Konference par kultūras mantojumu Kuldīgā

No 12.—14.septembrim Kuldīgas dome organizē starptautisku konferenci Tilts Kuldīgai—tilts uz pasauli, lai veicinātu Kuldīgas vecpilsētas vērtību popularizēšanu un veiksmīgi sagatavotu tās pieteikumu UNESCO Pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstam.

Iekļūšana UNESCO Kultūras mantojuma sarakstā dos iespēju saglabāt Kuldīgas pilsētas unikālās vērtības: vecos māla kārniņu jumtus, pilsētbūvniecisko struktūru — ielu un laukumu tīklu, autentiskās detaļas, vēsturisko auru, dabas kompleksu ar sarkano ķieģeļu tiltu un Ventas rumbu u.c.. Kuldīgai ir izdevies nosargāt savu 17.—19.gs. pilsētbūvniecisko pieminekli, kas daudzām citām pilsētām nav izdevies.

Patreiz Kuldīgas vecpilsēta iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma priekšsarakstā. Kuldīgas dome jau paveikusi daudz (apspriedes ar iedzīvotājiem, padziļināti apbūves noteikumi vecpilsētas zonā, Kuldīgas vecpilsēta prezentācijas starptautiskās konferencēs, vecpilsētas attīstības un saglabāšanas programmas projekts), iegūta liela pieredze, bet vēl jārealizē UNESCO dotie uzdevumi.

Starptautiskās konferences Tilts Kuldīgai — tilts uz pasauli galvenais mērķis ir aicināt vienkopus dažādus vecpilsētu un UNESCO ekspertus konkrētās tēmās, kas īpaši nozīmīgas vecpilsētas attīstībai: kultūras mantojums, daba un vide, tūrisms un sabiedrības informēšana. Līdzdalību konferencē apstiprinājusi Kuldīgas vecpilsētas patronese, Kultūras ministre Helēna Demakova.

Kuldīgas vecpilsētas aizsargājamā zona ir aptuveni 71 ha liela, Kuldīgas vecpilsētā atrodas aptuveni 350 ēkas, tā iekļauj Valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekli — Kuldīgas pilsētas vēsturisko centru, 80 valsts nozīmes un 181 vietējas nozīmes objekti atrodas Latvijas valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Kuldīgas vecpilsētas ansambli patiešām unikālu dara nenovērtējamie apkārtējās dabas skati uz Ventas ieleju un rumbu.

Konferences tēmas:

• kultūras mantojuma nozīme
• kultūras mantojums un vide
• tūrisma ietekme uz kultūras mantojumu
• kultūras mantojums un iedzīvotāju līdzdalība tā saglabāšanā

Konferences programma:

12.09.
Kultūrvēsturiskais mantojums
Moderators Juris Dambis
9.00—13.00 konferences ievads, prezentācijas, debates
14.30—19.00 prezentācijas, darba grupas, diskusijas

13.09.
Pilsētas mārketings
Moderators Ojārs Kalniņš
9.00—13.00 prezentācijas, diskusijas
Tūrisms
14.30—19.00 prezentācijas, diskusijas

14.09.
Vide
Moderators Elmar Rompzyk
9.00—13.00 prezentācijas, diskusijas
Iedzīvotāji
Moderators Edgars Zalāns
14.30—19.00 prezentācijas, diskusijas

Konferences norises vieta:

Kuldīgas kultūras centrs
Raiņa iela 21
Kuldīga

Konferences galvenā ambīcija ir kopīgas pārrunas par problēmām kultūras vēstures mantojuma jomā — savu pilsētu tēlu redzējumi, dalīšanās pieredzē, kopīgu tēžu izvirzīšana, kā arī sadarbību uzsākšana starp vēsturiskām pilsētām Eiropā. Ar ko tieši pilsētas izceļas? Kas liek iedzīvotājiem lepoties ar savu pilsētu? Kā veicināt iedzīvotājus justies atbildīgiem par savu pilsētu? Kā pilsēta varētu būt tilts starp iedzīvotājiem, starp pagātni un nākotni, starp tautām un kultūrām?

Konference būs turpinājums konferenču ķēdei par vecpilsētām, to nozīmi un uzturēšanu, ko aizsākuši pārstāvji no Nīderlandes pilsētas ‘s—Hertogenbosch. Iepriekšējā konference notika 2006.gadā Slovākijas pilsētā Trenčinā, tajā piedalījās arī Kuldīgas domes pārstāvji.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx