Izstāde “Ziemeļvalstu ilgtspējīgās pilsētas”

No 1. oktobra līdz 20. novembrim Arhitektūras muzejā skatāma izstāde “Ziemeļvalstu ilgtspējīgās pilsētas”. Izstādē iekļauti 30 aktuāli risinājumi mūsdienīgai pilsētvidei, ko radījuši Ziemeļvalstu arhitekti un inženieri.

Šodien runāt par ilgtspēju ir aktuāli. Tomēr cik daudzi no tiem, kas piesauc ilgtspējību, saprot, ko šis jēdziens nozīmē praktiskajā dzīvē un reālos piemēros? Vecāka gadagājuma cilvēku vientulība, applūdušas pilsētas, piesārņots gaiss… Tās ir tikai dažas urbanizācijas radītās problēmas, ar ko sastopas mūsdienu pilsētas un to iedzīvotāji. Ziemeļvalstis vienmēr piederējušas pasaules līderiem ekoloģisko jautājumu jomā.

Izstāde iztirzā piecas tēmas, kas saistītas ar ANO 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķiem — iedzīvotāju fizisko un garīgo labklājību, pielāgošanos klimata pārmaiņām, drošu un videi draudzīgu transportu, gaisu piesārņojošo vielu emisiju samazināšanu un atkritumu pārvēršanu vērtīgā resursā. Šī izstāde apliecina, ka pilsētu problēmas un to risinājumi ir saistīti ar visiem ANO Ilgstpējīgas attīstības mērķiem, īpaši akcentējot 11. mērķi — padarīt pilsētas un apdzīvotas vietas iekļaujošas, drošas, pielāgoties spējīgas un ilgtspējīgas.

Izstādi veidojis Dānijas Arhitektūras centrs (DK), Design and Architecture Norway (NO), ArkDes & Form/Design Center (SE), Islandes Dizaina centrs (IS) un Archinfo (FI). Izstādi finansē Ziemeļvalstu Inovāciju centrs (Nordic Innovation). Izstādi latviešu valodā adaptējis Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.

Izstādes atklāšana — 30. septembrī plkst. 16.00

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx