Konkurss par ilgtspējīgas būvniecības kritērijiem

Noslēdzoties darbam pie Latvijas ilgtspējīgas būvniecības un apsaimniekošanas pamatprincipu dokumentēšanas, biedrība Zaļās mājas izsludinājusi atklātu iepirkuma konkursu Ilgtspējīgas būvniecības novērtēšanas kritēriju izstrāde. «Šo pamatprincipu ievērošana būs brīvprātīgi uzlikta augstākā latiņa, kas sniegs informāciju potenciālajam ēkas pircējam vai lietotājam. Līdz šim zaļu būvniecību sev varēja piedēvēt ikviens projektu attīstītājs pēc paša ieskatiem.»

Iepirkuma priekšmets ir ilgtspējīgas būvniecības vērtēšanas kritēriju un to ieviešanas sistēmas izstrāde, vērtēšanas kritēriju aprakstošās un skaitliskās formas, kā arī elektroniskās matrices izstrāde un adaptēšana Latvijas apstākļiem.


«Šobrīd, kad ekspertu darba grupa panākusi konceptuālu vienošanos, kas ir ilgtspējīga būvniecība un tās pamatprincipi, nepieciešams izstrādāt atbilstošus tehniskos kritērijus un aprēķināšanas metodiku, pēc kuriem ēkas iespējams izvērtēt. Lai nodrošinātu objektīvu vērtēšanu, paredzēts, ka sertificēšanas izpilde tiks auditēta no trešās — neatkarīgās puses,» stāsta biedrības Zaļās mājas valdes priekšsēdētājs Harijs Jordāns.


Izvērtējot iepirkuma piedāvājumus, kā galvenie kritēriji tiks ņemti vērā pakalpojuma sniegšanā iesaistīto ekspertu kvalifikācija un prasmes, tehniskā piedāvājuma atbilstība ilgtspējīgas būvniecības pamatprincipiem, kā arī finansiālais piedāvājums.


2007.gada novembrī tika publiskota ilgtspējīgas būvniecības un apsaimniekošanas pamatprincipu pirmā redakcija. Dokumenta gala redakcija izstrādāta, darba grupā iesaistot vēl plašāku sabiedrisko un profesionālo organizāciju loku. Tā iekļauj ilgtspējīgas būvniecības definīciju — 8 pamatprincipus, aptverot būvniecības dzīves ciklu no plānošanas, celtniecības, apsaimniekošanas līdz pat būvobjekta demontāžai vai rekonstrukcijai, kā arī izvērtēšanas kritērijus.


Konkursa nolikums un sīkāka informācija biedrības mājas lapā.


Pieteikumu termiņš: 16.jūnijs
Iesniegšanas vieta: Biedrības Zaļās mājas birojs, Melnsila ielā 13—3

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx