Konkurss Lipkes muzeja izglītības centram

Biedrība Žaņa Lipkes memoriāls ir izsludinājusi atklātu ideju konkursu muzeja memoriāla izglītības centra ēkas jaunbūvei Mazajā Balasta dambī 6, Ķīpsalā. Konkursa termiņš — 18. decembris.

Žaņa Lipkes memoriāls tika izveidots par privāto ziedotāju līdzekļiem 2012. gadā. Tas ir kļuvis par pieprasītu pilsoniskās izglītības vietu un neatņemamu Latvijas kultūrainavas sastāvdaļu. Attīstoties memoriāla izglītības darbam, aktuāla kļuvusi vajadzība pēc papildu telpām muzejpedagoģijas un citu izglītības programmu, darbnīcu un pasākumu darbības nodrošināšanai.

Plānotais jaunās pilsoniskās sabiedrības izglītības centrs — “Drosmes māja” atradīsies Mazajā Balasta dambī 6, tieši līdzās esošajam muzejam, iekļaujoties arī t.s. “zināšanu jūdzē”— kura jau aptver vairākas Daugavas kreisajā krastā izvietotas universitātes, biznesa centrus, Latvijas Nacionālo bibliotēku un muzejus. Iecerēts, ka “Drosmes māja” kļūs par visiem atvērtu daudzfunkcionālu izglītības centru, vietu sabiedrības saliedēšanai un aizspriedumu mazināšanai, par telpu un satikšanās iespēju Latvijas etniskajām kopienām un skolām, lai veidotu noturību pret automātiskiem stereotipiem. Centrā tiks nodrošināta mūžizglītība dažādām paaudzēm par 20. gadsimta Eiropas pieredzi un cilvēcības katastrofu. Tā būs brīva telpa kopdarbam, zāle starptautiskām izstādēm par neērtām un sarežģītām tēmām Eiropā.

Telpu programmā galveno kodolu veido daudzfunkcionāla zāle 120 līdz 150 personām, piemērojama lekcijām, teātrim, konferencei, kino, kā arī divas klases, izstāžu zāle un “bunkurs” — 3×3 m liela black box pieredzes telpa. Jauno māju vēlams savienot ar esošo memoriāla ēku ar pazemes tuneļa palīdzību. Kompleksā iecerēts arī skatu tornis un āra terase pasākumiem, nodarbībām un rekreācijai.

Konkursa žūrija — Māris Gailis, Zaiga Gaile, Juris Dambis, Viesturs Celmiņš, Gatis Didrihsons un citi konkursa rīkotāja nozīmēti eksperti.

Balvu fonds: 8 500 EUR

Ideju konkurss ir atklāts vienlīdz pieredzējušiem arhitektu birojiem, studentiem, jauniem profesionāļiem un to apvienībām.

Konkursa materiāli
Konkursa termiņš — 18. decembris
Epasts: konkurss@lipke.lv

Manifests

Ostas strādnieks Žanis Lipke vācu okupācijas laikā neiespējamos apstākļos glāba cilvēkus, kurus vara un kaimiņi par cilvēkiem neuzskatīja. Tam vajadzēja drosmi un draugus.

Būt drosmīgam nav viegli, būt mazākumā nav viegli. Ienīst un turēt aizdomās citādo ir vieglāk, tam nav pat jāpiepūlas.

Bet mēs tomēr gribam dzīvot valstī, kur līdzcilvēks ir cilvēks. Vēlamies, lai mūsu sabiedrība būtu drosmīga, atbildīga un iejūtīga. Lai tā spētu sadarboties un pašregulēties, negaidot norādes “no augšas”. Un vēlamies strādāt tā labā.

Mēs gribam Rīgā izveidot vietu, kurā pulcētos jauni cilvēki lielas dzīves sākumā, lai taptu noturīgāki pret stereotipiem, pret vispārpieņemtiem un pavirši atkārtotiem naida mītiem.

Pilsoniskā drosme ir jāmāca, tā jātrenē kā muskulis, kā sacīkšu zirgs. Tāpēc Drosmes māja būs treniņlaukums Latvijas bērniem un jauniešiem. Palīdzēsim lauvassirdīm drosmi audzēt un tikt galā arī ar sekām un blaknēm.

Drosmes māja atradīsies tieši līdzās Žaņa Lipkes memoriālam Ķīpsalā, dabiski iekļaujoties “Zināšanu jūdzē”, kura jau aptver vairākas universitātes, biznesa centrus, Latvijas Nacionālo bibliotēku un muzejus.

Mūsu mērķis ir augsts, bet sasniedzams – kļūt par jaunās pilsoniskās sabiedrības atbalsta punktu vēstures izzināšanai un drosmīgu, pasauli pārveidojošu ideju realizēšanai.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx