Ledushalle Valkā-Valgā — AB Architekti

Pagājušo otrdien, 25. maijā noslēdzās konkurss ledushallei
Valkā-Valgā. Trīspadsmit dalībnieku konkurencē par labāko tika atzīts AB Architektu darbs, kas risinot
enerģijas taupīšanas problēmu,  interpretē
Bakminstera Fullera kupola ideju.

Priekšstats par sasniedzamo

Mērķi:

 1. Racionāls, iespējami ekonomiska budžeta — gan īstermiņā, gan ilgtermiņā,
  projektēšanas programmas būvrisinājuma piedāvājums
 2. Demokrātiskas/pievilcīgas funkcijas piešķīrums zemesgabalam un
  teritorijai ap to;

Risinājums:

 1. Sienas, jumts – leduslaukuma un telpu pārsegums — galvenokārt, Bakminstera-Fullera
   kupola nesošās un Texlon norobežojošās konstrukcijās — ekonomiskākajā līdz šim
  zināmajā risinājumā (un balstītā uz Sadarbības līgumu ar SIA Ģeonami — abu izgudrojumu pārstāvi Baltijas
  valstīs);
 2. Sociālās komunikācijas funkcijas (kafejnīca, baseins / slidotava,
  rotaļlaukumi, terases) uzsvērums / izvirzījums priekšplānā tiešā un pārnestā
  nozīmē, piemēram, kafejnīca «iznesta» ārpus gruntsgabala dziļumā «aizbīdītā» arhitektoniski
  pavisam nepretenciozā, piezemētā kupola, novietota pie Ausekļa ielas un
  savienota ar tribīnēm 2. stāva līmenī — vienlaikus  pieejama skatītājiem un garāmgājējiem,
  darbotiesspējīga paralēli un neatkarīgi no notikumiem Ledushallē;

Arhitektoniski-telpiskais
risinājums:

Kupola pamatni aptverošo zaļās nogāzes apli pārtrauc galvenā ieeja
Ausekļa ielas pusē, evakuācijas izejas sānos, tehniskā ieeja un sportistu ieeja
aizmugurē pie veloceliņa un šādam zonējumam atbilstošs telpu grupu kārtojums:
galvenais vestibils un tribīnes Ausekļa ielas, ģērbtuves, treneru, tiesnešu,
tehniskās telpas — pretējā pusē (skat. Plānus);

Konstrukcijas, apdares
materiāli:

Koka režģis, tērauda savienojošie
elementi
www.geonami.lv
, www.vector-foiltec.com
Apsilde: TEC, siltumsūkņi, saules bateriju paneļi, siltummaiņu
ventilācija
Izmaksu
samazinājums salīdzinājumā ar tradicionālām būvēm ir 20 līdz 40 %.

Projekts ledushallei
Valkā-Valgā


Ausekļa ielā 9, Valkā

AB ARCHITEKTI komanda: Armands Bisenieks, Anastasija Berdņikova, Romāns Siņicins,
Kaspars Mednis, konsultanti Jānis Zagorskis, Aldis Žogots un SIA Ģeonami
Lietderīgā platība ~3500m2
Kubatūra ~20 100m3
Būvizmaksas ~ Ls 1,5 mlj. (tai
skaitā PVN 21%)

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
118 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
.

nu kamoon… kādi tad bija pārējie?

Vgirts

Arī piedalījos konkursā – nevinnēju, bet nepārdzīvoju, bija interesanti atkal padomāt par hokeja halli:) Agrāk strādāju pie Ventspils halles projekta, ļoti daudz literatūras tika pārlasīts un Skandināvijas halles apbraukājām. Šoreiz ne par arhitektūru, bet par sauli un ledu padalīšos pieredzē. Ventspilī viena siena ir no stikla, bet caurspīdīgi ir 4m2 – un tie paši ar nolaižamu žalūziju, kura visu laiku ciet – iemesls ir saule. Ledus baidās no saules. Arī saule ne visur uzspīd vienlaicīgi un ledus kvalitāte slēgtā hallē būs atšķirīga. Rezultātā daudz lielāki elektroenerģijas patēriņi no kompresoru darbības, kuri tā jau patērē ~50% no visa halles elektropatēriņa. Šeit… Lasīt vairāk »

Romans Siņicins

Aukstumu var saņemt aukstumu veikalā 🙂

bet ja nopietni, tad pati šī projekta konstrukcija ir energiju taupošā, jo piem. kupolam ir mazāka virsmas platība, nekā tada paša apjoma kubam. Tātad kupols zaudē mazāk siltuma, vai aukstuma kā kuram patīk. Vietās, kur parasti visvairāk zaudē siltumu/aukstumu ir stūros, kas kupolam nav pēc būtības.

Tātad, lai uzturētu vajadzīgo mikroklimatu vajag mazāk elektroenerģijas.

Es vēl nerunāju par dabīgo gaisa cirkulāciju telpā, efektīvo gaisa apmaiņu, kupola mazāko pretestību vēja spiedienam utt. 😉

clumsy

VGirts jau raksta par norobežojošā materiāla gaismas caurlaidību nevis formu.

Bez tam Vector Foiltec ražotā produkcija pieskaitāma pie grūti degošu materiālu klases. Kā tad ar atbilstību ugunsdrošības normām?

Romans Siņicins

Texlon sistēma ir grūti aizdedzināmā, liesma neizplatās pa virsmu, pati dzist un neizdala neko degšanas procesā. Vai tas ir slikti? 🙂 kad bija LBN208-00, tad tur bija-> 174. Segtas sporta būves, kurām ir 3.b ugunsdrošības pakāpe, var projektēt līdz diviem stāviem, ja augšējā stāvā ir izvietotas tikai palīgtelpas, un līdz pieciem stāviem, ja būvēm ir 2. ugunsdrošības pakāpes sienas un 1. ugunsdrošības pakāpes kolonnas, kāpnes un starpstāvu pārsegumi. Visos gadījumos palīgtelpas atdala no zāles ar 1.tipa ugunsdrošām sienām. 3b, pēc vecās sistēmas ir: nesošām konstrukcijām minimālā ugunsizturības robeža 60min un degošie materiāli. Vector Foiltec ražotā produkcija atbilst šīm prasībām. Tagad… Lasīt vairāk »

Vgirts

Principā šī ir siltumnīca, tikai mazliet lielāka – siltums iekšā tiek, bet laukā vairs nē. Peldbaseinam vai ziemas dārziem šāda konstrukcija būtu vairāk kā ok, bet ledus hallei??? Neesmu specialists par telpu klimatu, bet nu tā loģiski cenšos spriest.

Ja viens no plēves slāņiem būs gaismu atstarojošs, varbūt būs kas līdzēts. Bet varbūt to starpu starp plēvēm ne tikai piepūst ar gaisu, bet arī piepildīt ar akmensvati?:) Bet nu par caurspīdīgumu var aizmirst.

Romans Siņicins

es tač atbildēju jau -> Romans.Siņicins Re: Izmaksas [31/05/2010 16:55]

zema siltumvadītspēja, kas piemīt šai konstrukcijai, nenozīmē tikai siltuma no ārējās pasaules akumulēšanu, tas nozīme arī, ka saražotais aukstuma daudzums (es pieļauju, ka tu piekrīt tam, ka to tomēr būs jāražo) izkliedēs mazāk, nekā parastajām konstrukcijām. Kāpēc? -> Romans.Siņicins Re: Izmaksas [31/05/2010 16:55]

bet atbildot uz komentāru par jautājumu, tad bija domāts par ēkas tēlu un tieši šis konstrukcijas risinājums un izmaksas atļauj uzbūvēt augstāku un iespaidīgu telpu netērējot vairāk naudas. Paskaties izmaksas, visiem citiem šīs cipars ir ap ~2. mlj.

Romans Siņicins

*atbildot uz komentāru par augstumu :)) vel nepamostos 🙂

Al_Cohol

Nu es spēlēju hokeju un pie plānojuma šķiet varētu ko labāk vēlēties. Jautājums – vai tesneši ies no 2.stāva čībās lejā un pie laikuma malas vilks slidas? žāvētavas varēja vēlēties vairāk – bet varbūt maza pilsēta, vairāk nevajag? Un tik pat lielas cik medpunkts (~13m) 😀 😀 😀 . Paskatieties cik liela forma vienam spēlētājam! Bonuss būtu neliela sauna klāt. GP lapā – ārā slidotava??? nu tak …… kurš tur tīrīs ledu, ja viss notiek hallē ? Laukuma spēlētājiem atvēlētā vieta šausmīgi maza – hokejist nesasēdīsies, ja nu klēpītī viens otram 😀 Šķiet, ka bez masu slidotavas derētu kādreiz ielūkoties,… Lasīt vairāk »

boņuks

A vot nesapratu kur pazuda reljefs 2,5 metru ( iela -gruntsgabala dziļums)? Un ko kalnā dara dīķis?

A kā ar tiem gruntsgabaliem un to formām? It kā visiem viens, bet te kaut kas pamainīts uz lielumu?

http://geonami…82&lang=lv

Tas laikam nebija domāts šādi, kā izskatās, vot te es par to anonimitāti, un planšetu info, par ekskluzīviem līgumiem ar ģeonami.

A kas tāds A B ARCHITEKTI,ko iepriekš padarījis, reģistrā tikai no 2010., reģitrēts vispār no 21.10.2009, zinu SIA"ARMANDS BISENIEKS ARHITEKTI",, ļoti cienījams un godājams arh.veterano, a kas tie pirmie? Vobšem neierubīju fišku.Moš Romka apgaismosi?

.

tiešām amizanti 🙂

guntis grabovskis

Sākotnēji gribētu sveikt uzvarētājus un izteikt līdzjūtību pašvaldībai! Savā praksē ir sanācis ņemties ar kādām četrām ledus arēnām.Ja apskatāmies pasaules praksi šajā jomā, tad ledus hallēm vairāk vai mazāk ir līdzīgas plānojumu shēmas un telpiskās uzbūves atkarībā no zāles pielietojuma un skatītāju skaita, tai skaitā šī konkursa programma ir paņemta pa tiešo IIHF mājas lapas (mazākā halle!). Starp sporta būvēm ar īpašām galvas sāpēm īpašniekiem izceļas divas-peldbaseini un ledus halles, tās abas tērē milzīgus energoresursus, projektējot šādus objektus tam jāpievēršs īpaša uzmanība. Diemžēl stikla jumts būs pirmais, kas zudīs šim priekšlikumam (temperatūras režīms uz ledus virsmas -5 grādi, gaisa apmaiņas… Lasīt vairāk »

Al_Cohol

jā plaši un skaidri !

xfbhn

vareeja jau ielikt arii paareejaas godalgotaas vietas saliidzinaashanai…..

AB (Armands Bisenieks)

Paldies, Gunti G., boņuk, Al_Cohol, clumsy, Vgirt par labajām/lietišķajām domām un komentāriem – cerams, ka lietas attīstīsies tā, ka varēsim tos ielikt projektā …

Un, protams, Tev, Anastasij un Romān, par labu finišu mūsu 2. kopdarbā un labu sastrādātiesspēju ar jau rūdītāko Kasparu, konsultantiem un mani jaundibinātajā "AB ARCHITEKTI" (pirms 17 gadiem dibinātās "Armanda Bisenieka Arhitektūras un dizaina darbnīcas", kopš 1996.g. – "ARMANDS BISENIEKS ARHITEKTI" turpinājumā – ar īsāku nosaukumu).

Apzinoties, ka sfēras fragmentam Fullera kupola konstrukcijās ir maz "arhitektūras pazīmju", esam iepriecināti, ka arī žūrijai halles apjoma arhitektoniskā pašvērtība šķitusi 2. plāna jautājums …un pamanījusi nedetalizētās iespējas.

Neticīgais Toms

A B kngam, nepieklājīgi , bet godīgi jautājumi, kas līdzēs kliedēt bažas! 1. Vai "AB Architekti " un "ARMANDS BISENIEKS ARHITEKTI" ir viena un tā pati juridiskā vienība ? Pēc LURSOFT un būvkomersantu reģistra tās ir divas atsevišķas SIA ar visu no tā izrietošo, vai Jūs varat kā LAS Ētikas komisijas dalībnieks ( tas manuprāt uzliek par pienākumu sniegt skaidras, godīgas un nepārprotamas atbildes) apliecināt,ka starp šīm abām SIA ir juridiskas saistības ( par piemēru vecās SIA parādi ir arī jaunās SIA parādi un vecās sia pienākumi ir jaunās SIA pienākumi)? Ja tomēr tās ir saistītas tikai ar Jums ,kā… Lasīt vairāk »

AB (Armands Bisenieks

Kāda ir SIA pamatideja vēsturiski un pēc būtības, Neticīgo Tom? Kurš, palaikam, ir žirgtāks – prasmīgs, brīvs nestandarta Toms vai simtgadīgs institūts? Kam priekšroka – Oriģinālparakstam vai Zīmogam? Padomjlaikā noteikti vajadzēja būt institūtam un zīmogam, inerce, vēl darbojas vairumā iepirkumu… Ledushalles kvalifikācijas prasību rindkopā svaigāks gars – minēti Arhitekti un prakses tiesības, nevis "juridiska persona". Par ētikas tēmu plašākā griezumā: neētisks/mazētisks – Eiropas Savienības izpratnē (arī manā) ir katrs Nolikums, kas liedz piedalīties sacensībā jaunām fiziskām vai juridiskām personām – (daļēji tas sācis atspoguļoties iepirkumos ar saimnieciskā izdevīguma kritēriju: pieredze ilguma izpratnē nedrīkst tikt vērtēta; kvalifikācija/gatavība/izpratne par veicamo uzdevumu –… Lasīt vairāk »

aijaijai

Jā tieši tā – pieredze ir konkrētai juridiskai vienībai- bet šai gadījumā kurš tad ir startējis- nav saprotams. Un finanšu plūsmu menedžēšanā vēl jo vairāk ir nozīme juridiskas personas pieredzei, jo atsevišķām fiziskām peronām šī pieredze atšķīrīgās juridiskās apvienībās ir atšķirīga- domāju, ka arī Jūs kā fiziska persona savos SIA esat rezul†ējies ar atšķīrīgiem finanšu sasniegumiem,

Neticīgais Toms

Andi ,atvilgsti, LV spēkā ir Komerclikums vai ne? Vai kameras princips jau darbojas? Tajā pats lieliski zini juridiskā atbildība dominējoši būs tieši uz indivīdu ( gatavojam labus lielkalibra šaujamos, lai būtu čiks un viss, traumatisku attiecību gadījumā), tagad palDieviņam ir uz SIA, un arī tagad Tev liekas ka tāda nepatīkama pajāšanās( tieši tāpat kā LV "ziedam"-lablatvijiešiem liekas ka nodokļu slogs LV ir pārāk smags( 2. vieglākais ES, tikai pateicoties lablatvijiešiem tāds nesabalansēts darbaspēka virzienā). Esi mierīgs, ja A.Biseniekam būtu nodokļu parādi, viņš nu nekādi pēc jaunās kameru sistēmas nekur nevarētu startēt pie valsts konkursiem, jo būtu PERSONISKĀ atbildība. Skaidrs taču… Lasīt vairāk »

Neticīgais Toms

1. Jūs sakāt ,ka startējāt kā IK, bet kāpēc visur ir SIA? Nianses zemāk pie A.Sīļa komentāra. 2. Likums ir tāds kāds tas ir . Par pilnsabiedrībām , SIA veidotām SIA, vai citām juridiskām inkarnācijām (LB gadījums), kur katrs startē ar savu vēsturi un brīnišķīgo bilanci , mēs nediskutēsim. Kāds mesidžs valsts , pašvaldības pārstāvim ir:" flielisks pieredzējis Arhitekts, bet iepriekšējais SIA laižas vai jau palaists pa burbuli(nemāk saimniekot, diemžēl >50% LV arhitektu kantoru), tagad atsaucas uz vecajiem lauriem, bet startē ar jaunu TABULA RASA."? Es domāju diezgan vienozīmīgi:" A ja nu šitas vīrs ņem un mani apčakarē, un arī… Lasīt vairāk »

AB

Par anonimitāti: zīmējumu izkārtojuma etapā biju racionāls un ieteicu uz vienas no planšetēm pierakstīt vārdus "http://www.geonami.lv"- lai man Paskaidrojuma rakstā nav jānopūlas ar izvērstu domrakstu par Bakminstera – Fullera k-ga izgudrojumu un tā pārstāvniecību: kam inreresēs – izlasīs tīmeklī; nospriedu arī – ja kāds no žūrijas būs, patiešām, atradis laiku pētīt, kas ir SIA "Ģeonami" un, piedevām – pamanījis kāda arhitekta un viņa līdzstrādnieku dažus vingrinājumus ar B-F kupolu – nez vai tas ko izteiks, un – pat, ja uzvārds dzirdēts un nojaušams, ka ar viņu vai viņa firmu noslēgts mutisks vai rakstisks Sadarbības līgums – tas vērtējumā var nākt,… Lasīt vairāk »

AB

Par anonimitātes punktu – skat. dažus komentārus iepriekš!

Jautājums Taisnajam Tomam:

Sadarbības līguma gadījumā, piemēram, ar "Velux" vai "Lodi" –

vai arī jāuzmanās to pieminēt kādā Metu konkursā – ja nu viņu mājaslapā atrodams arhitekta/pretendenta vārds?

Neticīgais Toms-šķēps un leņķis

Protams ,Armand, ja tur atrodas konkursa dalībnieka vārds(ja nu vienīgi tur 10 un vairāk arhitektu), pieminēt konkursa piedāvājumā ir nekorekti galvenokārt pret sevi pašu.

Neticīgais Toms - šķēps un leņķis

1. Vai tika pieminēts ekskluzīvais līgums? Un vai bijāt informēts, ka tur esat pieminēts Jūs viens pats?

2. Tad kā ir juridiski un faktiski IK vai SIA ? ( skat atbildi Andim) Manuprāt nolikumā neiet runa par to cik kurš arhitekts labi un auglīgi strādājis, cik un kādi autordarbi pa mūžu sadarīti, par Jums kā Armandu Bisenieku, kā jau iepriekš izteicos ne mazāko šaubu, cepuri nost, bet diskusija ir par Jūsu saimniecisko darbību saistībā ar pieredzi ,ko nolikums pieprasa.

Neticīgais Toms-šķēps un leņķis

Vai šitā gan publiski par likumpaklausību nerunā,var nesmukumi sanākt. Bet vispār liekas, ka ,vai nu Tu nerubī fišku ( šaubos par par to), vai mētā muļķi. Par arhitektūras metu( skiču ) konkursu domāju mūsu domas sakritīs, ideja-MĀKSLA un tikai tad realizācijas mehānisms-DARĪJUMS. Savukārt par iepirkumu konkursiem kuriem tikai pielikumā ir mets ir daudz savādāk, es saprotu tā lieta nav baigi foršā ka principā visi valsts pašvaldības pasākumi aiziet kā iepirkumi,bet tomēr , ja tie darbojas tad pēc tiem arī jāstrādā, ja nepatīk var taču ignorēt? Iepirkumos parasti ir jautājums par DARĪJUMU, nevis par MĀKSLU, tādejādi priekšplānā izvirzās nosacījumi par DARĪJUMA… Lasīt vairāk »

Romans Siņicins

Es jau kādu laiku atpakaļ piedāvāju tādu lietu, ka komentārus var atstāt tikai reģistrētie lietotāji. Ticiet man, uzreiz diskusijas kļūst sakarīgākas un vērtīgākas, tā ir normāla prakse lielos internet portālos, pieļauju, ka komentāru skaits samazināsies, bet ne īpaši, 10- 30%, kas grib ko pateikt- reģistrēsies… Bet atkārtošu, tā ir standarta lieta, kad komentārus var atstāt tikai reģistrētie lietotāji. Piemēru ir daudz. Un neredzu nekādu problēmu ar to. Ja kādam vajag pabļaut un parādīt, cik viņš ir drosmīgs, /kad viņu neviens nezin/, tad ja, bet vairums šeit man piekritis, esmu pārliecināts. Uztaisīsim vel vienu soli no delfi.lv.

AB (Armands Bisenieks)

Izlasi vēlreiz, Taisno Tom, manas vakardienas atbildes beidzamās rindas (IK vai SIA)! Vēl pāris jautājumu Tev (un citiem varbūtējiem kolēģiem), kas pieprasa paskaidrojumus, iestājas par nevainojamu precizitāti jebkādu, t.sk. – visdrīzāk, nepietiekošas kompetences dēļ radušos regulējumu ievērošanā, atmetot interesi par jēgu pēc būtības: 1. Vai/cik ētiski ir uzdot anonīmus un ļoti personīgus jautājumus kolēģim/kolēģiem, kas neslēpj savu īsto vārdu, pašam valkājot nezināma Taisnības Kareivja bruņas? 2. Cik ētiska ir augstākminētā darbība konkrētajā gadījumā, kurā – ja pareizi saprotu – mēs esam piedalījušies vienā profesionālā sacensībā vienlaicīgi, vienīgi – notikusi netaisnība uz godalgu pretendējošo projektu izvēlē? Ja viss kārtībā – labprāt… Lasīt vairāk »

Neticīgais Toms -šķēps un leņķis

Vēlreiz, dārgumiņ, es savu vārdu nedefinēju TIKAI ētisku apsvērumu pēc, ko jau paskaidroju.

Atvilgsti! Pamācītājs atradies. Un neko tādu kas neatbilst patiesībai, vai prasās pēc atbildes neuzdevu, es taču, Romān, neteicu ka : "darbu izstrādājot Romāns bijis zem kaņepes"? Vai ,ka Romāns ir uztaisījis pilnīgu mēslu?

Tā ka sēdi un skaties, nevis gudri ļurini.

Neticīgais Toms - šķēps un leņķis

Es savu vārdu neminu un neminēšu tikai ētisku apsvērumu pēc ,Armand. Kāpec? Ja esi pietiekoši attapīgs pats sapratīsi. Ja šādas situācijas nebūtu neuztraucies, nav bail atklāti diskutēt. Pieņemu neesmu uzdevis nevienu intīmu jautājumu, vai komerciāli jūtīgu? Ja kāds ir ,lūdzu ,norādi un es atvainošos, par nekorektu jautājumu. "…formāli SIA, pēc satura un būtības AB ar to, ko spējis iemācīties un jauku komandu…" , šeit pateikts ir tas, ka DARĪJUMA partneris IEPIRKUMĀ pašvaldībai būs SIA, un tad rodas tālāki jautājumi, vai tik jaunai SIA -2009.11. ir nepieciešamā veiksmīgu DARĪJUMU pieredze? Par pārējo mēs šķēpus nelauzīzim un esam vienisprātis Armands Bisenieks ir… Lasīt vairāk »

AB

Vai par LAS Padomi runa? Pastāsti ko vairāk par konkursu rokasgrāmatu – vai Tu domā konkursu Nolikuma projekta priekšlikumus, kas šopavasar bija lasāmi LAS e-pastos Padomes locekļiem?

Neticīgais Toms - šķēps un leņķis

Jā tos pašus. Ja izdosies izbīdīt caur valsts/pašvaldību filtriem tad domāju, manis paceltais jautājums nebūs aktuāls. Bet kamēr tie pieņemti zināšanai mūsu vidē ir šāda retorika.

Neticīgais Toms-šķēps un leņķis

Piedod, bet Tavs teksts sulo no nihilisma, tas liecina par to ka Tev PO no augsta plaukta, gan uz skaidriem nosacījumiem KATRAM, gan valsti kā tādu, un tas savukārt ir stiprā pretrunā augstajiem līmeņiem ko bieži lieto sarunās. Tu laikam nelasi citas atbildes( mana saruna ar AB), kamēr nav valsts/pašvaldības nav pieņēmušas mūsu izvirzītos principus(konkursu prakse kas caur Padomi izgāja), tamēr jāstrādā ar esošajiem likumiem. Kad būs un esmu vienisprātis ar Tevi, tad būs IDEJA un tikai tad IEPIRKUMS( idejas autors var būt kaut 1. kursa students, ja viņš piemeklē atbilstošu juridisko konstrukciju viss OK, iet tālāk). Tagad ir IEPIRKUMS… Lasīt vairāk »

Māris

…izlasot visu šo balagānu un atrunāšanos, kas, kur un kā, man ir tikai viens vienīgs jautājums…. visiem konkursantiem zemes gabals tomēr bija daudz maz vienāds? kā Jūsējais sanācis tāds, ka Tur var ievietot apmēram 70 metru platu diametrā kupolu? Puiši, kaut kas ar mērogiem nav štimmējis, piemēram divas reizes? 😀

…. ps.. vēl pasmaidīju par komentāru lejā…. arhitektūra bija 2. plāna jautājums… kas tad pirmā? noteikti ne saprašana par hallēm (ledus) un finkcija…

Jauku! :))

Gizzzmo

nu ko skaisti, un feini, apskatoties tuvak, radas jautajumi 1) Sarkanas linijas! skatoties uz geni, Jums tur salikts daudz kas sarkanajas linijas, vai Valka darbojas ipashie noteikumi par tiem? 2) Autostavvietu skaits! Jums ir 22 zemesgabala un 45 blakus zemesgabala (kas vispar liekas jocigi) labi atmetot juridiskos jautajumus jums ir 67 gabali, kur konkursa PAU lasam – Uz 20 skatītāju vietām – 1 autostāvvieta (kas ir pretruna ar Valkas Apbuves noteikumiem) jo Tehniski Ekonomiskaja pamatojuma ir – "..Saskaņā ar Valkas pilsētas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem sporta būvēs uz 20 skatītājiem ir nepieciešamas 5 automašīnu stāvvietas (25 m2 katrai autostāvvietai),… Lasīt vairāk »

BFKV

Nepamanīju, ka sarkanās līnijas robežās salikta kaut viena būve. Ja apskatīties tūvāk, tad autostāvvietu skaits zemesgabalā ir 34 un 3 autostāvvietas autobusiem, kas atbilst PAU noteikumiem. Tas, ka PAU prasīts autostāvvietu skaits ir pretruna ar TEPu tā jau ir cita runa, bet šajā gadījumā noteicoša loma tomēr ir PAU. Valkas pilsēta jau nav tik liela, lai visi skatītāji un spēlētāji speciāli brauktu ar auto. Es nedomāju, ka ir laba doma 3.125m2 platību nobruģēt un padarīt šo vietu vairāk līdzīgu tirdzniecības centram, nevis atraktīvu vietu, kas būs piemērota gan pieaugušiem, gan bērniem. Vispār, ka ledus halles priekšlaukums risināts citādāk, nekā vienkārši… Lasīt vairāk »

Gizzzmo

sarkanajās linijas vispar neka nevar but! te ir ieliktas stavvietas! APU ir pretruna ne tikai ar TEPu bet ari ar Valkas terplanu! un arguments ka Valka ir maza, te nedarbojas, te ari ir Valga! noskuretais ledus, bija domats nevis zime, bet tas kuru noshkure no laukuma, vairakas reizes diena, pie katras ledushalles var redzet sniega kaudzes cauru gadu. vai sheit to piedava izgrust pie galvenas ieejas???? "….Nevajag aizmirst, ka blakus atrodas skola un dzīvojamās mājas, kur dzīvo daudz pusaudžu un bērnu, un kam, es ceru, šī vieta būs pievilcīga…" – Nevajag aizmirst to ka kad bus pasakumi taj halle, visi… Lasīt vairāk »

Vgirts

Halles augstumam jābūt ap 7,5-8m – inženieri ekonomijas dēļ to pieprasīs. Šajā risinājumā 12m. – 2x par daudz.

Gatis Didrihsons

Vizuāli pievilcīgs darbs. Labi pastrādāts! tomēr nedaudz iedziļinoties, man rodas jautājumi – akmeņi pasūtītāju un arī projektētāju dārziņā, un ar vien grūtāk ir neiesaistīties šo visu redzot kā mēs mūsu zemē saimniekojam. Proti: 1) Vai tiešām apaļš kupols ir piemērota forma šai funkcijai? Vai tik tiešām jūs to domājat nopietni? Racionālākais bez šaubām ir risinājums, kad forma seko funkcijai. Šī taču nebūs cirka arēna? Varbūt runa iet par jauno Valkas simbolu!? No sērijas "Mēs taču to varam atļauties..". Hokeja laukums un vieta tribīnēm, nepieciešamais augstums griezumos – ir optimālā kubatūra.. Ģērbtuvēm un palīgtelpām jau citi parametri… Arī kafejnīcas iznešana ārpus… Lasīt vairāk »

Romans Siņicins

1). Man liekas, ka uz šo jautājumu atbildi atrāda sev cienījamie Valkas iedzīvotāji, kuri bija komisijā un izvēlējas šo ideju starp daudziem (13.) citiem… Piekriti? Kāpēc Valkas iedzīvotāji nevar lepoties ar to, ka visiem pārējiem ir "kurpju kastes", bet viņiem kaut kas interesantāks? Un kāpēc Valkai nevar būt simbola? Par kafejnīcu cits stāsts, uzdevumā bija teikts, ka kafejnīca ir nepieciešama un ne tik hallei, bet pati pilsētai. No šejienes arī ideja par to, ka tas ir atsevišķs apjoms, kur var tikt pat ja halle ir slēgta. Bet tajā pārejā neredzu neko sliktu- ne pa ielu taču iet uz halli, kad… Lasīt vairāk »

boņuks

Romkam! 1. A kur pakāsāt 2,5 metru reljefu? Nonesāt ar buldozeru, vai savedāt čupu čupām, saucas zaļā domāšana? Cik bendžas nodedzināsiet šajā pasākumā? 2. A kāpēc tāds bardaks ar gruntsgabalu? Te pieliek, te noņem, nu tā pa brīvo improvizēts, privātais pēc šādas fizkultūras izviebtu vienā setā. 3. Vot to gan neierubīju fišku , kā Tu to dīķi gruntsgabala augstākajā vietā noturēsi? Ko būs strūklakas baseins hokeja laukuma izmēros ar granīta apdari vai ko līdzīgu lai ūdens prom nemuktu? Žirno vecīt, žirno, tas dīķis būs arī nopietnas būves cenā, kur pat Vpils 2-3 mazākus apjomus un tos pašus parkos atļaujas. 4.… Lasīt vairāk »

Yesss

Palasījos šite drusciņ – Romāna pretargumenti nepārliecinoši.

Halles augstums palielināts – jo ekonomija ar īpašo sistēmu un gaisa cirkulāciju to atļauj. Kas tā tāda par ekonomiju, ja vietā, kur iespēja ieekonomēt, uz tā rēķina pieliek klāt?:) Nav mūsdienām atbisltoša saimniekošana, drīzāk jau naudas izsaimniekošana – lēti uzbūvēt, bet noteikti ne ekspuatēt:)

Pārdomas:

Saldēšanas sistēmu projektētājs nav piedalījies.

Ledus halle nav līdz šim projektēta.

Hokeju neviens nav spēlējis – nu tā pa īstam ar visu ekipējumu.

Žūrijā neviens hokejists nav pieaicināts!

Māksla!

Vēlu veiksmi autoriem! Un stingru mugurkaulu Valkai, lai ideja realizētos, kāda tā te ir (no sākuma uz papīra)!

gaidītājs

gribētos tomer saņemt atbildi no Bisenieka k-ga- kā tad tur ir at tiem 2 SIA un uzņēmuma pieredzi/

Ja ir 2 as sijas vai tad uzņēmumam AB arhitekti ir da jebkāda pieredze? un vai tad uzņēmumam kuram ir seno laiku pieredze nav gadījumā jauno laiku parādi, kas liedz iespēju piedalīties jebkādos pašvaldības un valsts sludinātos konkursos. man liekas , ka šīs abas atbildes interesēs daudzus jo AB arhitekti nu ir vinnējuši abus Valkas pašvaldības konkursus. Nu nesaņemot atbildes, var protams vērsties ētikas kjomisijā

AB

Apskaties pie Neticīgā Toma!

gribētos atbildi

paldies, izlasīju atbildi Tomam, bet no atbildes nesaprotu nesapratu- ja jau konkursā A. Bisenieka k-gs piedalījās kā fiziska persona, kāpēc tad tieši tā arī nav rakstīts- metu konkursa uzvarētājs -A. Bisenieks, bet ir tomēr atsauce uz AB arhitektiem- kurš tad īsti ir uzvarētājs ?

AB

Dažkārt der izlasīt vairākkārt – kamēr saprot (tā mēdzu darīt, ja/kad no tiesas interesē …).

Romans Siņicins

Tātad, pārliecināti/ nepārliecināti tas ir subjektīvs un relatīvs jautājums, tas, kas nepārliecina vienu, pārliecināja šī metu konkursa žūrijas komīsiju, kas bija Valkas novada Būvvaldes vadītāja, Smiltenes novada Būvvaldes arhitekte, Iepirkumu komisijas loceklis, Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājs, Valkas Mākslas skolas direktore un, protams, Iepirkumu komisijas priekšsēdētāja. Ar šo tikam galā, ejam tālāk. Citējot skaidrojošo vārdnīcu mets1 -a, v. 1.Sākotnējais variants (parasti mākslas darbam); uzmetums, skice. Ar šo es tikai gribu pateikt un uzreiz atbildēt uz daudziem jautājumiem par, piemēram, reljefu, detalizāciju mērogu vai precīzu ģērbtuvju skaitu- tas nebija tehniskais, vai skiču projekts, kur jābūt detalizācijām. (jo sākumā, protams, bija… Lasīt vairāk »

Gatis Didrihsons

Ja kādu esmu aizvainojis, piedodiet.Tāds nebija mans mērķis. Laikam man vēl jāmācās konstruktīvāk un diplomātiskāk izteikt kritiku. Ar visu cieņu pret Armandu u.c. māksliniekiem, tomēr man vienalga kurš šo darbu ir veicis, jo es runāju par idejas risinājumu. Un man nav nekādas intereses un sakara ar šo projektu… Kāpēc nerunā labu? Diemžēl tādi esam! Man tikai liekas, ka konkrētā gadījumā un vietnē, jēga ir konstruktīvai kritikai, šoreiz ar mērķi uzlabot gala rezultātu. Kā droši vien zini, tieši sākotnējā stadijā ir vislielākās iespējas ietekmēt rezultātu. Un tagad ir šis brīdis. Protams arī uzslavai un atbalstam ir sava vieta, starp citu, jau… Lasīt vairāk »

boņuks

nu čomiņ lej.

Detaļas – 2,5 metru reljefs visa pleķa lielumā, atļauj ierēkt, dīkīs kalna galā detaļa a haha.

Bet vecais vai Tavs vožaks neteica, ka arhitektūra bija 2. vietā? A ko Tu atbildē gribēji, kupols-cool?

A kas mainīsies? viss izņemot kupolu, ko vožaks tā kautrīgi par arhitektūru nedēvēja.

Moš Jūs arī ņi pričom, bet tad Valka ir reāls Kraukļa( Saeimas) kunga perēklis.

jtd

Nu gan sacepuši karstus pīrādziņus, līdz Līgo vēl patālu, sapelēs … Manuprāt, konkursus, un ne tikai, regulējošā likumdošana ir ne tikai idiotiska, neracionāla, bet pat praktiski neļaujoša iegūt jebkādu saprātīgu risinājumu, pat praktiski neizpildāma. Tā kā ierēdņiem der jebkāds rezultāts, pie tāda arī tiekam, jebkāda. Jau reiz rakstīju, ka šādos (visos) konkursos pārāk daudz enerģijas (radošās, materiālās, finansiālās) aiziet svilpē (priekšrakstu izpildīšanā tikai izpildīšanas dēļ), bet ne arhitektūras risinājuma rašanā. Parādus it kā mūsu likumdošana neuzskata par noziegumu, taču pat bez tā reāli strādājošiem cilvēkiem ir skaidra situācija projektēšanas laukā pēdējo 2-3 gadu laikā (tas ne tikai uz LV attiecas,… Lasīt vairāk »

Neticīgais Toms-šķēps un leņķis

Bet ,mīļā sirds , vai es ko citu saku? Vai izlasīji visu disputu? Tikai mans teksts skar:" viens likums un viena taisnība visiem" , ja ir debīls nolikums pēc IEPIRKUMA principa, tad vai nu TU to ievēro, vai, ja esi principiāls, ignorē IEPIRKUMU, VISS kas pretrunā, vai kas ne tā ? Tu varbūt domā, ka es Te peldos kā niere taukos, un man visi tīri papīri un tāpēc kolēģus vismaz verbāli cenšos izkost no spēles? Nē , pieņemu līdzīgi citiem :"…lielmanīgajiem, jaunajiem, lecīgajiem, naivajiem, vieglprātīgajiem, nemākulīgajiem, avantūristiem, slinkajiem,neuzmanīgajiem,muļķīgajiem un vienkārši neveiksminiekiem …" sēžu ar pliku pakaļu uz ledus, un man… Lasīt vairāk »

Sprīdītis

Atbridu uz Rīgu parzudzīties Tērvetes interaktīvā meža izziņas centra un gājēju tilta konkursa darbus. Biju pamatīgi pārsteigts, ka arī Tērvetē kāds piedāvā Fullera kupolu. Bāc, nu tas nav stilīgi! Kur te idejas oriģinalitāte un mākslinieciskā kvalitāte? Es, piemēram, negribu tādu pašu māju, kā Valkas-Valgas ledushalle!

Roze

Kur var apskatīties tos darbus?

Un – interesanti gan, kā ar anonimitāti metu konkursā, ja ir zināms – Fullera kupols, tātad autors Bisenieka kungs?

Sprīdītis

Nezinu, kas ir Bisenieka kungs, pazīstu tika vienu arhitektu – Lutausi, bet šis jau kādu laiciņu pievērsies dejošanai. Un vispār, nav jābūt arhitektam, lai "piesietu" šo patentēto būvniecības metodi.

Vienīgie, ieguvēji būtu SIA “Geonami”, kuri Latvijā pārstāv Bakminstera Fullera 1951. gadā izgudroto un patentēto ģeodēzisku kupolu.

Roze

Es jautāju, kur var apskatīties Tērvetes konkursa darbus, nevis kas ir kupols, geonami vai Bisenieks.

Sprīdītis

Darbus es apskatijos Latvijas mežos, Kristapa ielā. Vienīgi, tos izvietojuši ļoti augstu.

.

nu kamoon… kādi tad bija pārējie?

Vgirts

Arī piedalījos konkursā – nevinnēju, bet nepārdzīvoju, bija interesanti atkal padomāt par hokeja halli:) Agrāk strādāju pie Ventspils halles projekta, ļoti daudz literatūras tika pārlasīts un Skandināvijas halles apbraukājām. Šoreiz ne par arhitektūru, bet par sauli un ledu padalīšos pieredzē. Ventspilī viena siena ir no stikla, bet caurspīdīgi ir 4m2 – un tie paši ar nolaižamu žalūziju, kura visu laiku ciet – iemesls ir saule. Ledus baidās no saules. Arī saule ne visur uzspīd vienlaicīgi un ledus kvalitāte slēgtā hallē būs atšķirīga. Rezultātā daudz lielāki elektroenerģijas patēriņi no kompresoru darbības, kuri tā jau patērē ~50% no visa halles elektropatēriņa. Šeit… Lasīt vairāk »

Romans Siņicins

Aukstumu var saņemt aukstumu veikalā 🙂

bet ja nopietni, tad pati šī projekta konstrukcija ir energiju taupošā, jo piem. kupolam ir mazāka virsmas platība, nekā tada paša apjoma kubam. Tātad kupols zaudē mazāk siltuma, vai aukstuma kā kuram patīk. Vietās, kur parasti visvairāk zaudē siltumu/aukstumu ir stūros, kas kupolam nav pēc būtības.

Tātad, lai uzturētu vajadzīgo mikroklimatu vajag mazāk elektroenerģijas.

Es vēl nerunāju par dabīgo gaisa cirkulāciju telpā, efektīvo gaisa apmaiņu, kupola mazāko pretestību vēja spiedienam utt. 😉

clumsy

VGirts jau raksta par norobežojošā materiāla gaismas caurlaidību nevis formu.

Bez tam Vector Foiltec ražotā produkcija pieskaitāma pie grūti degošu materiālu klases. Kā tad ar atbilstību ugunsdrošības normām?

Romans Siņicins

Texlon sistēma ir grūti aizdedzināmā, liesma neizplatās pa virsmu, pati dzist un neizdala neko degšanas procesā. Vai tas ir slikti? 🙂 kad bija LBN208-00, tad tur bija-> 174. Segtas sporta būves, kurām ir 3.b ugunsdrošības pakāpe, var projektēt līdz diviem stāviem, ja augšējā stāvā ir izvietotas tikai palīgtelpas, un līdz pieciem stāviem, ja būvēm ir 2. ugunsdrošības pakāpes sienas un 1. ugunsdrošības pakāpes kolonnas, kāpnes un starpstāvu pārsegumi. Visos gadījumos palīgtelpas atdala no zāles ar 1.tipa ugunsdrošām sienām. 3b, pēc vecās sistēmas ir: nesošām konstrukcijām minimālā ugunsizturības robeža 60min un degošie materiāli. Vector Foiltec ražotā produkcija atbilst šīm prasībām. Tagad… Lasīt vairāk »

Vgirts

Principā šī ir siltumnīca, tikai mazliet lielāka – siltums iekšā tiek, bet laukā vairs nē. Peldbaseinam vai ziemas dārziem šāda konstrukcija būtu vairāk kā ok, bet ledus hallei??? Neesmu specialists par telpu klimatu, bet nu tā loģiski cenšos spriest.

Ja viens no plēves slāņiem būs gaismu atstarojošs, varbūt būs kas līdzēts. Bet varbūt to starpu starp plēvēm ne tikai piepūst ar gaisu, bet arī piepildīt ar akmensvati?:) Bet nu par caurspīdīgumu var aizmirst.

Romans Siņicins

es tač atbildēju jau -> Romans.Siņicins Re: Izmaksas [31/05/2010 16:55]

zema siltumvadītspēja, kas piemīt šai konstrukcijai, nenozīmē tikai siltuma no ārējās pasaules akumulēšanu, tas nozīme arī, ka saražotais aukstuma daudzums (es pieļauju, ka tu piekrīt tam, ka to tomēr būs jāražo) izkliedēs mazāk, nekā parastajām konstrukcijām. Kāpēc? -> Romans.Siņicins Re: Izmaksas [31/05/2010 16:55]

bet atbildot uz komentāru par jautājumu, tad bija domāts par ēkas tēlu un tieši šis konstrukcijas risinājums un izmaksas atļauj uzbūvēt augstāku un iespaidīgu telpu netērējot vairāk naudas. Paskaties izmaksas, visiem citiem šīs cipars ir ap ~2. mlj.

Romans Siņicins

*atbildot uz komentāru par augstumu :)) vel nepamostos 🙂

Al_Cohol

Nu es spēlēju hokeju un pie plānojuma šķiet varētu ko labāk vēlēties. Jautājums – vai tesneši ies no 2.stāva čībās lejā un pie laikuma malas vilks slidas? žāvētavas varēja vēlēties vairāk – bet varbūt maza pilsēta, vairāk nevajag? Un tik pat lielas cik medpunkts (~13m) 😀 😀 😀 . Paskatieties cik liela forma vienam spēlētājam! Bonuss būtu neliela sauna klāt. GP lapā – ārā slidotava??? nu tak …… kurš tur tīrīs ledu, ja viss notiek hallē ? Laukuma spēlētājiem atvēlētā vieta šausmīgi maza – hokejist nesasēdīsies, ja nu klēpītī viens otram 😀 Šķiet, ka bez masu slidotavas derētu kādreiz ielūkoties,… Lasīt vairāk »

boņuks

A vot nesapratu kur pazuda reljefs 2,5 metru ( iela -gruntsgabala dziļums)? Un ko kalnā dara dīķis?

A kā ar tiem gruntsgabaliem un to formām? It kā visiem viens, bet te kaut kas pamainīts uz lielumu?

http://geonami…82&lang=lv

Tas laikam nebija domāts šādi, kā izskatās, vot te es par to anonimitāti, un planšetu info, par ekskluzīviem līgumiem ar ģeonami.

A kas tāds A B ARCHITEKTI,ko iepriekš padarījis, reģistrā tikai no 2010., reģitrēts vispār no 21.10.2009, zinu SIA"ARMANDS BISENIEKS ARHITEKTI",, ļoti cienījams un godājams arh.veterano, a kas tie pirmie? Vobšem neierubīju fišku.Moš Romka apgaismosi?

.

tiešām amizanti 🙂

guntis grabovskis

Sākotnēji gribētu sveikt uzvarētājus un izteikt līdzjūtību pašvaldībai! Savā praksē ir sanācis ņemties ar kādām četrām ledus arēnām.Ja apskatāmies pasaules praksi šajā jomā, tad ledus hallēm vairāk vai mazāk ir līdzīgas plānojumu shēmas un telpiskās uzbūves atkarībā no zāles pielietojuma un skatītāju skaita, tai skaitā šī konkursa programma ir paņemta pa tiešo IIHF mājas lapas (mazākā halle!). Starp sporta būvēm ar īpašām galvas sāpēm īpašniekiem izceļas divas-peldbaseini un ledus halles, tās abas tērē milzīgus energoresursus, projektējot šādus objektus tam jāpievēršs īpaša uzmanība. Diemžēl stikla jumts būs pirmais, kas zudīs šim priekšlikumam (temperatūras režīms uz ledus virsmas -5 grādi, gaisa apmaiņas… Lasīt vairāk »

Al_Cohol

jā plaši un skaidri !

xfbhn

vareeja jau ielikt arii paareejaas godalgotaas vietas saliidzinaashanai…..

AB (Armands Bisenieks)

Paldies, Gunti G., boņuk, Al_Cohol, clumsy, Vgirt par labajām/lietišķajām domām un komentāriem – cerams, ka lietas attīstīsies tā, ka varēsim tos ielikt projektā …

Un, protams, Tev, Anastasij un Romān, par labu finišu mūsu 2. kopdarbā un labu sastrādātiesspēju ar jau rūdītāko Kasparu, konsultantiem un mani jaundibinātajā "AB ARCHITEKTI" (pirms 17 gadiem dibinātās "Armanda Bisenieka Arhitektūras un dizaina darbnīcas", kopš 1996.g. – "ARMANDS BISENIEKS ARHITEKTI" turpinājumā – ar īsāku nosaukumu).

Apzinoties, ka sfēras fragmentam Fullera kupola konstrukcijās ir maz "arhitektūras pazīmju", esam iepriecināti, ka arī žūrijai halles apjoma arhitektoniskā pašvērtība šķitusi 2. plāna jautājums …un pamanījusi nedetalizētās iespējas.

Neticīgais Toms

A B kngam, nepieklājīgi , bet godīgi jautājumi, kas līdzēs kliedēt bažas! 1. Vai "AB Architekti " un "ARMANDS BISENIEKS ARHITEKTI" ir viena un tā pati juridiskā vienība ? Pēc LURSOFT un būvkomersantu reģistra tās ir divas atsevišķas SIA ar visu no tā izrietošo, vai Jūs varat kā LAS Ētikas komisijas dalībnieks ( tas manuprāt uzliek par pienākumu sniegt skaidras, godīgas un nepārprotamas atbildes) apliecināt,ka starp šīm abām SIA ir juridiskas saistības ( par piemēru vecās SIA parādi ir arī jaunās SIA parādi un vecās sia pienākumi ir jaunās SIA pienākumi)? Ja tomēr tās ir saistītas tikai ar Jums ,kā… Lasīt vairāk »

AB (Armands Bisenieks

Kāda ir SIA pamatideja vēsturiski un pēc būtības, Neticīgo Tom? Kurš, palaikam, ir žirgtāks – prasmīgs, brīvs nestandarta Toms vai simtgadīgs institūts? Kam priekšroka – Oriģinālparakstam vai Zīmogam? Padomjlaikā noteikti vajadzēja būt institūtam un zīmogam, inerce, vēl darbojas vairumā iepirkumu… Ledushalles kvalifikācijas prasību rindkopā svaigāks gars – minēti Arhitekti un prakses tiesības, nevis "juridiska persona". Par ētikas tēmu plašākā griezumā: neētisks/mazētisks – Eiropas Savienības izpratnē (arī manā) ir katrs Nolikums, kas liedz piedalīties sacensībā jaunām fiziskām vai juridiskām personām – (daļēji tas sācis atspoguļoties iepirkumos ar saimnieciskā izdevīguma kritēriju: pieredze ilguma izpratnē nedrīkst tikt vērtēta; kvalifikācija/gatavība/izpratne par veicamo uzdevumu –… Lasīt vairāk »

Neticīgais Toms

1. Jūs sakāt ,ka startējāt kā IK, bet kāpēc visur ir SIA? Nianses zemāk pie A.Sīļa komentāra. 2. Likums ir tāds kāds tas ir . Par pilnsabiedrībām , SIA veidotām SIA, vai citām juridiskām inkarnācijām (LB gadījums), kur katrs startē ar savu vēsturi un brīnišķīgo bilanci , mēs nediskutēsim. Kāds mesidžs valsts , pašvaldības pārstāvim ir:" flielisks pieredzējis Arhitekts, bet iepriekšējais SIA laižas vai jau palaists pa burbuli(nemāk saimniekot, diemžēl >50% LV arhitektu kantoru), tagad atsaucas uz vecajiem lauriem, bet startē ar jaunu TABULA RASA."? Es domāju diezgan vienozīmīgi:" A ja nu šitas vīrs ņem un mani apčakarē, un arī… Lasīt vairāk »

AB

Par anonimitāti: zīmējumu izkārtojuma etapā biju racionāls un ieteicu uz vienas no planšetēm pierakstīt vārdus "http://www.geonami.lv"- lai man Paskaidrojuma rakstā nav jānopūlas ar izvērstu domrakstu par Bakminstera – Fullera k-ga izgudrojumu un tā pārstāvniecību: kam inreresēs – izlasīs tīmeklī; nospriedu arī – ja kāds no žūrijas būs, patiešām, atradis laiku pētīt, kas ir SIA "Ģeonami" un, piedevām – pamanījis kāda arhitekta un viņa līdzstrādnieku dažus vingrinājumus ar B-F kupolu – nez vai tas ko izteiks, un – pat, ja uzvārds dzirdēts un nojaušams, ka ar viņu vai viņa firmu noslēgts mutisks vai rakstisks Sadarbības līgums – tas vērtējumā var nākt,… Lasīt vairāk »

Neticīgais Toms - šķēps un leņķis

1. Vai tika pieminēts ekskluzīvais līgums? Un vai bijāt informēts, ka tur esat pieminēts Jūs viens pats?

2. Tad kā ir juridiski un faktiski IK vai SIA ? ( skat atbildi Andim) Manuprāt nolikumā neiet runa par to cik kurš arhitekts labi un auglīgi strādājis, cik un kādi autordarbi pa mūžu sadarīti, par Jums kā Armandu Bisenieku, kā jau iepriekš izteicos ne mazāko šaubu, cepuri nost, bet diskusija ir par Jūsu saimniecisko darbību saistībā ar pieredzi ,ko nolikums pieprasa.

AB (Armands Bisenieks)

Izlasi vēlreiz, Taisno Tom, manas vakardienas atbildes beidzamās rindas (IK vai SIA)! Vēl pāris jautājumu Tev (un citiem varbūtējiem kolēģiem), kas pieprasa paskaidrojumus, iestājas par nevainojamu precizitāti jebkādu, t.sk. – visdrīzāk, nepietiekošas kompetences dēļ radušos regulējumu ievērošanā, atmetot interesi par jēgu pēc būtības: 1. Vai/cik ētiski ir uzdot anonīmus un ļoti personīgus jautājumus kolēģim/kolēģiem, kas neslēpj savu īsto vārdu, pašam valkājot nezināma Taisnības Kareivja bruņas? 2. Cik ētiska ir augstākminētā darbība konkrētajā gadījumā, kurā – ja pareizi saprotu – mēs esam piedalījušies vienā profesionālā sacensībā vienlaicīgi, vienīgi – notikusi netaisnība uz godalgu pretendējošo projektu izvēlē? Ja viss kārtībā – labprāt… Lasīt vairāk »

Neticīgais Toms - šķēps un leņķis

Es savu vārdu neminu un neminēšu tikai ētisku apsvērumu pēc ,Armand. Kāpec? Ja esi pietiekoši attapīgs pats sapratīsi. Ja šādas situācijas nebūtu neuztraucies, nav bail atklāti diskutēt. Pieņemu neesmu uzdevis nevienu intīmu jautājumu, vai komerciāli jūtīgu? Ja kāds ir ,lūdzu ,norādi un es atvainošos, par nekorektu jautājumu. "…formāli SIA, pēc satura un būtības AB ar to, ko spējis iemācīties un jauku komandu…" , šeit pateikts ir tas, ka DARĪJUMA partneris IEPIRKUMĀ pašvaldībai būs SIA, un tad rodas tālāki jautājumi, vai tik jaunai SIA -2009.11. ir nepieciešamā veiksmīgu DARĪJUMU pieredze? Par pārējo mēs šķēpus nelauzīzim un esam vienisprātis Armands Bisenieks ir… Lasīt vairāk »

AB

Vai par LAS Padomi runa? Pastāsti ko vairāk par konkursu rokasgrāmatu – vai Tu domā konkursu Nolikuma projekta priekšlikumus, kas šopavasar bija lasāmi LAS e-pastos Padomes locekļiem?

Neticīgais Toms - šķēps un leņķis

Jā tos pašus. Ja izdosies izbīdīt caur valsts/pašvaldību filtriem tad domāju, manis paceltais jautājums nebūs aktuāls. Bet kamēr tie pieņemti zināšanai mūsu vidē ir šāda retorika.

Andis Sīlis

Neticīgajiem. Te daži, cerams nearhitekti, šķiet galvu saspieduši – pēc teksta spriežot viņi uzskata, ka pieredze ir iespējama juridiskai vienībai nevis profesionāļiem, kas tajā strādā. Pieredzei jābūt gan projektēšanā, gan līdzvērtīgu finanšu plūsmas, garantiju utt menedžēšanā – tās abas piemīt cilvēkiem nevis tādai vai šādai SIA.

aijaijai

Jā tieši tā – pieredze ir konkrētai juridiskai vienībai- bet šai gadījumā kurš tad ir startējis- nav saprotams. Un finanšu plūsmu menedžēšanā vēl jo vairāk ir nozīme juridiskas personas pieredzei, jo atsevišķām fiziskām peronām šī pieredze atšķīrīgās juridiskās apvienībās ir atšķirīga- domāju, ka arī Jūs kā fiziska persona savos SIA esat rezul†ējies ar atšķīrīgiem finanšu sasniegumiem,

Andis Sīlis

Par to arī runa – juridisku vienību SIA "Bisenieks" var pārdot kādam celtniekam X.Nezināmā kgam un no tās visi pieredzējušie darbinieki pēc uzvaras konkursā aiziet prom. Pārdotās SIA pieredze projektēšanā un finanšu apgūšanā kvalificējas, savukārt neviena cilvēka, kas māk darīt apsolīto – nav. Prasība ir formāla, svarīga autoru/subjektu pieredze, bankas garantijas avansa maksājumam šobrīd vienalga ir jānodrošina ar kaut ko taustāmu.

Neticīgais Toms

Andi ,atvilgsti, LV spēkā ir Komerclikums vai ne? Vai kameras princips jau darbojas? Tajā pats lieliski zini juridiskā atbildība dominējoši būs tieši uz indivīdu ( gatavojam labus lielkalibra šaujamos, lai būtu čiks un viss, traumatisku attiecību gadījumā), tagad palDieviņam ir uz SIA, un arī tagad Tev liekas ka tāda nepatīkama pajāšanās( tieši tāpat kā LV "ziedam"-lablatvijiešiem liekas ka nodokļu slogs LV ir pārāk smags( 2. vieglākais ES, tikai pateicoties lablatvijiešiem tāds nesabalansēts darbaspēka virzienā). Esi mierīgs, ja A.Biseniekam būtu nodokļu parādi, viņš nu nekādi pēc jaunās kameru sistēmas nekur nevarētu startēt pie valsts konkursiem, jo būtu PERSONISKĀ atbildība. Skaidrs taču… Lasīt vairāk »

AB

Par anonimitātes punktu – skat. dažus komentārus iepriekš!

Jautājums Taisnajam Tomam:

Sadarbības līguma gadījumā, piemēram, ar "Velux" vai "Lodi" –

vai arī jāuzmanās to pieminēt kādā Metu konkursā – ja nu viņu mājaslapā atrodams arhitekta/pretendenta vārds?

Neticīgais Toms-šķēps un leņķis

Protams ,Armand, ja tur atrodas konkursa dalībnieka vārds(ja nu vienīgi tur 10 un vairāk arhitektu), pieminēt konkursa piedāvājumā ir nekorekti galvenokārt pret sevi pašu.

Andis Sīlis

jesus.. tā latviešu sacensība likumpaklausībā ir apbrīnojama.. – vienalga cik dumja un neefektīva prasība, izlīmēsies cenzdamies izpildīt un izknābs otram aci, ja tas pēc būtības, nevis pēc burta rīkojies. Es mēģinu paskaidrot, ka SIA vai jebkura cita formāla abstrakcija sevī nesatur nekādas kvalitātes, tāpat kā aizpildīta exeļa tabula nav "pieredzējušāka" par tukšu. Ja piem. Kronbergs nodibinātu jaunu biroju un uzreiz uzvarētu konkursā, tad viņš nekvalificētos un īstenās taisnības vālodzes pieprasītu viņa risinājumu diskvalificēt? Savukārt, kāds 15 gadīgs arhitektu birojs sakarā ar moderno maksātnespējas stāstu nonācis bankas īpašumā un palicis bez pieredzējušām smadzenēm būtu ok, jo – taisnībai latvieša izpratnē taču… Lasīt vairāk »

Neticīgais Toms-šķēps un leņķis

Vai šitā gan publiski par likumpaklausību nerunā,var nesmukumi sanākt. Bet vispār liekas, ka ,vai nu Tu nerubī fišku ( šaubos par par to), vai mētā muļķi. Par arhitektūras metu( skiču ) konkursu domāju mūsu domas sakritīs, ideja-MĀKSLA un tikai tad realizācijas mehānisms-DARĪJUMS. Savukārt par iepirkumu konkursiem kuriem tikai pielikumā ir mets ir daudz savādāk, es saprotu tā lieta nav baigi foršā ka principā visi valsts pašvaldības pasākumi aiziet kā iepirkumi,bet tomēr , ja tie darbojas tad pēc tiem arī jāstrādā, ja nepatīk var taču ignorēt? Iepirkumos parasti ir jautājums par DARĪJUMU, nevis par MĀKSLU, tādejādi priekšplānā izvirzās nosacījumi par DARĪJUMA… Lasīt vairāk »

Romans Siņicins

Es jau kādu laiku atpakaļ piedāvāju tādu lietu, ka komentārus var atstāt tikai reģistrētie lietotāji. Ticiet man, uzreiz diskusijas kļūst sakarīgākas un vērtīgākas, tā ir normāla prakse lielos internet portālos, pieļauju, ka komentāru skaits samazināsies, bet ne īpaši, 10- 30%, kas grib ko pateikt- reģistrēsies… Bet atkārtošu, tā ir standarta lieta, kad komentārus var atstāt tikai reģistrētie lietotāji. Piemēru ir daudz. Un neredzu nekādu problēmu ar to. Ja kādam vajag pabļaut un parādīt, cik viņš ir drosmīgs, /kad viņu neviens nezin/, tad ja, bet vairums šeit man piekritis, esmu pārliecināts. Uztaisīsim vel vienu soli no delfi.lv.

Neticīgais Toms -šķēps un leņķis

Vēlreiz, dārgumiņ, es savu vārdu nedefinēju TIKAI ētisku apsvērumu pēc, ko jau paskaidroju.

Atvilgsti! Pamācītājs atradies. Un neko tādu kas neatbilst patiesībai, vai prasās pēc atbildes neuzdevu, es taču, Romān, neteicu ka : "darbu izstrādājot Romāns bijis zem kaņepes"? Vai ,ka Romāns ir uztaisījis pilnīgu mēslu?

Tā ka sēdi un skaties, nevis gudri ļurini.

Andis Sīlis

Nu tad ej strādāt par ierēdni un neļauj tam Kronbergam ar jauno sia piedalīties iepirkumā, ziņo Sudrabai un knābim ja viņš mēģina pierādīt, ka garants pakalpojuma kvalitātei ir viņa zināšanas nevis juridiskas konstrukcijas vēsture. Turi augsti Likuma Burta karogu, cīnies par pastāvošā idiotisma uzvaru un vērīgi seko līdzi tam, lai manifestējas iepirkuma likuma panti!

Neticīgais Toms-šķēps un leņķis

Piedod, bet Tavs teksts sulo no nihilisma, tas liecina par to ka Tev PO no augsta plaukta, gan uz skaidriem nosacījumiem KATRAM, gan valsti kā tādu, un tas savukārt ir stiprā pretrunā augstajiem līmeņiem ko bieži lieto sarunās. Tu laikam nelasi citas atbildes( mana saruna ar AB), kamēr nav valsts/pašvaldības nav pieņēmušas mūsu izvirzītos principus(konkursu prakse kas caur Padomi izgāja), tamēr jāstrādā ar esošajiem likumiem. Kad būs un esmu vienisprātis ar Tevi, tad būs IDEJA un tikai tad IEPIRKUMS( idejas autors var būt kaut 1. kursa students, ja viņš piemeklē atbilstošu juridisko konstrukciju viss OK, iet tālāk). Tagad ir IEPIRKUMS… Lasīt vairāk »

Māris

…izlasot visu šo balagānu un atrunāšanos, kas, kur un kā, man ir tikai viens vienīgs jautājums…. visiem konkursantiem zemes gabals tomēr bija daudz maz vienāds? kā Jūsējais sanācis tāds, ka Tur var ievietot apmēram 70 metru platu diametrā kupolu? Puiši, kaut kas ar mērogiem nav štimmējis, piemēram divas reizes? 😀

…. ps.. vēl pasmaidīju par komentāru lejā…. arhitektūra bija 2. plāna jautājums… kas tad pirmā? noteikti ne saprašana par hallēm (ledus) un finkcija…

Jauku! :))

Gizzzmo

nu ko skaisti, un feini, apskatoties tuvak, radas jautajumi 1) Sarkanas linijas! skatoties uz geni, Jums tur salikts daudz kas sarkanajas linijas, vai Valka darbojas ipashie noteikumi par tiem? 2) Autostavvietu skaits! Jums ir 22 zemesgabala un 45 blakus zemesgabala (kas vispar liekas jocigi) labi atmetot juridiskos jautajumus jums ir 67 gabali, kur konkursa PAU lasam – Uz 20 skatītāju vietām – 1 autostāvvieta (kas ir pretruna ar Valkas Apbuves noteikumiem) jo Tehniski Ekonomiskaja pamatojuma ir – "..Saskaņā ar Valkas pilsētas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem sporta būvēs uz 20 skatītājiem ir nepieciešamas 5 automašīnu stāvvietas (25 m2 katrai autostāvvietai),… Lasīt vairāk »

BFKV

Nepamanīju, ka sarkanās līnijas robežās salikta kaut viena būve. Ja apskatīties tūvāk, tad autostāvvietu skaits zemesgabalā ir 34 un 3 autostāvvietas autobusiem, kas atbilst PAU noteikumiem. Tas, ka PAU prasīts autostāvvietu skaits ir pretruna ar TEPu tā jau ir cita runa, bet šajā gadījumā noteicoša loma tomēr ir PAU. Valkas pilsēta jau nav tik liela, lai visi skatītāji un spēlētāji speciāli brauktu ar auto. Es nedomāju, ka ir laba doma 3.125m2 platību nobruģēt un padarīt šo vietu vairāk līdzīgu tirdzniecības centram, nevis atraktīvu vietu, kas būs piemērota gan pieaugušiem, gan bērniem. Vispār, ka ledus halles priekšlaukums risināts citādāk, nekā vienkārši… Lasīt vairāk »

Gizzzmo

sarkanajās linijas vispar neka nevar but! te ir ieliktas stavvietas! APU ir pretruna ne tikai ar TEPu bet ari ar Valkas terplanu! un arguments ka Valka ir maza, te nedarbojas, te ari ir Valga! noskuretais ledus, bija domats nevis zime, bet tas kuru noshkure no laukuma, vairakas reizes diena, pie katras ledushalles var redzet sniega kaudzes cauru gadu. vai sheit to piedava izgrust pie galvenas ieejas???? "….Nevajag aizmirst, ka blakus atrodas skola un dzīvojamās mājas, kur dzīvo daudz pusaudžu un bērnu, un kam, es ceru, šī vieta būs pievilcīga…" – Nevajag aizmirst to ka kad bus pasakumi taj halle, visi… Lasīt vairāk »

Vgirts

Halles augstumam jābūt ap 7,5-8m – inženieri ekonomijas dēļ to pieprasīs. Šajā risinājumā 12m. – 2x par daudz.

Gatis Didrihsons

Vizuāli pievilcīgs darbs. Labi pastrādāts! tomēr nedaudz iedziļinoties, man rodas jautājumi – akmeņi pasūtītāju un arī projektētāju dārziņā, un ar vien grūtāk ir neiesaistīties šo visu redzot kā mēs mūsu zemē saimniekojam. Proti: 1) Vai tiešām apaļš kupols ir piemērota forma šai funkcijai? Vai tik tiešām jūs to domājat nopietni? Racionālākais bez šaubām ir risinājums, kad forma seko funkcijai. Šī taču nebūs cirka arēna? Varbūt runa iet par jauno Valkas simbolu!? No sērijas "Mēs taču to varam atļauties..". Hokeja laukums un vieta tribīnēm, nepieciešamais augstums griezumos – ir optimālā kubatūra.. Ģērbtuvēm un palīgtelpām jau citi parametri… Arī kafejnīcas iznešana ārpus… Lasīt vairāk »

Romans Siņicins

1). Man liekas, ka uz šo jautājumu atbildi atrāda sev cienījamie Valkas iedzīvotāji, kuri bija komisijā un izvēlējas šo ideju starp daudziem (13.) citiem… Piekriti? Kāpēc Valkas iedzīvotāji nevar lepoties ar to, ka visiem pārējiem ir "kurpju kastes", bet viņiem kaut kas interesantāks? Un kāpēc Valkai nevar būt simbola? Par kafejnīcu cits stāsts, uzdevumā bija teikts, ka kafejnīca ir nepieciešama un ne tik hallei, bet pati pilsētai. No šejienes arī ideja par to, ka tas ir atsevišķs apjoms, kur var tikt pat ja halle ir slēgta. Bet tajā pārejā neredzu neko sliktu- ne pa ielu taču iet uz halli, kad… Lasīt vairāk »

boņuks

Romkam! 1. A kur pakāsāt 2,5 metru reljefu? Nonesāt ar buldozeru, vai savedāt čupu čupām, saucas zaļā domāšana? Cik bendžas nodedzināsiet šajā pasākumā? 2. A kāpēc tāds bardaks ar gruntsgabalu? Te pieliek, te noņem, nu tā pa brīvo improvizēts, privātais pēc šādas fizkultūras izviebtu vienā setā. 3. Vot to gan neierubīju fišku , kā Tu to dīķi gruntsgabala augstākajā vietā noturēsi? Ko būs strūklakas baseins hokeja laukuma izmēros ar granīta apdari vai ko līdzīgu lai ūdens prom nemuktu? Žirno vecīt, žirno, tas dīķis būs arī nopietnas būves cenā, kur pat Vpils 2-3 mazākus apjomus un tos pašus parkos atļaujas. 4.… Lasīt vairāk »

Yesss

Palasījos šite drusciņ – Romāna pretargumenti nepārliecinoši.

Halles augstums palielināts – jo ekonomija ar īpašo sistēmu un gaisa cirkulāciju to atļauj. Kas tā tāda par ekonomiju, ja vietā, kur iespēja ieekonomēt, uz tā rēķina pieliek klāt?:) Nav mūsdienām atbisltoša saimniekošana, drīzāk jau naudas izsaimniekošana – lēti uzbūvēt, bet noteikti ne ekspuatēt:)

Pārdomas:

Saldēšanas sistēmu projektētājs nav piedalījies.

Ledus halle nav līdz šim projektēta.

Hokeju neviens nav spēlējis – nu tā pa īstam ar visu ekipējumu.

Žūrijā neviens hokejists nav pieaicināts!

Māksla!

Vēlu veiksmi autoriem! Un stingru mugurkaulu Valkai, lai ideja realizētos, kāda tā te ir (no sākuma uz papīra)!

gaidītājs

gribētos tomer saņemt atbildi no Bisenieka k-ga- kā tad tur ir at tiem 2 SIA un uzņēmuma pieredzi/

Ja ir 2 as sijas vai tad uzņēmumam AB arhitekti ir da jebkāda pieredze? un vai tad uzņēmumam kuram ir seno laiku pieredze nav gadījumā jauno laiku parādi, kas liedz iespēju piedalīties jebkādos pašvaldības un valsts sludinātos konkursos. man liekas , ka šīs abas atbildes interesēs daudzus jo AB arhitekti nu ir vinnējuši abus Valkas pašvaldības konkursus. Nu nesaņemot atbildes, var protams vērsties ētikas kjomisijā

AB

Apskaties pie Neticīgā Toma!

gribētos atbildi

paldies, izlasīju atbildi Tomam, bet no atbildes nesaprotu nesapratu- ja jau konkursā A. Bisenieka k-gs piedalījās kā fiziska persona, kāpēc tad tieši tā arī nav rakstīts- metu konkursa uzvarētājs -A. Bisenieks, bet ir tomēr atsauce uz AB arhitektiem- kurš tad īsti ir uzvarētājs ?

AB

Dažkārt der izlasīt vairākkārt – kamēr saprot (tā mēdzu darīt, ja/kad no tiesas interesē …).

Romans Siņicins

Tātad, pārliecināti/ nepārliecināti tas ir subjektīvs un relatīvs jautājums, tas, kas nepārliecina vienu, pārliecināja šī metu konkursa žūrijas komīsiju, kas bija Valkas novada Būvvaldes vadītāja, Smiltenes novada Būvvaldes arhitekte, Iepirkumu komisijas loceklis, Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājs, Valkas Mākslas skolas direktore un, protams, Iepirkumu komisijas priekšsēdētāja. Ar šo tikam galā, ejam tālāk. Citējot skaidrojošo vārdnīcu mets1 -a, v. 1.Sākotnējais variants (parasti mākslas darbam); uzmetums, skice. Ar šo es tikai gribu pateikt un uzreiz atbildēt uz daudziem jautājumiem par, piemēram, reljefu, detalizāciju mērogu vai precīzu ģērbtuvju skaitu- tas nebija tehniskais, vai skiču projekts, kur jābūt detalizācijām. (jo sākumā, protams, bija… Lasīt vairāk »

Gatis Didrihsons

Ja kādu esmu aizvainojis, piedodiet.Tāds nebija mans mērķis. Laikam man vēl jāmācās konstruktīvāk un diplomātiskāk izteikt kritiku. Ar visu cieņu pret Armandu u.c. māksliniekiem, tomēr man vienalga kurš šo darbu ir veicis, jo es runāju par idejas risinājumu. Un man nav nekādas intereses un sakara ar šo projektu… Kāpēc nerunā labu? Diemžēl tādi esam! Man tikai liekas, ka konkrētā gadījumā un vietnē, jēga ir konstruktīvai kritikai, šoreiz ar mērķi uzlabot gala rezultātu. Kā droši vien zini, tieši sākotnējā stadijā ir vislielākās iespējas ietekmēt rezultātu. Un tagad ir šis brīdis. Protams arī uzslavai un atbalstam ir sava vieta, starp citu, jau… Lasīt vairāk »

boņuks

nu čomiņ lej.

Detaļas – 2,5 metru reljefs visa pleķa lielumā, atļauj ierēkt, dīkīs kalna galā detaļa a haha.

Bet vecais vai Tavs vožaks neteica, ka arhitektūra bija 2. vietā? A ko Tu atbildē gribēji, kupols-cool?

A kas mainīsies? viss izņemot kupolu, ko vožaks tā kautrīgi par arhitektūru nedēvēja.

Moš Jūs arī ņi pričom, bet tad Valka ir reāls Kraukļa( Saeimas) kunga perēklis.

Sprīdītis

Atbridu uz Rīgu parzudzīties Tērvetes interaktīvā meža izziņas centra un gājēju tilta konkursa darbus. Biju pamatīgi pārsteigts, ka arī Tērvetē kāds piedāvā Fullera kupolu. Bāc, nu tas nav stilīgi! Kur te idejas oriģinalitāte un mākslinieciskā kvalitāte? Es, piemēram, negribu tādu pašu māju, kā Valkas-Valgas ledushalle!

Roze

Kur var apskatīties tos darbus?

Un – interesanti gan, kā ar anonimitāti metu konkursā, ja ir zināms – Fullera kupols, tātad autors Bisenieka kungs?

Sprīdītis

Nezinu, kas ir Bisenieka kungs, pazīstu tika vienu arhitektu – Lutausi, bet šis jau kādu laiciņu pievērsies dejošanai. Un vispār, nav jābūt arhitektam, lai "piesietu" šo patentēto būvniecības metodi.

Vienīgie, ieguvēji būtu SIA “Geonami”, kuri Latvijā pārstāv Bakminstera Fullera 1951. gadā izgudroto un patentēto ģeodēzisku kupolu.

Roze

Es jautāju, kur var apskatīties Tērvetes konkursa darbus, nevis kas ir kupols, geonami vai Bisenieks.

Sprīdītis

Darbus es apskatijos Latvijas mežos, Kristapa ielā. Vienīgi, tos izvietojuši ļoti augstu.

jtd

Nu gan sacepuši karstus pīrādziņus, līdz Līgo vēl patālu, sapelēs … Manuprāt, konkursus, un ne tikai, regulējošā likumdošana ir ne tikai idiotiska, neracionāla, bet pat praktiski neļaujoša iegūt jebkādu saprātīgu risinājumu, pat praktiski neizpildāma. Tā kā ierēdņiem der jebkāds rezultāts, pie tāda arī tiekam, jebkāda. Jau reiz rakstīju, ka šādos (visos) konkursos pārāk daudz enerģijas (radošās, materiālās, finansiālās) aiziet svilpē (priekšrakstu izpildīšanā tikai izpildīšanas dēļ), bet ne arhitektūras risinājuma rašanā. Parādus it kā mūsu likumdošana neuzskata par noziegumu, taču pat bez tā reāli strādājošiem cilvēkiem ir skaidra situācija projektēšanas laukā pēdējo 2-3 gadu laikā (tas ne tikai uz LV attiecas,… Lasīt vairāk »

Neticīgais Toms-šķēps un leņķis

Bet ,mīļā sirds , vai es ko citu saku? Vai izlasīji visu disputu? Tikai mans teksts skar:" viens likums un viena taisnība visiem" , ja ir debīls nolikums pēc IEPIRKUMA principa, tad vai nu TU to ievēro, vai, ja esi principiāls, ignorē IEPIRKUMU, VISS kas pretrunā, vai kas ne tā ? Tu varbūt domā, ka es Te peldos kā niere taukos, un man visi tīri papīri un tāpēc kolēģus vismaz verbāli cenšos izkost no spēles? Nē , pieņemu līdzīgi citiem :"…lielmanīgajiem, jaunajiem, lecīgajiem, naivajiem, vieglprātīgajiem, nemākulīgajiem, avantūristiem, slinkajiem,neuzmanīgajiem,muļķīgajiem un vienkārši neveiksminiekiem …" sēžu ar pliku pakaļu uz ledus, un man… Lasīt vairāk »

118
0
Lūdzu, komentējietx