Konkurss Britu padomes teltij Positivus festivālā

Britu padome Latvijā izsludina telts dizaina konkursu

 Britu padome Latvijā, kas ir starptautiska Apvienotās karalistes kultūras attiecību organizācija, ir aicināta piedalīties mākslas un mūzikas festivālā Positivus 2010, kas notiks Salacgrīvā no 16.-17. jūlijam. Lai pienācīgi pārstāvētu Britu padomes paustās vērtības un veiksmīgi iederētos pozitīvajā festivāla gaisontē, mums ir nepieciešams inetersants, atšķirīgs, inovatīvs un «zaļš» Britu padomes telts risinājums. Tieši tāpēc vēlamies aicināt talkā Latvijas jaunos un talantīgos dizainerus.

Britu padome Latvija meklē radošu un ilgtspējīgu telts risinājumu, ko varētu izmantot ne tikai Positivus festivāla laikā, bet arī citās Britu padomes aktivitātēs — radošajās darbnīcās, diskusijās, iekštelpu un āra notikumos. Mēs vēlamies radīt vidi, kas rosinātu domāt par ilgtspējīgumu un atbildību pret mūsu planētu.

Pirmoreiz telts tiks uzstādīta Pozitivus festivālā, šī gada 16. un 17. jūlijā. Britu padomes teltī norisināsies TRASH ART jeb Atkritumu mākslas darbnīca, kuru vadīs Britu dizainers, mākslinieks Niks Ravklifs (Nick Rawcliff).

Prasības:

 • izgatavota no videi draudzīga, pārstrādāta, atkārtoti lietota  materiāla;
 • maksimālais telts lielums 5mx5m;
 • viegli uzbūvējama un saliekama kopā;
 • viegli transportējama;
 • funkcionāla;
 • vēlams paredzēt darbam un atpūtai nodalītas zonas
 • telts dizainā jāiekļauj Britu padomes logo;
 • telts dizainā vēlams iekļaut dizainera vai dizaineru grupas atpazīstamības zīmi, zīmolu vai vārdus.

 Mēs piedāvājam:

 • 500 latu lielu budžetu telts materiālu iegādei un uzstādīšanai (summā nav iekļautas   transportēšnas izmaksas, tās nodrošinās Britu padome);
 • telts dizaineru atpazīstamības veicināšana, mārketinga un sabiedrisko attiecību aktivitātes (pirms, pēc un pasākuma laikā, kā arī visos citos telts izmantošanas gadījumos);
 • iespēja tikties un strādāt kopā ar britu dizaineri Niku Ravklifu Positivus 2010 Atkritumu mākslas radošajā darbnīcā;
 • iespēja piedalīties Britu padomes rīkotajās Radošajās brokastīs (15.07) un prezentēt savu projektu radošo industriju pārstāvjiem (informācija sekos).

Galvenā balva

Labākā telts risinājuma autori saņems 6 divu dienu biļetes uz Pozitivus festivālu 2010 (ieskaitot telts vietas), kā arī turpmākas sadarbības iespējas ar Britu padomi.

Kā piedalīties konkursā?

Lūdzam iesniegt Telts risinājuma idejas un/vai skices līdz 2010. gada 1. jūlijam (ieskaitot). Pieteikumā lūdzam iekļaut:

 • īsu idejas aprakstu (½ A4, vēlams pievienot vizuālu materiālu, skices vai maketu);
 • provizorisku materiālu uzskaitījumu;
 • finanšu tāmi;
 • īsu dizaina autoru biogrāfiju, profila aprakstu.

Žūrijas locekļi

 • Niks Ravklifs, Britu padomes UK Young Design Entrepreneurs Award finālists, vairāku balvu un titulu ieguvējs, dizainstudijas Rawstudio īpašnieks un dizaineris (www.rawstudio.co.uk);
 • Rihards Funts, RIJADA dizainers;
 • Maija Ūdre, Britu padomes Jauno radošo uzņēmēju (Young Creative Entrepreneurs)  programmas vadītāja.

Pieteikumus konkursam  lūdzam iesniegt (latviešu vai angļu valodā), rakstot uz e-pastu inga.olina@britishcouncil.org vai iesniedzot personīgi Britu padomes ofisā (Blaumaņa iela 5a-2, Rīga). Jautājumu gadījumā zvanīt Ingai Oliņai (m. +371 29696669).

Par Britu padomi

Britu padome (British Council) ir starptautiska organizācija, kas dibināta 1934.gadā Apvienotajā karalistē. Šodien tā ir lielākā starptautiskā labdarības organizācija, kurā strādā 7900 darbinieki 110 valstīs un teritorijās visā pasaulē, 2009. gadā Britu padome ar daudzveidīgiem kultūras, mākslas un izglītības pasākumiem dažādās pasaules valstīs atzīmēja savu 75. pastāvēšanas gadadienu.

Britu padomes mērķis ir kļūt par globālo līderi kultūras attiecību veidošanā. Britu padomes darbība ir balstīta uz pārliecību, ka pasaulei ir nepieciešamas vairāk kultūras attiecības, kas ir nozīmīgs priekšnoteikums mūsu planētas un civilizācijas ilgtspējas nodrošināšanai 21. gadsimtā. Galvenās Britu padomes darbības jomas ir radošas un atbildīgas sabiedrības veidošana, izglītības iespēju paplašināšana un iemaņu attīstīšana, starpkultūru dialoga veicināšana, uz zināšanām un inovācijām balstītas ekonomikas attīstība, kā arī kultūras, zinātnes un mākslas sadarbības veicināšana starp Latviju un Lielbritāniju, kā arī citām pasaules valstīm.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
8 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
"Mazā Nāriņa"

vajadzētu izdomāt telti, lai vairs nečurā pie Brīvības pieminekļa

Romans Siņicins

🙂

jurka

foldlife taisīšot to telti?!

Julka

Jā es arī lasīju, ka Foldlife taisīs – http://www.britishcouncil.lv

jurka

foldlife taisīšot to telti?!

Julka

Jā es arī lasīju, ka Foldlife taisīs – http://www.britishcouncil.lv

"Mazā Nāriņa"

vajadzētu izdomāt telti, lai vairs nečurā pie Brīvības pieminekļa

Romans Siņicins

🙂

8
0
Lūdzu, komentējietx