Modernisma arhitektūras maketu izstāde un lekcijas

No 2. oktobra līdz 15. novembrim Dailes teātra 2. stāva foajē norisināsies pēckara modernisma tēmai veltīta arhitektūras izstāde “Modernisms Latvijā. Maketu sērija”, kurā desmit mēroga modeļi parāda sava laika revolucionārākos, spilgtākos arhitektūras meklējumus.  Arhitektūras nedēļas ietvaros izstādi pavadīs arhitektūras atvērto durvju dienas pasākums, kad 3. oktobrī no 13.00 līdz 16.00 Dailes teātra telpās ar modernisma tēmai veltītām lekcijām uzstāsies arhitekti un pētnieki.

Padomju laika arhitektūru, kuru vairums saista ar neizteiksmīgu, standartizētu, zemas kvalitātes būvniecību, nevar vērtēt tikai pēc tā perioda masu ražošanas viduvējībām. Tāpat kā senāku laiku arhitektūras vēsturē mēs izceļam tā brīža spilgtākos objektus, tā arī pēckara modernisms ir jāvērtē pēc tā perioda labākajiem sniegumiem.

Izstāde “Modernisms Latvijā. Maketu sērija” caur desmit mēroga modeļu prizmu stāsta vairākas desmitgades garu vēstures posmu, parādot tā laika revolucionārākos, spilgtākos arhitektūras meklējumus. Maketos atspoguļotas gan pirmās no Skandināvijas nākušās modernisma vēsmas,
parādīts būvtehnoloģiju uzvaras gājiens, gan apdraudētais un jau zudušais arhitektūras mantojums, kā arī modernisma lēnais noriets un pāreja postmodernisma zīmē.

Izstādes autori cenšas uzrunāt pēc iespējas plašāku auditoriju, lai vērstu uzmanību apdraudētam un vēl īsti nenovērtētam arhitektūras posmam. Tieši tāpēc izstāde izvietota spilgta modernisma pieminekļa — Martas Staņas veidotā Dailes teātra — telpās.

Lekciju cikls

Arhitektūras nedēļas ietvaros izstādi pavadīs arhitektūras atvērto durvju dienas pasākums, kad 3. oktobrī plkst. 13.00 – 16.00 Dailes teātra telpās ar modernisma tēmai veltītām lekcijām uzstāsies arhitekti un pētnieki:

  • Pēteris Bajārs :: Izstāstīt modernismu. Ceļš pie maketiem
  • Artis Zvirgzdiņš :: Visuresošais gaistošais. Pēckara modernisma arhitektūras mantojums Latvijas laukos
  • Gustavs Grasis :: Rīgas postmodernie tipveida kioski —dzīvesgājumu, procesu un strāvojumu koncentrāts
  • Marta Kotello :: Modernisms ar iekšām. Dubultu stacija
  • Karīna Horsta :: Ernests Štālbergs. Modernisma sākotne
  • Ieva Zībārte :: Marta Staņa. Jaunatklātie darbi
  • Uldis Lukševics :: Elizabetes 2. Atdzimšana
  • Linda Krūmiņa, Miķelis Putrāms :: Modernisma dāvana mūru pilsētai.

Pēc lekciju cikla, plkst. 16.00, Dailes teātra skvērā — ekskursija kopā ar biroja “MADE arhitekti” pārstāvjiem.

Modernisms Latvijā. Maketu sērija

Katru pirmdienu no 12.00 – 18.00 izstāde “Modernisms Latvijā. Maketu sērija” būs atvērta ikvienam arhitektūras interesentam. Izstādes un atvērto durvju pasākumi pieejami bez maksas.

Pasākuma rīkotāji: birojs “OUTOFBOX”
Pasākuma atbalstītāji: Latvijas Arhitektu savienība, Dailes teātris, Valsts kultūrkapitāla fonds

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Eu, tā kā spunde būtu atrauta mucai vaļā, tik daudz info sabira a4d.lv 🙂 Šis rādās būs labs pasākums, Pēteri 🙂 Miķels būs klāt!

1
0
Lūdzu, komentējietx