Izsludināts konkurss Zelta kruķis 2006

Jau trešo reizi notiek konkurss par gada humānāko būvi Zelta kruķis. Konkursā tiek vērtētas pēdējā gada laikā Latvijā tapušās jaunbūves un rekonstrukcijas, par galveno kritēriju izvirzot ēkas humāno aspektu ― tās pieejamību un atvērtību ikvienam.

Būvniecība ir visstraujāk augošā saimniecības nozare Latvijā. Arvien vairāk tiek runāts par labas arhitektūras nepieciešamību, ietverot arī kritēriju humāns. Augsti sliekšņi, nepārvaramas kāpnes, šauras durvis un citi pārbaudījumi nav tikai cilvēku ratiņkrēslā problēma: māmiņas ar bērnu ratiņiem, veci cilvēki, slēpotājs ar ieģipsētu kāju ― vides pieejamība var attiekties uz ikvienu no mums!

Līdz 15.novembrim arhitekti, būvnieki, uzņēmēji, pacienti, pircēji vai garāmgājēji ― ikviens var pieteikt balvai sabiedrisko ēku, kas nodota ekspluatācijā laikā no 2005.gada 1.novembra līdz 2006.gada 1.novembrim. Visas konkursā pieteiktās ēkas apsekos cilvēki ratiņkrēslā, pārbaudot to reālo pieejamību. Decembra sākumā notiks balvu pasniegšana.

Konkursā tiks piešķirtas divas galvenās balvas (katra savā kategorijā) Zelta kruķi, kā arī invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons diplomi astoņās apakškategorijās. Konkursa pieteikumus izvērtēs komisija, kuras sastāvā būs pārstāvji no apvienības Apeirons, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Ekonomikas ministrijas un arhitektu biroja Sarma & Norde.

Konkurss Zelta kruķis notiek trešo gadu, un to organizē Apeirons kopā ar Latvijas Pašvaldību savienību un Ekonomikas ministrijas Būvniecības departamentu. Iepriekšējos gados konkursā tika pieteikti gandrīz 200 visdažādāko funkciju objekti, tajā skaitā arī zemnieku saimniecība, mazpilsētas stacija un galvaspilsētas tirdzniecības centrs, motelis, pils un internātskola.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx