Konkurss Teātra laukumam

Lai gan konkursa termiņš jau ticis pagarināts par divām nedēļām, tomēr solītais balvu fonds un tā sadalījums, kā arī citas ar konkursu saistītās detaļas nevieš pārliecību par nopietni organizētu konkursu. Tomēr konkursa rīkotāji — SIA Mira-G, kas ir Kempinski Grand Hotel Riga attīstītājs —  apstiprina viscēlākos nodomus, apgalvojot, ka mērķis patiešām ir īstenots projekts — labiekārtots laukums viesnīcas priekšā.

Atklātā arhitektūras ideju konkursa mērķis ir iegūt iespējami labāko risinājumu Teātra laukuma labiekārtošanai par mūsdienīgu publisko telpu. Laukums šobrīd funkcionē kā autostāvvieta un ir morāli un fiziski novecojis par spīti stratēģiskajai novietnei un intensīvajai gājēju plūsmai. Jaunajam Teātra laukumam ir pilnvērtīgi jāizmanto vietas potenciāls un ar augstvērtīgiem arhitektūras un dizaina risinājumiem jārada vieta, kurā patīkami uzturēties rīdziniekiem un pilsētas viesiem.

Konkursa balvu fonds — Ls 2200, kas tikšot sadalīts žūrijas komisijas noteikto pirmo trīs vietu ieguvējiem proporcionāli katra godalgotā dalībnieka saņemtajai punktu summai, kuru žūrija noteiks vērtējot darbus desmit baļļu sistēmā. Ar pirmās godalgas ieguvēju noslēdzams līgums par laukuma projektēšanu.

Žūrija           

  • Sandris Paplauskis, žūrijas priekšsēdētājs,  SIA Mira-G, pasūtītāja pārstāvis, projekta direktors
  • Guntars Ruskuls, Rīgas domes Attīstības departamenta Stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītājs
  • Evelīna Ozola, radošo industriju platformas FOLD redaktore
  • Didzis Jaunzems, Didzis Jaunzems Architecture
  • Viesturs Brūzis,  Rīgas pilsētas Būvvaldes Arhitektūras pārvaldes Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļas vadītājs
  • Marina Levina, VKPAI Arhitektūras daļas vadītāja vietniece
  • Uģis Bratuškins, Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis

Konkursa termiņš — 14. oktobris.
Konkursa piedāvājuma apjoms ir viena A1 formāta lapa, paredzot, ka to jāiesūta digitālā, ne drukātā formātā.
Papildus materiāli par konkursu iegūstami reģistrējoties dalībai, rakstot uz epasta adresi teatra.laukums@gmail.com 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx