Konkurss Liepājas literātu piemiņas vietai

Egona Līva (1924–1989) un Olafa Gūtmaņa (1927–2012) vārdi  saistās ar jūras tematiku literārajos darbos un radošu sadarbību ar jūras profesiju pārstāvjiem. Bez tam, abi rakstnieki strādājuši kādreizējā zvejnieku kolhozā Boļševiks (tagadējā AS Kursa), kura centrs atrodas netālu  izvēlētajai piemiņas vietai, pašvaldībai piederošā teritorijā Vecliepājā, Zvejnieku alejas un Roņu ielas krustojumā.

Konkursa mērķis: mūsdienīgā telpisko,ainavisko un tēlniecisko simbolu valodā atspoguļot Egona Līva un Olafa Gūtmaņa personībām kopīgo spēku un vitalitāti, godināt sarežģīto Latvijas 20. gadsimta pieredzi un pozitīvi iedvesmot katru. Piemiņas vietā risināmais — skultpūra vai skulptūru grupa, atkarībā no ieceres — asociatīvi piesātināts, augstvērtīgos un ilglaicīgos materiālos veidots objekts, ievērojot uztveramību no Zvejnieku alejas, Roņu ielas un kāpām, saglabājot lielos kokus.

Roņu iela ir vienīgā iespējamā gājēju maģistrāle no Vecās ostmalas Promenādes uz pilsētas pludmali, bet Zvejnieku aleja savieno vietu ar Kūrmājas prospektu un tālāk — ar pilsētas centru. Pa Zvejnieku aleju vai Roņu ielu liepājnieki var nokļūt uz Kursas klubu. Tādejādi novietne iezīmētu ilglaicīgi svarīgu gājēju un transporta plūsmu krustpunktu, kur no tāluma ieraugāms skatos no abām ielām. Pilsētas apgaismojuma un ielu atjaunošanas projekta ietvaros ir uzsākta arī Zvejnieku alejas vai Roņu ielas segumu sakārtošana. Svarīgs tuvākās apkārtnes vides orientieris ir Kūrmājas prospektu noslēdzošais piemineklis  bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem, bet prospektā atrodas Liepājas himnas tēlu galerija.  

Piemiņas vietas izveides metu konkursā aicināti piedalīties  tēlnieki un arhitekti,  startējot komandā (vismaz viens tēlnieks un viens arhitekts), ievērojot nolikumā noteiktās prasības un konkursa norises termiņu. Konkursa termiņš — 15. augusts. Konkursa rezultātu publiskošana paredzēta septembrī, Dzejas dienu laikā Liepājā.

Vairāk informācijas un konkursa materiāli

Konkursa žūrijā aicināti Latvijas Rakstnieku savienības pārstāvji —  Jānis Jurkāns, Ēriks Hānbergs, Sandra Vensko, Latvijas Mākslinieku savienības pārstāvji — Sandra Kalniete, Aldis Kļaviņš, GenadijsStepanovs, Liepājas pilsētas Būvvaldes speciālisti — Agita Ansule, Indulis Kalns, Margarita Kaņevska,  Latvijas Jūras akadēmijas rektors Jānis Bērziņš, fotogrāfs Uldis Briedis.  Par konkursu atbildīgā sekretāre — arhitekte un dzejniece Gunta Šnipke.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx