Mad City — starptautisks pilsētplānošanas pasākums Rīgā

Lai sekmīgi konkurētu ar pilsētām Eiropā un pārējā pasaulē, Latvijas pilsētu attīstībai nepieciešams jauns redzējums. Šā gada 1. un 2. jūnijā Rīgā pulcēsies eksperti no 15 pasaules valstīm, lai divu dienu garumā vērienīgajā Mad City pasākumā aktīvās diskusijās veidotu jaunus attīstības modeļus  pasaules pilsētām.

«Jaunākās tehnoloģijas radikāli maina veidu, kā mēs pārvietojamies pilsētā, kā dalāmies ar resursiem un kādā veidā sabiedrība līdzdarbojas pilsētas pārvaldībā. Pasaules pilsētas atrodas revolucionāru pārmaiņu priekšā. Vai Latvijas pilsētas ir gatavas pārmaiņu viļņiem un to sniegtajām iespējām?» vaicā viens no pasākuma organizatoriem  Neils Balgalis (Latvija).

Mad City Rīgā pulcēs ekspertus no 15 pasaules valstīm: ASV, Kanādas, Japānas, Lielbritānijas, Dānijas, Lietuvas, Nīderlandes, Vācijas, Zviedrijas, Igaunijas, Beļģijas, Šveices, Somijas un Latvijas. Pasākuma dienās galvenā uzmanība tiks pievērsta piecām tēmām: transports pilsētā (bezpilota automašīnas, droni un dalītā mobilitāte), sabiedrības iesaiste (līdzdalība un nākotnes pilsētas bez pašvaldības), dalīšanās ekonomika (Malmes, Fukuokas, Helsinku, Londonas, Vankūveras pieredze), pilsēta un marihuāna (Denveras, Kopenhāgenas, Amsterdamas un Montevideo pieredze — par ko tā liecina?), pilsētu nākotnes plānošana (tehnoloģiju iespējas un plānotāji-roboti).

Pilnvērtīgam jaunu zināšanu apguves un ideju radīšanas procesam radīts no ierastajām konferencēm atšķirīgs koncepts. Tas pamatojas pasākuma dalībnieku aktīvā iesaistē visa pasākuma gaitā, kontaktu veidošanā un diskusijās, kur  ekspertu prezentācijas kalpo par pamatu sarunām un jaunu ideju ģenerēšanai. Starp runātājiem būs tādas starptautiski atzītas personības kā Brents Toderians (Brent Toderian, Kanāda), viedokļu un radošo ideju līderis pilsētu plānošanā; Dens Hils (Dan Hill, Lielbritānija), stratēģiskā dizaina guru;  Romero Duršers (Romero Durscher, ASV), lielākās dronu ražotnes pasaulē DJI pārstāvis, Nīls Gorenflo (Neal Gorenflo, ASV), dalīšanās ekonomikas eksperts, un Taiči Goto (Taichi Goto, Japāna),  sabiedrības iesaistes eksperts.

Mad City norisināsies 1. un 2. jūnijā Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā Rīgā, Jelgavas ielā 1.

Pasākuma programma un reģistrācija (līdz 24. maijam) — Mad City mājaslapā www.madcity.lv
Lietojot promo kodu DRAUGS, ir iespēja apmeklēt šo pasākumu ar 60% atlaidi
Latvijas arhitektu kompānijām — speciāls piedāvājums dalībai pasākumā, rakstiet uz info@madcity.lv

Papildu informācija:
Neils Balgalis
T 29235017

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx