Mad City Riga — jau šonedēļ

Šo ceturtdien un piektdien, — 31. maijā un 1. jūnijā Rīgā jau otro reizi norisināsies starptautiskais pilsētplānošanas pasākums Mad City Happening, kas pievēršas pilsētu koncepta attīstībai tuvā nākotnē, fokusējoties uz jaunākajām un neparastākajām idejām tehnoloģiju jomā, gan —  cilvēku līdzdalību. Kas šoreiz pieejams par maksu pasākuma dalībniekiem un kas — par brīvu visiem interesentiem?

 

Kas ir Mad City?

Mad City ir pasākums, kas aicina kopā un apvieno visdažādākos nozaru cilvēku — pilsētu plānotājus, attīstītājus, domātājus, baņķierus, māksliniekus un IT darboņus, arhitektus, inženierus, antropologus un politiķus, rosinot kontaktu veidošanu un ideju apmaiņu, un, iespējams, arī kādu jaunu, inovatīvu biznesa iniciatīvu rašanos. Interesantas idejas, aktīva tīklošana, izaicinājumi un jautājumi, dažādas nākotnes vīzijas, un papildus tam —  arī izklaide, — tas viss ir sastopams Mad City, kas šogad pulcē ap 300 dalībnieku no 15 pasaules valstīm. Mad City idejas autors ir pilsētplānošanas kompānijas Grupa 93 vadītājs Neils Balgalis.

Atsauksmes par iepriekšējā gada Mad City pasākumu

Šogad

Mad City notikums šogad sāksies 31. maija rītā ar dalībnieku reģistrāciju Krišjāņa Barona ielā — tramvaja pieturā iepretim Vērmaņdārzam, — ar prosecco un austerēm, un  dalībnieku sarunām. Pēc tam īpaši norīkots tramvajs pasākuma dalībniekus vedīs uz klubu Godvil VEF kvartālā, kur sāksies lekciju cēliens. VEF apkārtne ir izvēlēta ne tikai kā pasākuma fiziskā novietne, — tai savās nākotnes vīzijās pievērsīsies pilsētplānošanas ideju hakatona dalībnieki.

Kaut arī pasākums satur konferences vai simpozija elementus, tas tomēr ir kaut kas krietni vairāk. Bez lekcijām, kas kā rādīja iepriekšējā gada pieredze, vairums ir atraktīvas un intriģējošas performances, Mad City šogad papildina publiskās meistarklases un pilsētplānošanas ideju sacensība — hakatons, kā arī divas ballītes, no kurām viena sāksies ar Jana Gēla grāmatas latviešu izdevuma prezentācija.

Lekcijas

Šī gada pasākuma galvenā tēma Pilsēta un nauda. Tās mērķis ir mudināt pārdomāt neparastās attiecības starp šiem diviem lielumiem, iepazīt jaunus pilsētu attīstības finansējuma veidus, kā arī atklāt pilsētu apslēpto vērtību jeb tā saucamo neredzamo naudu — vidi, tehnoloģijas un citas inovācijas, kas palīdz piesaistīt investorus, jaunus biznesus, iedzīvotājus un arī veicina attīstību.

Pirmajā dienā ar lekcijām uzstāsies starptautiski atzīti pilsētplānošanas speciālisti,  tostarp divi no pasaules TOP 10 ietekmīgākajiem urbānistiem:

  • pasaulslavenais dāņu arhitektsJans Gēls (Jan Gehl), kurš pazīstams ar pilsētplānošanas un pilsētvides dizaina veidošanu cilvēka mērogā;
  • amerikāņu inženieris Čārlzs Marons(Charles Marohn) — organizācijas “Strong Towns” dibinātājs un prezidents, kurš runās par modeļiem, kas pilsētām palīdz kļūt finansiāli spēcīgām un elastīgām savā attīstībā.

Savā pieredzē dalīsies arī ietekmīgais investīciju banķieris un bijušais Ukrainas ekonomikas ministrs Aivars Abromavičius (Aivaras Abromavicius), pilsētplānotājs un gŗāmatu autors no Zviedrijas Aleksandrs Štāle (Alexander Stahle), žurnālists, futurologs un urbānists Gregs Lindsejs (Greg Lindsay), kā arī vēl 20 aizraujoši runātāji no 12 pasaules valstīm.

Jana Gēla grāmata — latviski

Mad City ietvaros 31. maijā Rīgā atkal viesos ievērojamais dāņu arhitekts un pilsētplānotājs Jans Gēls, kurš dienā uzstāsies ar lekciju pasākuma dalībniekiem, bet vakarā 21.00 Godvil klubā, VEF kvartālā, piedalīsies savas grāmatas “Cities for People” latviešu versijas “Pilsētas cilvēkiem” atvēršanā. Gēla grāmatu latviski izdevis Jāņa Rozes apgāds, no dāņu valodas to tulkojusi Inga Mežaraupe, bet tulkojumu terminoloģijas lietojumu konsultējis un latviešu izdevuma priekšvārdu rakstījis Artis Zvirgzdiņš.

Šai vakarā grāmata būs pieejama par īpašo iepazīšanās cenu,  un, ja paveiksies, — iespējams iegūt Jana Gēla autogrāfu. Uz pasākumu, kas ir arī Mad City Riga ballīte, aicināti visi interesenti, ieeja bez maksas.

Hakatons

Otrā pasākuma diena veltīta unikālam pilsētplānošanas hakatonam — ideju sacensībām, kurās komandas veidos un prezentēs savas radošās vīzijas par VEF un apkārtējās teritorijas uzlabošanu, cīnoties par organizatoru piesolīto iespaidīgo naudas summu — 10 000 eiro.

Maija sākumā nozīmīgi tehnoloģiju uzņēmumi, kas bāzējas VEF apkārtnē, apvienojot spēkus ar nekustamo īpašumu attīstītājiem un VEF Kultūras pili, vienojās attīstīt šo rajonu kā Smart City jeb Viedās pilsētas modeli, kur tiek izvietotas, attīstītas, aprobētas tehnoloģiju inovācijas pilsētvidē, kur pulcējas un savstarpējā sadarbībā jaunas idejas un iespējas ģenerē radoši, tehnoloģiski domājoši, inovatīvi, uzņēmīgi cilvēki.

Mad City atbalstītāju — kompānijas LMT prezidents Juris Binde pauž: “LMT kopīgi ar daudziem partneriem — Accenture, MikroTik, New Hanza Capital, VEF Kultūras pili, Jaunās Teikas kvartālu u.c. — ir apņēmušies radīt Viedās pilsētas prototipu viena rajona — VEF apkaimes ietvaros. Būtiski, ka teritorijā ap kādreizējo VEF rūpnīcu, VEF Kultūras pili un Jaunās Teikas kvartālu jau ir koncentrējušies daudzi Latvijas lielākie informācijas un komunikāciju tehnoloģiju uzņēmumi, kuros kopā strādā vairāk nekā 3500 augsta līmeņa speciālistu. Mērķis ir izveidot šo teritoriju par Viedās pilsētas tehnoloģiju testēšanas parku.”

Mad City hakatons ir īpaša iespēja piesaistīt gan starptautiskos ekspertus, gan vietējos uzņēmumus un apkārtnes iedzīvotājus teritorijas tālākās attīstības plānošanā. Hakatona prezentācijas, kas sākas plkst. 14.30— 16.00 VEF Kultūras pilī arī ir pieejamas jebkuram interesentam.

Publiskās meistarklases

1. jūnijā no plkst. 9.00 VEF Kultūras pilī ikvienam pieejamas publiskas bezmaksas meistarklases “Sabiedrības iesaiste pilsētu attīstībā — kā un kāpēc?”. Meistarklases vadīs Čārlzs Marons (ASV), Biljana Saviča (Lielbritānija), Karmela Barbera (Itālija), Aleksandrs Štāle (Zviedrija). Moderēs — Neils Balgalis. Piedalīties un iesaistīties aicināti visi, kam rūp savas pilsēta un dzīvesvieta, iespēja ietekmēt tās nākotni, un ir vēlme  nākotne, kas vēlas iegūt zināšanas, prasmes un kontaktus.

Meistarklašu programma

Kopsavilkums — Mad City publiski pieejamie pasākumi

Ievērojamo ārzemju ekspertu piesaistīšana notikumam izmaksā prāvus līdzekļus. Tomēr viena no Mad City pamattēmām ir sabiedrības līdzdalība un iesaistīšana pilsētplānošanas un veidošanas procesos. Tāpēc arī programmā ir centieni sabalansēt tās daļas, kas pieejamas tikai oficiālajiem dalībniekiem ar tiem pasākumiem, kas ir atvērti un publiski pieejami ikvienam interesentam.

Par brīvu un ikvienam pieejami šādi pasākumi:

31. maijā

  • 21.00 — Jana Gēla grāmatas “Pilsētas cilvēkiem” latviešu izdevuma prezentācija + ballīte, DJ Toms Grēviņš, — klubā Godvil

1. jūnijā

  • 9.00 — publiskās meistarklases “Sabiedrības iesaiste pilsētu attīstībā — kā un kāpēc?”, VEF Kultūras pilī
  • 14.30 — pilsētplānošanas hakatona prezentācijas, VEF Kultūras pilī
  • 17.00 — VEF rajona ballīte pilsētplānošanas sacensību noslēgumā, pie VEF Kultūras pils

 

A4D: Mad City 2018 — pēc mēneša

 Mad City 2018

Ieskats 2017. gada Mad City  pasākumā

 

LSM.LV: Kā uzbūvēt ideālo pilsētu? Intervija ar Čārlzu Maronu

db.LV:  Juris Binde: Viedā pilsēta — vīzija, kas pārtop par realitāti

Jāņa Rozes apgāds: Jans Gēls “Pilsētas cilvēkiem”

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx