Labas vietas talka Alekša skvēram Sarkandaugavā

Labas vietas TALKAS iniciatori vēlas, lai iedzīvotāji vairāk uzturētos ārā, savā pilsētā. Lai tā notiktu, ir nepieciešama aicinoša, iesaistoša un droša publiskā ārtelpa, kur satikties un pavadīt laiku. Vietas ir tās, ko radām paši, tāpēc Sarkandaugavas apkaimes iedzīvotāji tiek iesaistīt projekta tapšanas procesā jau no paša sākuma. Šis ir Eiropas kultūras galvaspilsētas gada projekts ar mērķi, iesaistot apkaimes iedzīvotājus, kopā ar dizaineriem radīt inovatīvus kultūras produktus, kas spēles formātā tiks uzstādīti apkaimes publiskajā ārtelpā.

Vieta, par kuru iecerēts apmainīties idejām un veidot risinājumus, ir pašlaik neviesmīlīgs skvērs pašā Sarkandaugavas centrā, Tilta un Alekša ielas krustojumā. Blakus ir sabiedriskā transporta pietura, un skvēru ikdienā šķērso daudz cilvēku, bet tajā nav iemesla un ērtību, lai uzkavētos ilgāk.

Projekta mērķis ir veidot Alekša ielas skvēru par interesantu, labu vietu Sarkandaugavā, piešķirot tai identitāti un krāsainību. Labas vietas TALKĀ 31. maijā notiks ideju radīšana, lai līdz rudenim skvēru piepildītu ar interaktīviem dizaina elementiem.

Labas vietas TALKAS īstenošanai un vides dizaina elementu radīšanai spēkus apvienojusi idejuTALKA un Laikmetīgās arhitektūras informācijas centrs (LAIC). idejuTALKAS ir pasākumi, kur cilvēki dalās savās idejās, zināšanās, intuīcijā un vēlmē rīkoties, lai kopīgi paveiktu vairāk, kā katrs spēj atsevišķi. idejuTALKAS izmanto koprades metodoloģiju, kas vieglā un atraktīvā veidā palīdz lielām cilvēku grupām kopīgi radīt konstruktīvus risinājumus. Savukārt LAIC strādā ar reāliem uzlabojumiem vides veidošanas praksē, organizējot Rīgas Tehniskās universitātes starptautisko vasaras skolu, Arhitektu virtuves sarunas un īstenojot jaunus pilsētvides konceptus Rīgas veloinfrastuktūras un Miera ielas attīstībai. 

Ja Tu vari iedomāties, ko gribētu redzēt un darīt Alekša ielas skvērā, piedalies Labas vietas TALKĀ un nāc piektdien, 31. maijā plkst. 15.00 Alekša skvērā (turpinājums plkst. 15.30 Bērnu un jauniešu centrā Laimīte, Sarkandaugavas ielā 24.)

Vairāk par pasākumu internetā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx