Izstāde Rīgas koka arhitektūrai

Piektdien, 15. maijā plkst.15.00 Rīgas Rātsnama vestibilā atklāj Rīgas pilsētas arhitekta biroja veidoto izstādi Rīgas Koka arhitektūra, kas tapusi sadarbībā ar Zaigas Gailes biroju. Ekspozīcija būs apskatāma līdz 29. maijam.

Arhitekte Zaiga Gaile: «Rīgas aizsargātajā vēsturiskajā centrā no aptuveni 5000 celtnēm 10% ir koka mantojums. Kopumā Rīgas teritorijā ir aptuveni 3500 koka celtnes. Rīgas karte ar iezīmētām koka mājām ir kā zvaigznājs, kas caurauž pilsētas auduma struktūru. Saglabājušās koka mājas ienes krasu mēroga maiņu un piešķir kvartāliem glezniecisku kontrastu, veido pilsētas rakstura savdabību. Koka ēku ansambļi ir saglabājušies Ārrīgā un bijušajās priekšpilsētās. Starptautiska līmeņa aizsardzību tiem apstiprina UNESCO iezīmētā zona. Pateicoties plašam publicitātes darbam un pozitīviem atjaunošanas piemēriem, sabiedrības viedoklis pēdējos gados ir mainījies: koka mantojums ir novērtēts.»

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus

derfor skal du skifte mellem forskellige løbesko læs

kongsberg apotek norsk folkemuseum digitaltmuseum ny og bedre nettside torghatten trafikkselskap sportmann fredrikstad solskjær grep gir resultater tøft kjøp lamper i vår nettbutikk mesterlys strikkeklær til baby gulldia 100diamonds sophia halssmykke h…

1
0
Lūdzu, komentējietx