Masāžas mēnesis mākslai Kurzemē

No 6.maija līdz 6.jūnijam Liepājā notiks tradicionālās, jau desmitās Kurzemes mākslas dienas pēc netradicionālas koncepcijas Kurzemes mākslas masāža. Mākslas svinēšanas kulminācija paredzēta vienlaikus ar pilsētas tūrisma sezonas atklāšanu — 12., 13.maijā.

Kurzemes mākslas dienas kopš 1994.gada vieno sešas Latvijas pilsētas — Talsus, Tukumu, Saldu, Liepāju, Kuldīgu un Ventspili. Taču pēdējos gados šo svētku veselība ir ļoti novājināta. Kurzemes mākslas masāža «pieprasīs» vietu mākslai un uzlabos tradīcijas «asinsriti». Tas būs starpdisciplinārs pasākums, kur līdzās vizuālajai mākslai šogad profilaksi veiks arī dzejai, mūzikai, teātrim, tautas mākslai, kino un modei.


12. un 13.maija programmā — jaunie dzejnieki un Dzejas masāža Liepājas pilsētvidē, veikalos un tramvajā, luga From end to end (režisors Mārtiņš Eihe) tramvajā, Kurzemes kino kinoteātrī Balle un uz Liepājas namu fasāžu sienām, kurzemnieku portreti Kurzemnieku sienai, radošās darbnīcas Performance darbi Liepājas pilsētvidē, vizuālās mākslas izstādes un personālizstādes Liepājas muzejā, galerijās un kultūras namos: 12.maijā — Kurzemes mākslinieku kopizstāde Sirds vingrinājumi promenādē pie Tirdzniecības kanāla, 13.maijā — konceptuāla izstāde Vannu māja bijušās Liepājas sanatorijas ēkā.


12.maijā no rīta «masieru» gājiens no Liepājas stacijas uz Liepājas Latviešu biedrības namu (LLBN), vakarā — mūzikas klubā Fontaine Palace skaņu apvienība D.A.B.A. un tekstu grupa Orbīta. 13.maijā pēc saulrieta jūras krastā darbnīcas Ugunsskulptūra objekti. 20.maijā LLBN — starptautiska konference Jaunās iniciatīvas mākslā.


Kurzemes mākslas masāža neuzsver ģeogrāfiskās robežas, tā ir norāde notikumu norises vietai. Kurzemes mākslas dienu dalībnieku vidū būs arī pārstāvji no Rīgas, Valmieras, Lietuvas, Igaunijas, Slovākijas un Skotijas.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx