Kāds būs Strēlnieku laukums?

No 3. maija līdz 1. jūnijam ilgst Strēlnieku laukuma detaļplānojuma sabiedriskās apspriešanas pirmais posms. Apskatīt plānojuma materiālus, kā arī iesniegt ierosinājumus var Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta telpās.

Detaļplānojuma mērķis — iekļaut teritoriju starp Rātslaukumu un 11.novembra krastmalu Vecrīgas telpiski kompozicionālajā un funkcionālajā struktūrā, nostiprinot kultūras, tūrisma un jauniešu piesaistes funkcijas Vecrīgā un nodrošinot sabiedrības interešu ievērošanu publiskās ārtelpas nodrošinājumā un kvalitātē, kā arī izvērtēt Latviešu strēlnieku laukuma iespējamo tālāko attīstību, atgūstot tā teritorijā zaudētās pilsētvides raksturu. Detaļplānojuma teritorijas aptuvenā platība — 2,1 ha.

Lai pabeigtu atjaunot Rātslaukumu kā noslēgtu telpu, jāveic apbūve starp Latvijas Okupācijas muzeja un Rīgas Tehniskās universitātes ēkām. Ar jaunbūvēm jāiezīmē bijušās Svērtuves ielas trase, jo tā saistīta ar Rātslaukuma konfigurāciju — iela turpina Rātsnama apbūves līniju, pamatojot pašlaik it kā nejaušo Rātsnama novietni.

Kādā no jaunbūvēm starp Rātslaukumu un Latviešu strēlnieku laukumu jāizveido autonoma ieeja pazemes telpā un jāizvieto publiskā tualete, kas atbilstu vides pieejamības prasībām. Laukuma funkcionālajai dažādošanai jāparedz nelielas kafejnīcas un veikali. Laukums jāizmanto pazemes autostāvvietai. Paredzēts likvidēt Strēlnieku pieminekli degradējošo kiosku, kā arī sabiedriskā transporta pieturvietu, pārceļot to uz citu piemērotu vietu laukuma tuvumā. Paredzēts izstrādāt teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus, lai perspektīvās būves iekļautos saglabājamās apbūves kontekstā un uzlabotu publiskās ārtelpas un pilsētbūvniecisko kvalitāti.

Detaļplānojumu materiāli apskatāmi Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Klientu apkalpošanas centrā Amatu ielā 4 un Centra rajona izpilddirekcijā Pērses ielā 10/12.

Aptaujas anketas var saņemt un aizpildītas iesniegt Pilsētas attīstības departamenta Klientu apkalpošanas centrā. Rakstiskus priekšlikumus un ierosinājumus līdz 1.jūnijam sūtīt Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Pilsētplānošanas pārvaldei, Amatu ielā 4, Rīgā, LV—1050.
T 67037936, 67037929.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
ll

vai nevajadzēja arī pie reizes pieķert klāt rātslaukumu? jo abi laukumi ir saistīti gan telpiski, gan idejiski, vizuāli utt.

sniegurs

ieskaties robežu plānā – tajā ietilpst arī rātslaukuma nepabeigtā mala.

ll

vai nevajadzēja arī pie reizes pieķert klāt rātslaukumu? jo abi laukumi ir saistīti gan telpiski, gan idejiski, vizuāli utt.

sniegurs

ieskaties robežu plānā – tajā ietilpst arī rātslaukuma nepabeigtā mala.

4
0
Lūdzu, komentējietx