Konkurss Daugavas krasta promenādei Daugavpilī

Konkursa mērķis ir iegūt  priekšlikumus publiskajai ārtelpai ar racionāliem, mūsdienīgiem un daudzfunkcionāliem risinājumiem Daugavas piekrastei Bruģu ielas rajonā un Cietokšņa rajonā, un vadlīnijas tālākai šo teritoriju sasaistei un Daugavas upes krastu attīstībai nākotnē.

Daugavpils pilsētai caurvijas Daugavas upe, kas pilsētas iedzīvotājus vienmēr ir  vilinājusi pastaigāt gar tās krastiem, kur paveras brīnišķīga ainava uz Daugavas krastu gan palu laikā gan ledus iešanas laikā, svētku uguņošanas laikā un citos periodos. Pilsētā vēsturiski ir attīstījušās industriālās teritorijas, kas ir atstājušas savas liecības par to mūsdienās un funkcionē joprojām. Gar Daugavas labo krastu izvietojušies uzņēmumi, kas būtiski ietekmē krasta attīstību un ainavu, kā arī nākotnē paredzamos risinājumus krasta infrastruktūras attīstīšanai. Skiču projekta daļā Cietokšņa promenāde iekļaujamā teritorija atrodas Daugavas upes labajā krastā no Dzelzceļa tilta līdz teritorijai, kura atrodas pretī Daugavas sporta stadionam. Skiču projekta daļā Bruģu ielas promenāde iekļaujamā teritorija atrodas Daugavas upes labajā krastā un sniedzas no Ūdensvada ielas līdz Bruģa ielai, kur krustojumā ar 18. novembra ielu ir uzstādīts piemineklis Markam Rotko. Šī teritorija atrodas vistuvāk pilsētas vēsturiskajam centram Gajoka mikrorajonā, kas vēsturiski ir bijis ražošanas un amatniecības rajons, kuram raksturīga mazstāvu apbūve un kurā izvietojas vairāki kultūras pieminekļi.

Dalībniekiem jāreģistrējas  konkursam nosūtot brīvā formā sastādītu iesniegumu elektroniski vai pa pastu līdz 25. jūlijam. Izstrādāto skiču projektu jāiesniedz līdz 18. septembrim. Skiču konkursa uzvarētājiem tiek piešķirtas trīs prēmijas: pirmās vieta — EUR 3000, otrā vieta — EUR 800, trešās vieta — EUR 500.

Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departaments organizē iepazīšanās diskusiju par Daugavas labā krasta teritorijas attīstību nākotnē un plānoto projekta izvirzīto teritoriju apskati dabā un lūdz ierasties visiem interesentiem 25. jūlijā plkst. 11.00 Daugavpils pilsētas domes konferenču zālē, Valdemāra ielā 1.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx