LAS atbalsts iepirkumu konkursos

Arhitektu savienība bieži saņem biedru lūgumus palīdzēt
dažādos ar iepirkumiem saistītos jautājumos. Tā kā iesniegumu par iepirkuma
procedūras pārkāpumiem vai rezultātiem nevar iesniegt organizācija, tad LAS piedāvā
savu konsultatīvo atbalstu biedriem, palīdzot prasību noformulēt un argumentēt.

LAS saņem sūdzības gan par nekorekti sastādītiem metu
konkursu un atklātu konkursu nolikumiem, gan arī par konkursu rezultātiem. Arī
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) ir vairākkārt mudinājis arhitektus būt
aktīviem un cīnīties par savām tiesībām un labāku iepirkumu praksi.

Tā kā Publisko iepirkumu likumā noteikts, ka IUB iesniegumu
par iepirkuma procedūras pārkāpumiem vai rezultātiem var iesniegt vienīgi
persona, kas ir ieinteresēta iegūt tiesības slēgt līgumu vai pretendē uz
uzvaru, t.i., personas, kas var iesniegt/ir iesniegušas savu piedāvājumu
konkursam, tad jāatzīst, ka LAS diemžēl nav tiesīga savā vārdā iesniegt sūdzību
par kādu iepirkumu. LAS sūdzības vai ieteikumus nav pienākums ņemt vērā ne
iepirkumu veicējiem, ne arī Iepirkumu uzraudzības birojam.

LAS var sniegt savu konsultatīvo atbalstu biedriem, palīdzot
noformulēt un argumentēt prasību. Ir izveidota standartizēta veidlapu, kurā
iespējams izklāstīt problēmas būtību un nosūtīt LAS konkursu aktīvistu grupai,
kas palīdzēs precīzi pamatot un noformēt Iepirkumu uzraudzības birojam
iesniedzamo dokumentu (

Vairāk — LAS mājas lapā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
84 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
jtd

LAS sūdzības vai ieteikumus nav pienākums ņemt vērā ne iepirkumu veicējiem, ne arī Iepirkumu uzraudzības birojam.

======================================================

Bet vai likumdošanā ir paredzēts pienākums NEņemt vērā?

LAS briedis

Kāda ir LAS nostāja par dīvaino konkursa formu konkursam: „Kultūras un radošā kvartāla attīstība Miera ielā 58, Rīgā”?

tvnets

Konkursa forma dīvaina tiem, kuri pieraduši domāt AutoCADā!

novērotājs

uupsss…kad tad LASam ir bijusi nostāja??! es domāju – par konkursiem nostāja

arī briedis

Kas tad īsti vainas Miera ielas konkursam? Tik vien, ka žūrijā arhitektu pamaz, un tie paši gana konformistiski – ir jau pieredze ar LNMM.

Varbūt vēl kādu praktizējošu mākslinieku varēja pievienot.

Bet balvu fonds – plusmīnus pieklājīgs, tēma arī interesanta. Kur problēma?

...

varbūt LASam vajadzētu darīt kaut ko , lai vienreiz beigtos būvnieku pasūtītie/ sarunāti konkursi kuros arhitektus pieaicina tikai kā apakšuzņēmējus. Mēs visi cepamies par niekiem – kuram kāda skrūve vai līste labāka, bet lielo dz. ēku, tiesu nama un citas ievērojamas būves iet kā smērētas kā būvniecības konkursi ar projektēšanu kā piedevu lētai cenai. Varbūt tad būs kāda jēga no LAS iesaistīsanās iepirkumu aktivitātēs.

...

Varbūt VID ēka ir viskliedzošākais piemērs- shēma laba- privātais projektē ko grib un tad valsts īrē- forši un konkursi nav jārīko – tāpat jau S&N ari Iekšlietu ministriju projektēja- tagad diez kurš Tiesu namu dabūš, Nevar jau piespiest MARk māju celt, bet kāpēc vispār bez konkursa par risinājumu? Kas, šoreiz būve nesvarīgāka vai vieta sliktāka? Varbūt tomēr var LAS ko darīt

novērotājs

kas tur īsti ir ar to Tiesu namu notiek?? var kāds pakomentēt? interesanti

...

Iasludināts konkurss būvniecībai, ietverot kopīgajā pasūtījumā arī būvprojektu . Līdz ar šobrīd nosolot būvi par vislētāko cenu arhitekts- apakšuzņēmējs radīs to, ko būvnieks kā Pasūtītājs pasūtīs. Vienīgais kas nav saprotams, ka ja pirms 3 vai ciknuur gadiem tiesu nams bija pelnījis lielu atklātu konkursu, tad šobrīd tikai viszemāko cenu. Jaunajā vietā varētu būt jauns konkurss, kurā arī daudzi labprāt piedalītos. Arī no Pasūtītāja viedokļā tam būtu bijis jābūt labāk, ja būvniecību atdalītu no projektēšanas, jo Arhitekts vienmēr ir Pasūtītāja pusē.

Dārts Veiders

Tas ir tas konkurss ,kur MARK žēlojās IUB, ka lūk komponente 30% tehniskā priekšlikuma ( tas celtnieku , attīstītāju iepirkuma spečuku žargonā ir mets) prasa meta konkursu? Vai tik "…" nav kaut kā saistīts ar MARK (MO piemēram?) sajūt mana tumšā dvēsele tās spēka stīgas sajūt…, ar to maigo ,nevainīgo :" …Nevar jau piespiest MARk māju celt…",bt vajadzētu taču piespiest? Jums ko sportot gribas? Patīk ar pauri pret klinti, vai liekas , ka fortūnai ir tikai sejas puse? Vai Jums aizskrāsnē aizķērušies pēdējos trijos gados TP stadijā saskaņoti un vēl uzbūvēti kādi trīs 10000 nieki, kā SIA, kā proj.vad,, kā… Lasīt vairāk »

...

Vai tik ar Mākslas akadēmijas piebūvi nenotika līdzīgi? Pirms n-tiem gadiem bija liels arhitektūras metu konkurss. Bet beidzās viss ar būvniecības iepirkumu. Nekur jau nav tiekts, ka rezultāts būs slikts, vai ne:)?

Dārts Veiders

Nu un ko var iespaidot sabiedrības daļa ,kas maksimums kontrolē 5%, reāli domāju max.2% no būvbudžeta ,kas nosēžas arhitektu kontos? Kāda profesijai ir publicitāte? ( ne tikai LV) Kāda ietekme caur mēdijiem? Kādi ir panākumi svešu valstu iekarojumos? Savu spalvu bužināšana internos pasākumos un mēdijos, ar formālu atspoguļojumu publiskajos mēdijos.

Ko Jūs ierosināt darīt? Dumpoties? So what? Ja mūsu nozare LV mirst vairumā gadījumu mūsu trūkumu pat nemana, process taču paliek daudz vienkāršāks un bez liekām izmaksām.

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI….

...

Par tām liekām izmaksām īsti nevar piekrist- neviens nav precīzi skaitījis un pētījis- vai tiešām objekti, kuru arhitektūras veidols ir iegūts atklātā metu konkursā, reālās būvizmaksās ir dārgāks kā iepirkuma rezultātā iegūtos risinājumos. Es runāju par reālajām, no pasūtītaja konta izejošām naudiņām, nevis nepilnīgām tāmēm, kurās nav iekšā ārejie vai citi tīkli, citas figņas un kļūdu labojumi.

Visiem citiem argumentiem var piekrist- daudz neko arhitekti, ne tikai Latvijā, nevar ietekmēt, jo ir mazi spēlētāji būvniecības nozares finašu spēlēs.

novērotājs

kas tur īsti ar to Mākslas akadēmijas piebūvi notiek?? var kāds pakomentēt? interesanti

novērotājs

žēl, ka ne LAS mājaslapā 😉 bet paldies

domātājs

Patiesībā jautājums iepriekšējais vai LAS atbalsta ka lielie valsts/pašvaldību projektie iet ar zīmi -būvniecība par viszemāko cenu, kuros projektē†ājam jāprojektē ko būvnieks pasūtījis/ Ja nē, tad varbūt šī ir tēma par kuru jārunā ar IUb, Ekonomikas un kultūras ministrijām, masu mēdijiem. varbūt arī rhitektiem beidzot izdotos pārliecināt sabiedrību, ka nav tās interesēs iegūt būvnieku iecerētos projektus, ka arhitekti tomēr ir procesā Pasūtītāju un sabiedrības intereses pārstāvošā puse

...

Tie, kas kaut nedaudz savu brīvo laiku velta LAs aktivitātēm, zina, ka LAS nostāja ir tieši pretēja, un savu iespēju robežās tiek daŗīts viss, lai tieši par šiem jautājumiem runātu "ar IUb, Ekonomikas un kultūŗas ministrijām".

Laipni lūgti brīvprātīgo rindās visi, kurus šis jautājums interesē

?

Lūdzu kur tieši ??

???

UN kadi šobrīd LAS panākumi? Kā virzās sarunas?

Dārts Veiders

Un Tu būtum tas ,kam jāatskaitās? nepaslinko http://www.latarh.lv, ja neko nesaproti( liekas ka vis tāds samudžināts, samudžināts).vari Treimanim sist ziņu, lai apgaismo…

Bet ja gribi vispārēju info, tad notikumi virzās atbilstoši arhitektu kontrolētajam būvniecības tirgus pīrāgam 2-5% , kā jau mazākuma akcionāriem piedien.

Spēks ir ar tiem , kam vara,ne tiem, kam gribas ,lai skaisti…

labāk ko derīgu

bet tad varbut jēga nvis pa ministriju kaktiem gudri bet bezrezultatīvi runāt, bet mēģināt komunicēt ar sabiedrību, jeb tās labāko daļu -sabiedriskajiem mēdijiem, kam vajadzētu saprast, ka kopīgā sāpe tomēr ir kvalitatīva vai neklvalitatīva vide.

P.S. un atskaitīties vispār nav par sliktu jebkuram LAS biedram, kurš aktīvistiem devis mandātu

Dārts Veiders

1. Dž.F.Kenedijs " Nevis jautā ko Valsts(LAS) dod Tev , bet vaicā ko Tu dod Valstij ( LAS’am).

2. Tev ko liekas mēdiji Džedaju bruņinieki? Vai tomēr savu cenu zinoši tirgoņi?

3. Par sabiedrības defaulto gaumi ceru nesāksi blēņas gvelzt. Arhitektūra ir varas personifikācija(VIENMĒR), kam vara tas pasūta arhitektūru. Vara savukārt izcili viegli konvertējas naudā( piekļuvē resursiem) un ko var darīt ļautiņš kas maksimums spēj tikt pie naudiņas 2-5% apmērā?

ko darīt

gribētos jau reizēm LASam kaut ko dot, bet tur jau kā krievu fabulās- katrs velk uz savu pusi nevar saprast kuram palīdzet

????!!!!!

http://lv.neci…%81rts_Veiders

vārds

tā nu gan ir dvēseles caureja.. …gandrīz klīniska aina paveras…..

Dārts Veiders=visu imbicīļu Ciltstēvs un Vadonis

Dārts Veiders

Vai tad neesi skatījies zvaigžņu karus? Bet protams tas viss es esmu, un Tev tas ko atklājums? Tad jau Tu esi klons ar ieprogrammētu smadzeni….

vārds

UZVARĒTĀJU APBALVOŠANA Metu konkursa kopējais balvu fonds tiek noteikts LVL 400 apmērā (!!!!!) Saskaņā ar žūrijas komisijas lēmumu labāko metu autoriem tiks piešķirtas naudas balvas. Labākā meta autoram var tikt (!!!) piedāvāts slēgt līgumu par skiču un tehniskā projekta izstrādi. Žūrijas komisija ir tiesīga nevienu no naudas balvām nepiešķirt (!!). Visi iesniegtie meti paliek Pasūtītāja īpašumā (!!!*&%&##*%*$#^). Pasūtītājs patur tiesības izmantot godalgotos projektus pēc vajadzības, ir tiesīgs veikt grozījumus un papildinājumus. Pasūtītājam ir tiesības konkursa materiālus publicēt. KONKURSA ŽŪRIJAS KOMISIJA Žūrijas komisijas priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājs Žūrijas komisijas priekšsēdētāja vietnieks Aigars Vītols Sabiedrības… Lasīt vairāk »

vārds

PS. Runa ir par Valmieras autoostas projekta konkursu ar M 1:100 plāniem.

Romans

nepatīk- nepiedalies…

varbūt Jums, arhitektiem, kaut kas jādara pašiem, nevis jālūdz- LAS palīdzi!!!

arhitekts

Vai Romāns būtu ne- arhitekts, ja var teikt "Jums, arhitektiem"?

Lūdzu iedziļinies lietas būtībā un tad komentē. Un godaprāts prasītu šādos konkursos nepiedalīties.

Dāvids Rubins

Par tiesu ēkas konkursu. Pasūtītājs ir izvēlējies sev ērtāko risinājumu, kā tikt pie jaunas ēkas. Šajā gadījumā pasūtītājs ir valsts iestāde, kas tērēs nodokļu maksātāju naudu. Valstī diemžēl nav politiska uzstādījuma meklēt maksimāli labākos, augstvērtīgākos arhitektūras risinājumus būvējot publiskas ēkas. Izskatās, ka igauņi ir šādu uzstādījumu pieņēmuši- par valsts naudu tikai labāko publiski atklātā procesā. Arhitektiem droši vien ir jādomā, kā šo kārtību mainīt. Par Tallinas ielas bērnudārzu. Konkursa sauklis bija pietiekami ambiciozs- 21. gadsimta bērnudārzs. Konkurss noslēdzies, vietas sadalītas. Diemžēl 21.gadsimta žūrija nav saņēmusies un sagatavojusi publiski pieejamu kopīgu vērtējumu, kādam ir jābūt 21.gadsimta bērnudārzam, ar ko tas atšķiras… Lasīt vairāk »

Dāvids Rubins

Žūrijas vērtējuma protokols par bērnudārza konkursu ir pieejams pēc pieprasījuma. Kā konkursa dalībnieks esmu ar to iepazinies. Juridiski viss kārtībā. Šajā gadījumā es runāju par sākotnēji ambiciozo uzstādījumu par modernu 21.gs. bērnudārzu. Kādam tam jābūt? Kāds ir kopīgais žūrijas viedoklis? Ko par to domā bērnudārzu asociācija (žūrijas konsultanti)?

jtd

Tā kā žūrija, ļoti ticams, nekad neko nepublicēs, tam nevajadzētu būt nekaunīgi prasīt to nopublicēt privātā kārtā šeit.

oho

Domāju, ka jebkurš konkursa dalībnieks var pieprasīt pilnu izrakstu no komisijas vērtējuma protokola un to arī saņēmt. Dīvaini, ka šādi komentāri vispār parādās.

Anna

Protokoli ar neātkārīgo ekspertu viedokļiem arī ir oficiāli pieprasāmi. Un izsniedzami Dalībnieku pārstāvjiem.

Cieņā,

Rīgas domes

Īpašuma departamenta

Būvniecības pārvaldes

Būvniecības projektu vadības nodaļas

projektu vadītāja

Anna Vasiļjeva

Tālr.: 67037286, 29524694, 25446790

LAS briedis

Kāda ir LAS nostāja par dīvaino konkursa formu konkursam: „Kultūras un radošā kvartāla attīstība Miera ielā 58, Rīgā”?

tvnets

Konkursa forma dīvaina tiem, kuri pieraduši domāt AutoCADā!

novērotājs

uupsss…kad tad LASam ir bijusi nostāja??! es domāju – par konkursiem nostāja

arī briedis

Kas tad īsti vainas Miera ielas konkursam? Tik vien, ka žūrijā arhitektu pamaz, un tie paši gana konformistiski – ir jau pieredze ar LNMM.

Varbūt vēl kādu praktizējošu mākslinieku varēja pievienot.

Bet balvu fonds – plusmīnus pieklājīgs, tēma arī interesanta. Kur problēma?

...

varbūt LASam vajadzētu darīt kaut ko , lai vienreiz beigtos būvnieku pasūtītie/ sarunāti konkursi kuros arhitektus pieaicina tikai kā apakšuzņēmējus. Mēs visi cepamies par niekiem – kuram kāda skrūve vai līste labāka, bet lielo dz. ēku, tiesu nama un citas ievērojamas būves iet kā smērētas kā būvniecības konkursi ar projektēšanu kā piedevu lētai cenai. Varbūt tad būs kāda jēga no LAS iesaistīsanās iepirkumu aktivitātēs.

Ingurds Lazdiņš

Lūk, sevi parādā Latvijas būvniecības principu "diskrētais šarms" – būtu jāatzīst, ka nav nekādu tādu iedibinātu un kaut cik atpazīstamu principu, kā vairākstadiju projektēšanas procesa rezultātā Pasūtītājs vrētu iegūt sevi interesējošo ēku sev pieejamā budžeta ietvaros, savukārt Arhitekti – savas akceptētās konkursa idejas realizēciju atbilstoši sākotnējai iecerei un konkursa uzdevumam…brr Tā vietā darboņi ir atraduši lielisku simbiozes iespēju ar pastāvošo un visam pāri dominējošo Iepirkuma likumu – atdod visu paketēs!! (būvn. kopā ar proj.) – tādus piemērus varētu minēt daudz – t.sk. Rīgas Dienvidu tilts utt.uc – it kā lētākais piedāvājums izvēlēts, un, kā smejies – Valsts intereses ievērotas…:/ –… Lasīt vairāk »

...

Varbūt VID ēka ir viskliedzošākais piemērs- shēma laba- privātais projektē ko grib un tad valsts īrē- forši un konkursi nav jārīko – tāpat jau S&N ari Iekšlietu ministriju projektēja- tagad diez kurš Tiesu namu dabūš, Nevar jau piespiest MARk māju celt, bet kāpēc vispār bez konkursa par risinājumu? Kas, šoreiz būve nesvarīgāka vai vieta sliktāka? Varbūt tomēr var LAS ko darīt

novērotājs

kas tur īsti ir ar to Tiesu namu notiek?? var kāds pakomentēt? interesanti

...

Iasludināts konkurss būvniecībai, ietverot kopīgajā pasūtījumā arī būvprojektu . Līdz ar šobrīd nosolot būvi par vislētāko cenu arhitekts- apakšuzņēmējs radīs to, ko būvnieks kā Pasūtītājs pasūtīs. Vienīgais kas nav saprotams, ka ja pirms 3 vai ciknuur gadiem tiesu nams bija pelnījis lielu atklātu konkursu, tad šobrīd tikai viszemāko cenu. Jaunajā vietā varētu būt jauns konkurss, kurā arī daudzi labprāt piedalītos. Arī no Pasūtītāja viedokļā tam būtu bijis jābūt labāk, ja būvniecību atdalītu no projektēšanas, jo Arhitekts vienmēr ir Pasūtītāja pusē.

Dārts Veiders

Tas ir tas konkurss ,kur MARK žēlojās IUB, ka lūk komponente 30% tehniskā priekšlikuma ( tas celtnieku , attīstītāju iepirkuma spečuku žargonā ir mets) prasa meta konkursu? Vai tik "…" nav kaut kā saistīts ar MARK (MO piemēram?) sajūt mana tumšā dvēsele tās spēka stīgas sajūt…, ar to maigo ,nevainīgo :" …Nevar jau piespiest MARk māju celt…",bt vajadzētu taču piespiest? Jums ko sportot gribas? Patīk ar pauri pret klinti, vai liekas , ka fortūnai ir tikai sejas puse? Vai Jums aizskrāsnē aizķērušies pēdējos trijos gados TP stadijā saskaņoti un vēl uzbūvēti kādi trīs 10000 nieki, kā SIA, kā proj.vad,, kā… Lasīt vairāk »

...

Vai tik ar Mākslas akadēmijas piebūvi nenotika līdzīgi? Pirms n-tiem gadiem bija liels arhitektūras metu konkurss. Bet beidzās viss ar būvniecības iepirkumu. Nekur jau nav tiekts, ka rezultāts būs slikts, vai ne:)?

Dārts Veiders

Nu un ko var iespaidot sabiedrības daļa ,kas maksimums kontrolē 5%, reāli domāju max.2% no būvbudžeta ,kas nosēžas arhitektu kontos? Kāda profesijai ir publicitāte? ( ne tikai LV) Kāda ietekme caur mēdijiem? Kādi ir panākumi svešu valstu iekarojumos? Savu spalvu bužināšana internos pasākumos un mēdijos, ar formālu atspoguļojumu publiskajos mēdijos.

Ko Jūs ierosināt darīt? Dumpoties? So what? Ja mūsu nozare LV mirst vairumā gadījumu mūsu trūkumu pat nemana, process taču paliek daudz vienkāršāks un bez liekām izmaksām.

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI….

...

Par tām liekām izmaksām īsti nevar piekrist- neviens nav precīzi skaitījis un pētījis- vai tiešām objekti, kuru arhitektūras veidols ir iegūts atklātā metu konkursā, reālās būvizmaksās ir dārgāks kā iepirkuma rezultātā iegūtos risinājumos. Es runāju par reālajām, no pasūtītaja konta izejošām naudiņām, nevis nepilnīgām tāmēm, kurās nav iekšā ārejie vai citi tīkli, citas figņas un kļūdu labojumi.

Visiem citiem argumentiem var piekrist- daudz neko arhitekti, ne tikai Latvijā, nevar ietekmēt, jo ir mazi spēlētāji būvniecības nozares finašu spēlēs.

novērotājs

kas tur īsti ar to Mākslas akadēmijas piebūvi notiek?? var kāds pakomentēt? interesanti

Andis Sīlis

Lasi jaunajā Dizaina studijā

novērotājs

žēl, ka ne LAS mājaslapā 😉 bet paldies

domātājs

Patiesībā jautājums iepriekšējais vai LAS atbalsta ka lielie valsts/pašvaldību projektie iet ar zīmi -būvniecība par viszemāko cenu, kuros projektē†ājam jāprojektē ko būvnieks pasūtījis/ Ja nē, tad varbūt šī ir tēma par kuru jārunā ar IUb, Ekonomikas un kultūras ministrijām, masu mēdijiem. varbūt arī rhitektiem beidzot izdotos pārliecināt sabiedrību, ka nav tās interesēs iegūt būvnieku iecerētos projektus, ka arhitekti tomēr ir procesā Pasūtītāju un sabiedrības intereses pārstāvošā puse

...

Tie, kas kaut nedaudz savu brīvo laiku velta LAs aktivitātēm, zina, ka LAS nostāja ir tieši pretēja, un savu iespēju robežās tiek daŗīts viss, lai tieši par šiem jautājumiem runātu "ar IUb, Ekonomikas un kultūŗas ministrijām".

Laipni lūgti brīvprātīgo rindās visi, kurus šis jautājums interesē

?

Lūdzu kur tieši ??

???

UN kadi šobrīd LAS panākumi? Kā virzās sarunas?

Dārts Veiders

Un Tu būtum tas ,kam jāatskaitās? nepaslinko http://www.latarh.lv, ja neko nesaproti( liekas ka vis tāds samudžināts, samudžināts).vari Treimanim sist ziņu, lai apgaismo…

Bet ja gribi vispārēju info, tad notikumi virzās atbilstoši arhitektu kontrolētajam būvniecības tirgus pīrāgam 2-5% , kā jau mazākuma akcionāriem piedien.

Spēks ir ar tiem , kam vara,ne tiem, kam gribas ,lai skaisti…

labāk ko derīgu

bet tad varbut jēga nvis pa ministriju kaktiem gudri bet bezrezultatīvi runāt, bet mēģināt komunicēt ar sabiedrību, jeb tās labāko daļu -sabiedriskajiem mēdijiem, kam vajadzētu saprast, ka kopīgā sāpe tomēr ir kvalitatīva vai neklvalitatīva vide.

P.S. un atskaitīties vispār nav par sliktu jebkuram LAS biedram, kurš aktīvistiem devis mandātu

Dārts Veiders

1. Dž.F.Kenedijs " Nevis jautā ko Valsts(LAS) dod Tev , bet vaicā ko Tu dod Valstij ( LAS’am).

2. Tev ko liekas mēdiji Džedaju bruņinieki? Vai tomēr savu cenu zinoši tirgoņi?

3. Par sabiedrības defaulto gaumi ceru nesāksi blēņas gvelzt. Arhitektūra ir varas personifikācija(VIENMĒR), kam vara tas pasūta arhitektūru. Vara savukārt izcili viegli konvertējas naudā( piekļuvē resursiem) un ko var darīt ļautiņš kas maksimums spēj tikt pie naudiņas 2-5% apmērā?

ko darīt

gribētos jau reizēm LASam kaut ko dot, bet tur jau kā krievu fabulās- katrs velk uz savu pusi nevar saprast kuram palīdzet

????!!!!!

http://lv.neci…%81rts_Veiders

vārds

tā nu gan ir dvēseles caureja.. …gandrīz klīniska aina paveras…..

Dārts Veiders=visu imbicīļu Ciltstēvs un Vadonis

Dārts Veiders

Vai tad neesi skatījies zvaigžņu karus? Bet protams tas viss es esmu, un Tev tas ko atklājums? Tad jau Tu esi klons ar ieprogrammētu smadzeni….

vārds

UZVARĒTĀJU APBALVOŠANA Metu konkursa kopējais balvu fonds tiek noteikts LVL 400 apmērā (!!!!!) Saskaņā ar žūrijas komisijas lēmumu labāko metu autoriem tiks piešķirtas naudas balvas. Labākā meta autoram var tikt (!!!) piedāvāts slēgt līgumu par skiču un tehniskā projekta izstrādi. Žūrijas komisija ir tiesīga nevienu no naudas balvām nepiešķirt (!!). Visi iesniegtie meti paliek Pasūtītāja īpašumā (!!!*&%&##*%*$#^). Pasūtītājs patur tiesības izmantot godalgotos projektus pēc vajadzības, ir tiesīgs veikt grozījumus un papildinājumus. Pasūtītājam ir tiesības konkursa materiālus publicēt. KONKURSA ŽŪRIJAS KOMISIJA Žūrijas komisijas priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājs Žūrijas komisijas priekšsēdētāja vietnieks Aigars Vītols Sabiedrības… Lasīt vairāk »

vārds

PS. Runa ir par Valmieras autoostas projekta konkursu ar M 1:100 plāniem.

Romans

nepatīk- nepiedalies…

varbūt Jums, arhitektiem, kaut kas jādara pašiem, nevis jālūdz- LAS palīdzi!!!

arhitekts

Vai Romāns būtu ne- arhitekts, ja var teikt "Jums, arhitektiem"?

Lūdzu iedziļinies lietas būtībā un tad komentē. Un godaprāts prasītu šādos konkursos nepiedalīties.

Dāvids Rubins

Par tiesu ēkas konkursu. Pasūtītājs ir izvēlējies sev ērtāko risinājumu, kā tikt pie jaunas ēkas. Šajā gadījumā pasūtītājs ir valsts iestāde, kas tērēs nodokļu maksātāju naudu. Valstī diemžēl nav politiska uzstādījuma meklēt maksimāli labākos, augstvērtīgākos arhitektūras risinājumus būvējot publiskas ēkas. Izskatās, ka igauņi ir šādu uzstādījumu pieņēmuši- par valsts naudu tikai labāko publiski atklātā procesā. Arhitektiem droši vien ir jādomā, kā šo kārtību mainīt. Par Tallinas ielas bērnudārzu. Konkursa sauklis bija pietiekami ambiciozs- 21. gadsimta bērnudārzs. Konkurss noslēdzies, vietas sadalītas. Diemžēl 21.gadsimta žūrija nav saņēmusies un sagatavojusi publiski pieejamu kopīgu vērtējumu, kādam ir jābūt 21.gadsimta bērnudārzam, ar ko tas atšķiras… Lasīt vairāk »

Ingurds Lazdiņš

Paldies par ieinteresētību. No pirmā un trešā Jūsu minētajiem punktiem varētu izrietēt, ka LAS un Latvijas arhitektiem nav savas veselīgas Arhitektūras politikas, kas darbotos. Igauņiem ir, cik zināms. Vnk fakts. Valmieras gadījumā (3. minētajā punktā) politikas jautājums parādās, jo plaši izplatīts un, diemžēl, arī kolēģu arhitektu netieši atbalstīts ir uzstādījums, ka arhitekti jau arī bez maksas gatavi idejām bārstīties – "ka tikai būtu iespēja kur"…. respektīvi – konkursi kā "gladiatoru cīņas". Par otro punktu – tieši tā! Iespējams, ka XIX. gs bērnudārzs ir viens no kartējiem konkursiem LV, kur programma-vērtējums-realizācija nav tuvu stāvoši jēdzieni. Ja slēdzieni par projektēšanas uzdevuma izpildi… Lasīt vairāk »

Ingurds Lazdiņš

labojums: pardon, XXI. gs nevis XIX. bija domāts 🙂 bet amizanti sanāca….

Dāvids Rubins

Žūrijas vērtējuma protokols par bērnudārza konkursu ir pieejams pēc pieprasījuma. Kā konkursa dalībnieks esmu ar to iepazinies. Juridiski viss kārtībā. Šajā gadījumā es runāju par sākotnēji ambiciozo uzstādījumu par modernu 21.gs. bērnudārzu. Kādam tam jābūt? Kāds ir kopīgais žūrijas viedoklis? Ko par to domā bērnudārzu asociācija (žūrijas konsultanti)?

jtd

Tā kā žūrija, ļoti ticams, nekad neko nepublicēs, tam nevajadzētu būt nekaunīgi prasīt to nopublicēt privātā kārtā šeit.

oho

Domāju, ka jebkurš konkursa dalībnieks var pieprasīt pilnu izrakstu no komisijas vērtējuma protokola un to arī saņēmt. Dīvaini, ka šādi komentāri vispār parādās.

Anna

Protokoli ar neātkārīgo ekspertu viedokļiem arī ir oficiāli pieprasāmi. Un izsniedzami Dalībnieku pārstāvjiem.

Cieņā,

Rīgas domes

Īpašuma departamenta

Būvniecības pārvaldes

Būvniecības projektu vadības nodaļas

projektu vadītāja

Anna Vasiļjeva

Tālr.: 67037286, 29524694, 25446790

Ingurds Lazdiņš

Labdien, Anna. Iespējams, ka bērnudārza konkursa lielākā problēma ir tā, ka konkursa novērtējumā un arī iesniegtajos darbos nav pamanāmas NĀKOTNES BĒRNUDĀRZA IEZĪMES. Kā jau te kādā komentārā bija rakstīts – labākie 80-o…90-o gadu labākie bērnudārzu paraugi nav ne sliktāki ne arī labāki par šī XIX.gs konkursa laureātiem. Taču, piekritīsiet, varētu būt arī konkursa uzstādījums un priekšlikumi, kas parādītu pavism jaunas, atšķirīgas (nu, kaut vai kā Valdrfa sistēma), uz nākotni vērsts bērnu aprūpēšanas un agrīnās audzināšanas telpiskās koncepcijas… Vai tas ir noticis šajā reizē? – diez vai. Lai gan no konkursa uzdevuma netieši izrietēja tieši šāds uzstādījums. Cit lieta, vai žūrija… Lasīt vairāk »

Ingurds Lazdiņš

Ja LAS mājas lapā tiek reklamēti abi divi, nu jau drusku nelāgu rezonansi ieguvušie pasūtītāju konkursi (Miera ielas kvartāls un Valmieras autoosta – skat. izkopējumu no LAS mājaslapas zemāk) – vai tas automātiksi nenozīmē (jā/nē) arī LAS atbalstu šiem pasākumiem?? Ko maina tam sekojoši paziņijumi, ja kolēģi jau netieši tiek mudināti piedalīties… Droši vien nākotnē konsekventāk un efektīvāk būtu, ja LAS publicētu VIENĪGI to LV konkursu reklāmas, kuri ir LAS akceptēti (parakstīti), vai arī, vismaz, kurus LAS atbalsta un atzīst par labiem esam (diez kā ar Valmieras pasākumu???) izkopējums no http://www.latarh: Konkurss par kultūras un radošā kvartāla attīstību Miera ielā… Lasīt vairāk »

Ingurds Lazdiņš

PS. faktiski, varētu darīt tā, ka tajā pašā LAS mājas lapā arī norādītu – tad LAS atbalsta konkrēto konkursu, vai neatbalsta :)) tas ieviestu zināmu skaidrību visām iesaistītajām pusēm.

varētu arī rakstīt – "ar LAS komentāru" – gadījumā, ja tiešs vētējums konkursam netiek norādīts.

Palieku pie pārliecības, ka tas kopumā ievērojami celtu LAS "akcijas" – varētu nostiprināt LAS publisko pozīciju un lomu nozarē, arī savā veidā nāktu par labu arhitektūras LV konkursu nākotnei.

jtd

LAS sūdzības vai ieteikumus nav pienākums ņemt vērā ne iepirkumu veicējiem, ne arī Iepirkumu uzraudzības birojam.

======================================================

Bet vai likumdošanā ir paredzēts pienākums NEņemt vērā?

84
0
Lūdzu, komentējietx