Jūrmalas sporta arhitektūra muzejā Rīgā

Piektdien, 16.janvārī plkst.17.00 Latvijas Arhitektūras muzejā atklāj ceļojošo izstādi Jūrmalas sporta arhitektūra. Liepājā izrādītā ekspozīcija, kas papildināta ar maketiem, Rīgā būs apskatāma līdz 20.februārim. Seko informācijai par atvērto durvju dienām Latvijas Gāzes sporta centrā un viesnīcā Elefant!

Pēdējos gados Jūrmalas pašvaldība realizējusi vairākus augstvērtīgus sporta un atpūtas objektus, apliecinot arhitektūras nozīmi dzīves telpas veidošanā. Izstādes mērķis ir šo iniciatīvu izcelt un popularizēt, aktualizējot kvalitatīvas publiskā labuma arhitektūras nepieciešamību ikvienas pašvaldības teritorijā visā Latvijā.

Izstādes saturisko kodolu veido arhitektūras fotogrāfijas, kas iepazīstinās ar Majoru pamatskolas sporta laukumu (Substance), Slokas stadiona tribīnēm (8 A.M. un Substance), Dzintaru mežaparku (Substance) un sākumskolas Taurenītis sporta zāli (Lejnieku projektēšanas birojs, 8 A.M., Infinitum). Tie ir projekti, kas guvuši ievērojamu sabiedrības un profesionāļu atzinību. Majoru pamatskolas sporta laukums daudzkārt publicēts starptautiskajos arhitektūras izdevumos un ir nominēts Eiropas Savienības arhitektūras balvai Mies van der Rohe Award 2009, bet ar sākumskolas Taurenītis sporta zāles publikāciju Latvija pirmoreiz pārstāvēta arī respektablajā pasaules arhitektūras atlantā, ko tikko klajā laidusi izdevniecība Phaidon.

Jūrmalas sporta arhitektūru fotografējuši Ansis Starks, Māris Lapiņš, Martins Kudrjavcevs un Indriķis Stūrmanis.

Izstāde ir viens no Arhitektūras veicināšanas fonda (AVF) projekta Process sarīkojumiem. Pērn Liepājā redzēto ekspozīciju Rīgā papildinās maketi, kā arī atvērto durvju diena AS Latvijas Gāze sporta centrā (Ivara Šļivkas birojs) un viesnīcā Elefant (8 A.M.). Sekojiet informācijai!

Izstādes kuratore: Ieva Zībārte
Dizains: H2E
Izstādi finansē: Arhitektūras veicināšanas fonds un Jūrmalas pilsētas dome

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx