Kā mikrorajons ietekmē bērnu izvēles?

12.decembrī plkst.18.00 LNMM izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā atklāj mākslinieces Ievas Epneres foto un video darbu izstādi Mikrorajons, ko būs iespējams aplūkot līdz 30.decembrim.

Dodoties ārpus tik ierastās vides Rīgas centrā uz kādu no mikrorajoniem, Purvciemu vai Pļavniekiem, jau pārbraucot pāri tiltam, pārņem sajūta, ka atrodies pilnīgi citā Rīgā.

Izpētes braucienos uz dažādiem Rīgas mikrorajoniem mākslinieces Ievas Epneres (dzimušas Jerohinas) uzmanību piesaistīja tieši Pļavnieku un Dreiliņu daudzstāvu namu viengabalainā ainava. A.Saharova ielas pašā sākumā atrodas bērzu birztala, kur vasarās brīvo laiku pavada daudzi vecāka gada gājuma cilvēki. Bērni vasaras brīvlaiku pavada, rotaļājoties turpat starp daudzstāvu namiem — pagalmos, no kuriem arvien vairāki tiek pārvērsti par autostāvvietām. Cik daudz jauniešus ietekmē vide, kurā viņi aug un uzturas?

Turpinot jau iesākto tēmu fotogrāfiju sērijās Satiktie (Vācijā, Diseldorfa — industriāla pilsēta) un I would like to be (Islandē, Hafnarfjordura — Reikjavīkas piepilsēta), arī šiem jauniešiem un bērniem tika uzdoti jautājumi par viņu iecerēm nākotnē un par ko viņi gribētu kļūt.

Rīgas mikrorajona bērnu atbildes ir ļoti atšķirīgas no abu iepriekšminēto valstu pusaudžu nākotnes sapņiem. Sniegtās atbildes atspoguļo vides ietekmi uz cilvēku. Tas, ko varam redzēt sev apkārt ikdienā, nosaka mūsu izvēli.

Ievas Epneres novērojumi liecina, ka galvenās izklaides iespējas Pļavniekos un Dreiliņos ir pastaigas, lielveikala Maxima apmeklējumi, deju un sporta klubi vai spēļu zāles, kā arī «zabegalovku» tipa kafejnīcas ar spēļu automātu kādā no stūriem. Diemžēl šajā mikrorajonā nav sava kultūras nama, kā tas ir, piemēram, Imantā. Daži no intervētajiem bērniem apmeklē deju pulciņus vai arī sporta nodarbības klubos, kas neatrodas Pļavniekos.

Projekta īpašā uzmanība pievērsta mikrorajona ainavai, kura strauji mainās, un tam, kā cilvēks iekļaujas šajā vidē. Pļavniekos tiek būvētas jaunas daudzstāvu mājas un jauni iepirkšanās centri, kas nenoliedzami ietekmē arī rajona iedzīvotājus.

Īpašu mākslinieces interesi piesaista mazie veikaliņi, darbnīcas un frizētavas, kas atrodas daudzstāvu māju pirmajos stāvos. Izkārtņu noformējumos nākas redzēt ļoti savdabīgas krāsu un stilu kombinācijas, kuras ir kā «rotājumi» pie vienādajām daudzdzīvokļu celtnēm (lieliski 1990.gadu beigu grafiskā dizaina piemēri).

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx