Konkurss piemiņas vietai Vjatlaga nometnēs

Piemineklis Sozima ciemā iecerēts kā simboliska memoriāla zīme visiem šī apgabala represēto nometnēs (Vjatlagā) mirušajiem latviešu represētajiem, kuru kapa vietas nav zināmas. Šajā reģionā miruši vairāk nekā 2500 politiski represēto no Latvijas, kuri turp izsūtīti 1941. un 1949. gadā, kā arī 1937.–1938. gada politiski represētie bijušās Krievijas PFSR etniskie latvieši.

2008. gadā noslēgtais Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līgums par karu un represiju upuru apbedījumu statusu paredz, ka gadījumos, kad nav iespējams noteikt represiju upuru apbedīšanas vietas vai tajās nevar iemūžināt upuru piemiņu, šim mērķim tiek atvēlēts piemērots zemes gabals iespējamo apbedījumu tuvumā. 2012. gadā, Latvijas un Krievijas pārstāvjiem apmeklējot Verhņekamskas rajonu, latviešu represēto piemiņas vietas un pieminekļa izvietošanai izvēlēta vieta Sozima ciemā. Šajā apkārtnē agrāk atradās vismaz 10 Vjatlaga nometnes un to kapsētas, kur apbedīti represijās bojā gājušie latvieši.

«Pēc metu konkursa noslēguma un uzvarētāja noskaidrošanas tiks veikti pieminekļa izmaksu aprēķini un sāksies nākamais darba posms — līdzekļu sagāde pieminekļa izveidei un uzstādīšanai Krievijā. Pagaidām nauda mums ir tikai metu konkursam, taču esam pārliecināti, ka Latvijas valdība, ziedotāji un sponsori atbalstīs šī pieminekļa idejas realizēšanu dzīvē,» stāsta Brāļu kapu komitejas priekšsēdētājs Eižens Upmanis.

Konkursa nolikums

Darbu iesniegšana līdz 5. augustam. Kopējais godalgu fonds ir EUR 2250.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx