Koncerts “Marasms 1985” MAD arhitektūras telpā

8. septembrī plkst. 19.00 tā sauktajā MAD arhitektūras telpā bijušajā Centrālkomitejas ēkā Elizabetes ielā 2, tiek rīkots performatīvs koncerts “Marasms 1985”. Pasākumu veidos filozofu, arhitektu un mūziķu sadarbība ar mērķi “pareizi runāt par padomju arhitektūras mantojuma saglabāšanas stratēģijām.”

1985. gadā marasma vilnis turpināja velties pāri Padomju Savienībai. Spītējot ieilgušajam karam Afganistānā, krasai ekonomikas lejupslīdei un taupības režīmam, varas orgāni nezaudēja ticību zinātniski tehniskajam progresam. Tika lolotas ilūzijas par tautsaimniecības pārbūvi, jauniem megaprojektiem militārās un civilās rūpniecības resorā, kosmosa iekarošanu un uzvaru bruņošanās sacensībā. Latvijas teritorijā 1985. gads saistās ar Skrundas lokatora būvniecību. Lēmumu par tā projektēšanu, būvniecību, zemju piešķiršanu pieņēma Vissavienības līmenī, taču to apsprieda arī Latvijas PSR Centrālajā komitejā, ēkā Elizabetes (toreiz Kirova) ielā.

Liela daļa vēsturisku struktūru, kas ir veidojušas slēptu nervu sistēmu kādreizējās padomju Latvijas teritorijā, ir neizpētītas, nesaprastas un aizmirstas.  Pasākumu veidos  filozofu Andreja Baloža, Aināra Kamoliņa, Anša Zundes un Andra Hirša lasījumi, kā arī Gata Ziemas un Oskara Jansona mūzika.

Paralēli tam tiks atklāta arhitektūras izstāde ”Nebula”, ko veidojuši Helvijs Savickis un Manuel Bonells.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx