Konkursiem veltīts seminārs un diskusija

Arhitektu savienība aicina piedalīties noslēdzošajā pirmskongresa cikla pasākumā « Konkursi un iepirkumi. Konkursu prakse» — 9. novembrī plkst. 17.00

Programmā:

  • Jaunais Eiropas Bauhaus — arhitekte, LAS padomes locekle Gunta Grikmane
  • Konkursu prakse LAS un problēmjautājumi — arhitekte, LAS valdes locekle Dace Kalvāne
  • Arhitektu prakses pētījuma par 2019. un 2020. gadu rezultāti par iepirkumiem — arhitekte un pētījuma veicēja Anda Kursiša

Moderators —  arhitekts, LAS padomes loceklis Ervīns Timofejevs

Pēc ziņojumiem ir paredzētas debates.
Pieteikt savu dalību pasākumā Zoom platformā ir iespēja reģistrējoties ŠEIT

Pasākuma tiešraidei varēs sekot arī LAS Facebook lapā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
6 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Skaidrs ka Eiropas Jaunais Bauhaus ir kaut kas tik brīnišķīgs kā ABBAs jaunais albums pēc 40-gadu klusēšanas. Tas gan nozīmē ka pēkšņi parādās arī Vecais Bauhaus. Nu gluži kā Jaunais Gads un Vecais Gads. Vecais Gads nav diez ko simpātisks, jo vienkārši … ir vecs, aizejošs, vecās nomīdītās kurpēs un nošļukušās zeķēs. Jaunais, cita lieta – sarkaniem vaigiem, baltiem zobiem un rūķa cepuri galvā. Nu vispār Bauhaus nav ne jauns, ne vecs – tas ir vienkārši Bauhaus. Var gadīties, ka tas ko sauc par Jauno Bauhausu, nemaz nav Bauhaus. Nu tā taču var gadīties, vai ne? Latvieši ir jauki ļaudis,… Lasīt vairāk »

Miķelis

Angļu Džentlmeņu klubs. Speciālizlaidums. Bīdermeijers. Londonā plosījās mēris. Tomēr pildspalvu dunoņa Angļu Džentlmeņu klubā nerimās ne dienu, ne nakti. 100-gadīgā plūdi un cigāru inkrustēto kastu pievedumi bija uz mirkli samazinājušies, jo galmā valdīja neapmierinātība – sers Nauris bija ļaunatminīgs un mēdza celt galdā dažādas paskvilas. Nē ,protams, sers Nauris nebija nekāds Šekspirs un tomēr. Londonai tuvojās Jaunais Bīdermeijers. Sera Naura kabinets bija iekārtots attiecīgā stilā – melns grāmatu skapis, kurā glabājās Lielā Oksfordas vārdnīca un sera Naura tintnīcas, cigāru standziņas un daži sējumi, kuri atainoja dižās Impērijas sasniegumus. Tā kā tie ielas puišeļi bija nozaguši sera Naura triumfa brīdi –… Lasīt vairāk »

Miķelis

Bija pienācis Tējas laiks. Profesors piegāja pie loga un aizvilka tumšos brokāta aizskarus, pēc tam izlavierēja starp grāmatu kaudzēm, kas slējās uz grīdas kā Ņujorkas debesskrāpji un piesēdās pie sava rakstāmgalda. Šeit tēju nepasniedza Berimors, kā Angļu Džentlmeņu klubā, Profesors visu darīja pats. Patafons klusi atskaņoja Angļu madrigālu grupas “Credo” dziesmu: Četras sveces ar rumsu runā, Četras zvaigznes pie debesīm skrien, Četras meitenes kailas, peldēties briie-ien… Profesors ar milzīgu rūpību paņēma vācu porcelāna tasīti, kuras sānus klāja erotisks jūgendstila zīmējums. Par šādu brīvdomību Impērijā draudēja bargs sods – viss vāciskais bija ārpus likuma. Profesors iemalkoja Earl Grey brīnišķo malku: “Jā,… Lasīt vairāk »

Miķelis

Profesors pacēla savu katliņu. Tas bija Šerloks Holms un viņa Piektdienis Doktors Vatsons. – Sveicināti Holms, Doktor Vatson – Sveināti, Profesor, izskatās ka dodaties pie Viņas Majestātes, uz šodienas pieņemšanu, – Kā jūs… – Elementāri, Profesor. Jūsu baltās getras ir pieskaņotas jūsu spieķa ziloņkaula rokturim, no jūsu kabatas lien ārā mazs papīra stūrītis, kuram var izlasīt divus pirmos vārdus – Kongresa nams un jūs esat labā noskaņojumā, jo jūsu viedokli tūlīt uzklausīs. Zinot ,kā Impērijā ienīst vācu arhitektūru ( modernismu ), kā to novērtē, mans deduktīvais prāts saka – ka esat ievajadzējies Viņas Majestātei! – Jā, Holms. Kungi atvadījās un… Lasīt vairāk »

Miķelis

Šerloks Holms spēra garus soļus. Viņš soļoja ātri, Doktors Votsons teciņiem vien viņam sekoja. Ar Impēriju notika kaut kas nelāgs. Bija pazudusi jebkura loģika lēmumu pieņemšanā. Kādā veidā izbrāķēja lielisko vietu pie Centrāltirgus? Jo Rīgas Domei tur iecerēts kaut kas cits? Ko pateica bijusī kultūras ministre par Kongresu namu? Ka plānojuši atsavināt no Rīgas Domes, bet tas izmaksājis ļoti dārgi? Un šobrīd tas vairs neizmaksās dārgi? Kādā veidā tiek plānots atšūt Andrejsalu? Tur sēž divi pūķi A un Š. Nē tur pavidsam noteikti nevar, jo redz eskvairs Luko bija ieinteresēts saglabāt E2. Bet kāpēc eskavairs Luko bija ieinteresēts saglabāt E2… Lasīt vairāk »

Miķelis

P.S. Šis Speciālizlaidums veidojies pēdējā Kultūršoka iespaidā, kur runa atkal gāja par Akustisko koncertzāli un kur atklājās, ka tai jau dots nosaukums – Kronvalda koncertzāle, izstrādāti ērti aprēķini un iztrūkst tikai vizualizācijas, pie kuras tiek strādāts, un kura tad parādīs kā tas viss izskatīsies. Tādēļ LAS organizēta diskusija ir velts pasākums, – Impērijā tās lietas tiek darītas pavisam citādi – bez godīgas diskusijas, bez caurspīdīguma, bez visu viedokļu uzklausīšanas un labākā lēmuma pieņemšanas. Un ir kļūdaini atkal šajos lēmumos meklēt kādu loģiku – tādas vienkārši nav. Es teiktu – tā nav laba zīme ne valstij, ne Arhitektūrai.

6
0
Lūdzu, komentējietx