MadCity 2018 — pēc mēneša

Jau otro gadu Rīgā notiks divu dienu starptautisks pilsētplānošanas pasākums Mad City Happening 2018. Pasākums veltīts viedo pilsētu koncepta attīstībai, fokusējoties uz jaunākajām un neparastākajām idejām tehnoloģiju jomā un cilvēku līdzdarbību.

Šī gada pasākuma galvenā tēma Pilsēta un nauda ļaus atklāt apslēptās pilsētu vērtības, iepazīt jaunus finansējuma veidus, pārdomāt neparastās attiecības starp pilsētu un naudu:

  • neredzamā nauda — publiskās ārtelpas, velobraukšanas un kājāmiešanas paslēptie labumi;
  • dažādie finansējuma veidi pilsētai (un kā tie mainīs mūsu pilsētas — , lielo investoru nauda, pūļa finansējums, blokchain tehnoloģijas, mājokļu kooperatīvi);
  • ES investīciju politika nākotnē 2020+ (jaunākās ziņas no Eiropas Komisijas);
  • abonē pilsētu (mobilitāte kā pakalpojums, mobilitātes punkti un dalīšanās ar automobiļiem, ķīniešu velosipēdi, kā arī citi netflixi);
  • 10 neparasti attiecību veidi, —  maksājumi kā instruments —, pasaules pilsētu stāsti (iebraukšanas maksa, mobilie maksājumi, kopienas finansēti projekti, u.c.);
  • kā to iztērēt? — līdzdalības budžets, investīciju kartēšana un lielie dati.

MadCity pasākums apvieno visdažādākos pilsētas slāņus — baņķierus un māksliniekus, attīstītājus un ierēdņus, tehnoloģiju uzņēmumus un dabas draugus, kā arī pilsētplānotājus, arhitektus, inženierus, antropologus un politiķus. Un daudzus citus.

Pasākuma laikā tiem būs iespēja klausīties pasaules ekspertu lekcijas (skat. programmu), piedalīties diskusijās, veidot jaunus kontaktus, mācīties, atpūsties un izklaidēties. Pasākums norisināsies divās unikālās vietās Rīgā — Godvil telpās bijušās rūpnīcas VEF teritorijā (31. maijā) un VEF Kultūras pilī (1. jūnijā).

Otrā pasākuma diena būs pilnībā veltīta unikālam pilsētplānošanas hakatonam — ideju sacensībām, kurās komandas veidos un prezentēs savas radošās vīzijas par VEF un apkārtējās teritorijas uzlabošanu. Uzvarētāju komanda balvā saņems 10 000 eiro!

Jāuzsver fakts, ka Rīga uz pasaules kartes parādās kā jaunu notikumu un radīšanas teritorija.

Informācija: Neils Balgalis, Grupa93/MadCity dibinātājs

Mad City Happening 2018

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx