Lidojumus virs Liepājas agresīva kaija nebojās

18.janvāra Liepājas Būvniecības konsultatīvās padomes sēdē biznesa konsultāciju firma Colliers International pasūtītāju vārdā iepazīstināja ar iespējamo Jūrmalas parkā aizlaistās, kādreizējās sanatorijas Peldu iestādes teritorijas attīstības koncepciju kā SPA, viesnīcas un konferenču projektu. «Tik slikts un pret esošo vidi agresīvs piedāvājums sen nav redzēts».

Colliers International pārstāvētais Peldu iestādes — abu nekustamo īpašumu Peldu ielā 59 un 68 — īpašnieks ir SIA Laila L, kas tās teritorijā iecerējis būvēt piecu stāvu augstu četru zvaigžņu viesnīcu ar SPA, restorānu, bāru, konferenču un izklaides telpām, kā arī piecstāvu korpusu viesnīcai, kur viesi uzturas ilgāku laiku, vienlaikus solot saglabāt esošo apbūvi kā šīs parka daļas vēsturiskās, dabas un kultūras vērtības.


LBKP eksperti šo piedāvājumu atzina par nepietiekami sagatavotu un neatbilstošu atziņām, kas ietvertas Jūrmalas parka attīstības koncepcijā un 2005.gada rudenī notikušā Jūrmalas parka Ziemeļu daļas attīstībai veltītā plenēra materiālos, un nolēma uzdot Būvvaldei un projekta attīstītājiem turpināt konsultācijas, lai sagatavotu no arhitektūras viedokļa daudz profesionālāk izstrādātu risinājumu, kas apmierinātu ne tikai īpašnieku biznesa intereses, bet arī arhitektu un pašvaldības prasības.


Pašreiz sagatavotā koncepcija, uzsvērusi Vecliepājas rajona arhitekte Gunta Šnipke, ne telpiski, ne vizuāli, ne kompozīcijas ziņā neiederas parka vidē, tāpat kā iespējamais un prognozējamais transporta un cilvēku pieplūdums pēc objekta uzcelšanas. Latvijas Arhitektu savienības priekšsēdētājs Sergejs Ņikiforovs priekšlikumu novērtējis kā pāragru, jo «nav izprasta parka telpiskā būtība».


Pēc arhitekta Maksa Paula Berči projekta 1902.gadā celtā Peldu iestāde, kā arī bijušās katlu māja un darbnīca jau daudzus gadus stāv neizmantotas. LBKP eksperti nenoliedza — šīm ēkām iespējams piešķirt jaunu funkciju. «Pašu koncepcijas ideju mēs nenoraidām, taču nepieciešami uzlabojumi šajā piedāvājumā,» sacījis LBKP priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.


Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis bijis skarbi tiešs: «Tik slikts un pret esošo vidi agresīvs piedāvājums sen nav redzēts».


Tomēr, Jūrmalas parka vannu mājā ieilgušā tukšuma kompromitēta, Liepājas galvenā arhitekte dienu vēlāk pilsētas laikraksta slejās meklē zelta vidusceļu: «Saruna nevedās tik raiti, kā varbūt bija cerējuši projekta prezentētāji, kuri bija sagatavojuši vairāk biznesa piedāvājumu. Ideja ir laba, tā tikai jāpilnveido, jāattīsta».


Liepājas Peldu iestādes pārvērtību gadījumā minēti kā biznesa konsultanti, viena no piecām lielākajām nekustamo īpašumu firmām pasaulē Colliers International — uzņēmums, kas turpmāk ik gadu ziedos Latvijas arhitektūras izglītības kvalitātes uzlabošanā, lai nākotnē gūtu iespēju «sastrādāties ar vēl zinošākiem arhitektiem», Liepājā aktīvi aizstāv piedāvājumu, par kuru Dambim bijis jāsaka: «Arhitektūra nav tikai kubikmetru un kvadrātmetru ārējais dekors!»


Vēl trakāk — viņi to ietērpuši tēlainā nosaukumā spārnu projekts, jo Peldu iestādes aizmugurē piebūvēt paredzētā kompleksa plāns no putna lidojuma izskatīšoties pēc kaijas ar izplestiem spārniem. Un jau slavējuši ieceres lielo devumu pilsētas attīstībai, zīmējot vilinošas ainas ar citiem tūrisma biznesmeņiem izdevīgi strauju klientu pieplūdumu. Galu galā iezīmējuši tā nākotni kā vienai no iecienītākajām atpūtas vietām Eiropā… Pamatojoties uz ko — plikiem vārdiem, plikiem platumiem un plikiem garumiem?


PS. Projekta vizualizāciju no Būvvaldes iegūt neizdevās.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
paskat tik!

kauns dot vizualizāciju? atņemt licenzi arhitektiem un neiet uz Colliers International sponsorētajām lekcijām!!!! Taisam revolūciju!!! 🙂

aw

gribu redzēt, par ko jākaunas

paskat tik!

kauns dot vizualizāciju? atņemt licenzi arhitektiem un neiet uz Colliers International sponsorētajām lekcijām!!!! Taisam revolūciju!!! 🙂

aw

gribu redzēt, par ko jākaunas

4
0
Lūdzu, komentējietx