Izstāde Mikrorajonu nākotnes

Mikrorajoni ir masīvi tipveida mājokļu projekti, kurus apdzīvo 80 miljoni cilvēku visā pasaulē. Rīgā mikrorajonos patlaban dzīvo vismaz 65% no kopēja iedzīvotāju skaita. Vairums mikrorajonu un to ēku jau ir sasnieguši vai drīzumā sasniegs būvniecības sākumā paredzēto 50 gadu «kalpošanas» termiņu, kas raisa nopietnus jautājumus par šo namu tālāko nākotni.

Izstādi izstrādājuši Dānijas Karaliskās mākslas akadēmijas Arhitektūras skolas maģistrantūras programmas Urbānisms un sociālās pārmaiņas (Urbanism and Societal Change) studenti, un tajā atspoguļoti vairāki pētījumi par Rīgas mikrorajonu izaicinājumiem un iespējām. Izstāde atklāj gan vispārējo mikrorajona tēmu, tā dažādās tipoloģijas un citus aspektus, gan ierosina pozitīvas iejaukšanās scenārijus konkrētās vietas vidē.

Pētījumi raisījuši vairākus jautājumus: vai iespējamas jaunas estētiskas un funkcionālas iespējas Rīgas mikrorajonos? Vai demogrāfiskā spriedze starp centru ar augošo tukšo ēku skaitu un blīvi apdzīvotajiem mikrorajoniem, varētu izsaukt abpusēji veiklu atbildes reakciju un izpratni par sociālu aktīvismu?

Programma

  • 15.00—15.15 Svinīga uzruna
  • 15.15—15.30 Īsa projektu prezentācija, projektu autoriem klātesot
  • 15.30—17.00 Vīns un neformālas sarunas

Izstādi atbalsta Dānijas Karaliskās mākslas akadēmijas Arhitektūras, Urbānisma un Ainavas institūts, Rīgas pašvaldības aģentūra Rīgas pilsētas arhitekta birojs un Dānijas Kultūras institūts Latvijā.

Dalīties ar ierakstu:

Pievienot komentāru

avatar
10000