētas Būvvaldes, Liepājas pilsētas Attīstības departamenta, Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes, Liepājas Tūrisma biroja, Latvijas Kaitborda asociācijas, Karostas Vindsērfinga kluba, Bērnu aprūpes centra Karosta, laikraksta Kurzemes Vārds, viesnīcas Amrita u.c. organizācijām. Kā eksperti spēlē aicināti piedalīties Signe Pucena no Aizputes rezidenču centra Serde, Santa Mazika no Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas un Valters Māziņš, SIA Jaunrīgas attīstības uzņēmums valdes priekšsēdētājs.

Nākotnes pilsētas spēle notiek Britu padomes īstenotā projekta Creative Cities jeb Radošās pilsētas ietvaros, kurā kā viens no partneriem aktīvi iesaistījusies arī Liepājas domes Kultūras pārvalde. Spēli vadīs projekta Liepāja — Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014  vadītāja Ieva Hmieļevska sadarbībā ar Britu padomes projekta Radošās pilsētas vadītāju Ilzi Salenieci.

Projekta Creative Cities mērķis ir atbalstīt aktīvus cilvēkus, kuri izmantojot Britu padomes piedāvātos pasākumus un metodoloģiju, var uzlabot savu pilsētvidi, padarot to radošu, inovatīvu, iedzīvotājiem draudzīgu un ilgtspējīgu.

Projekta ietvaros plānots aptvert un iesaistīt pārstāvjus gan no privātā, valsts un NVO sektora, tādējādi vecinot kultūras, radošuma, uzņēmējdarbības un pilsētplānošanas savstarpēju mijiedarbību pilsētas vidē. Britu padome projektu īsteno laikā no 2008.gada līdz 2011.gadam Eiropas 15 valstīs, kā arī līdzīgas aktivitātes norisinās Austrumāzijā un Ķīnā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Pašvaldību vēlēšanas tuvojas

rotaļas rotaļas rotaļas…

kad radošie sagribēs kaut ko pa īstam, tad viņus piemeklēs K@2 liktenis.

Pašvaldību vēlēšanas tuvojas

rotaļas rotaļas rotaļas…

kad radošie sagribēs kaut ko pa īstam, tad viņus piemeklēs K@2 liktenis.

2
0
Lūdzu, komentējietx