Manuela Gotrāna ar lekciju RTU

15. februārī plkst. 16 RTU Arhitektūras fakultātes ātrija telpā, ar lekciju Reinventing Cities viesos ievērojamā franču arhitekte Manuela Gotrāna (Manuelle Gautrand).

Manuela Gotrāna ir absolvējusi Monpeljē Valsts arhitektūras augstskolu, šobrīd dzīvo un strādā Parīzē. Viņas radīto arhitektūru mēdz raksturot kā poētisku, drosmīgu, inovatīvu un provokatīvu, kas aptver visa veida formas un krāsas, izmantojot mūsdienu plānošanas metodes kultūras celtņu, biroju ēku, komercēku un dzīvojamo ēku arhitektūrā.

Radīt no jauna vai atjaunot pilsētas, tādējādi izraisot emocijas, ieviešot jauninājumus un piedāvājot negaidītas atbildes, būt drosmīgam un daudzpusīgam ir galvenie pamatprincipi Gotrānas arhitektūrai. Viņas projekti raksturojami ar īpašu vēlmi atdzīvināt konkrēto pilsētvidi, padarot to daudzveidīgāku un neparedzētāku, savukārt, katrs objekts kļūst par unikālu un simbolisku sintēzi telpu programmai esošajā pilsētvidē.

Savu biroju Manuelle Gautrand Architecture viņa izveidoja 1991. gadā. Gotrāna ir autore vairāku teātra ēku, muzeju, kultūras institūciju, dzīvojamo māju un biroju kompleksu projektiem gan Francijā, gan ārvalstīs. Plašāku starptautisku ievērību arhitekte pirmo reizi izpelnījās 2007. gadā, kad Elizejas laukos Parīzē tika īstenots viņas projekts Citroën Flagship Showroom C42.

Paralēli darbam savā birojā Gotrāna regulāri lasa lekcijas topošajiem arhitektiem gan Francijā, gan citviet pasaulē un piedalās izstādēs.Arhitekte aktīvi līdzdarbojas dažādās profesionālās organizācijās un ir saņēmusi vairākas starptautiskas balvas un atzinības, tostarp arī pagājušajā gadā Eiropas Arhitektūras balvu.

Lekcija Reinventing Cities RTU Arhitektūras fakultātē notiks angļu valodā.

Visi interesenti lūgti iepriekš pieteikties, aizpildot reģistrācijas anketu

Informācija: Dace Kalvāne, Evita Serjogina

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx