Izsludināts konkurss universitātes kompleksam

Jau 8.
jūnijā klusi ir izsludināts gaidītais konkurss Latvijas Universitātes kompleksam un
pirmajai ēkai Torņakalnā. Konkurss notiek divās kārtās, pirmajā atlasot septiņus
labākos kompleksa piedāvājumus, kuru autori tālāk var piedalīties otrajā kārtā,
izstrādājot Dabaszinātņu akadēmiskā centra ēku.

Konkurss: Apbūves mets un skiču projekta izstrāde LU Dabaszinātņu akadēmiskā centra ēkai

Gruntsgabals,
kura vēsturiskā adrese ir Jelgavas iela 1, detaļplānojumā administratīvā centra
teritorijai Torņakalnā apzīmēts kā kvartāls Nr.11. Tā kontūru nosaka ne tikai esošais
dzelzceļa uzbērums un Jelgavas iela un Vienības gatve, bet arī nupat apstiprinātā
tuneļa trase, kas savienos Raņķa dambi un Vienības gatvi. Kā zināms, veicot
izpēti detaļplānojumam, te tika atrastas arī kādreizējā Kobronskanstes
cietokšņa paliekas. Detaļplānojumā šai vietā atļauta 7 stāvu apbūve.

Universitātes
izstrādātā programma plāno šajā apmēram 6ha lielajā gruntsgabalā izvietot dabaszinātņu,
kā arī humanitāro un sociālo zinātņu akadēmiskos centrus, skolotāju izglītības
centru, ēdnīcu, dienesta viesnīcu un dažādas citas struktūrvienības un iestādes,
kuru kopējā platība sasniedz 117 tūkstošu m², paredzot tos izbūvēt piecās
kārtās. Pirmajā būvniecības kārtā ietilpst Dabaszinātņu akadēmiskais centrs ar
15 tūkst. m², kura skiču projekta izstrāde ir nule izsludinātā arhitektūras konkursa
2.kārtas uzdevums.

Konkursa 1. kārtas termiņš — 2.augusts

Konkursa nolikums

Bez tam
šonedēļ izskanēja ziņa, kas skar teritoriju, kura robežojas ar kvartālu Nr.11 —
pilsētas
dome otrdien akceptējusi ieceri izbūvēt Rīgas brīvostas transporta savienojumu
ar VIA Baltica dienvidu ievadu Rīgā, izvēloties
t.s. 2. variantu — slēgtu autotransporta tuneli no Uzvaras bulvāra līdz Vienības
gatvei. Projekts paredz paplašināt Raņķa dambi līdz Uzvaras bulvārim līdz trim
braukšanas joslām katrā virzienā, kur labā josla paredzēta sabiedriskajam
transportam, izbūvēt jaunu tiltu pār Mārupīti, bet Raņķa dambi un Vienības
gatvi savienot ar pilnībā slēgtu transporta tuneli ar kopējo garumu 607 metri.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
72 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
*

I.1.1.1.pieredze pēdējo trīs gadu laikā (t.i. 2007., 2008. un 2009.gados) vismaz 3 (trīs) līdzvērtīgu publisko ēku projektēšanā, no kuriem vismaz viens būvprojekts ir ar kopējo platību ne mazāk kā 5 000 m2; I.1.1.2.Kandidāta kopējais apgrozījums projektēšanā pēdējo trīs gadu periodā (t.i., 2007., 2008. un 2009.gados) ir ne mazāks kā 500 000 LVL; 7.1.Konkursa 2.kārtas godalgu (turpmāk – Godalgas) un veicināšanas prēmiju apmērs ir LVL 10 500 (desmit tūkstoši pieci simti lati), kuru sadalījums ir šāds: 7.1.1.pirmā Godalga – LVL 3 000; 7.1.2.otrā Godalga – LVL 2 000; 7.1.3.trešā Godalga – LVL 1 500; 7.1.4.četras veicināšanas prēmijas, katra LVL 1 000 apmērā, saskaņā ar žūrijas komisijas vērtējumu, ņemot… Lasīt vairāk »

.

a nuka pa draugam atzīstās, prieks kura no Jums kolēģi šis nolikums tika rakstīts?! 🙂

jtd

Viennozīmīgi, šis ir standarta iepirkuma konkurss/cenu aptauja/dajebkas, tikai ne arhitektūras konkurss.

apjukushais

paskatoties uz atlases kriteerijiem, kas ir tie kas vispaar var piedaliities???? ja reiz noteikumi raxtiiti kaadam konkreeti, tad kaa vinju sauc?

aaa

organizatoriem uzdodams jautajums ir ko nozīmē ‘līdzvērtīgu publisko ēku projektēšanā’… vai konkursa darbi arī kvalificējas?

Romans Siņicins

man liekas, ka konkursa darbi, tas nav projektēšana

Miķelis

Taču, ka var noprast, ka projekts jau sen izstrādāts. 500 000 apgrozījums ir lielajiem birojiem, tas tā, lai mazie biroji nemaisa gaisu, – trāpīsies vēl kāds godīgais:)

apjukushais

uztaisi saraxtu kuriem birojiem ir tik liels apgoziijums,lai var zinaat no kura biroja starteet

jtd

Iz LV pēdējās 20-gades prakses ļoti ticams variants.

Vispār tas tieši varētu būt a4d, kā vienīgā arhitektūras portāla Latvijā uzdevums, regulāri (reizi gadā) publicēt vietējo arhfirmu sarakstu pēc apgrozījuma, peļņas utt., šie dati, liekas, ir brīvi pieejami Lursoft. Atliek tik kādam jaunajam censonim to visu savilkt vienā tabuliņā.

NAV VIENALGA

GRAF-Xam apgroziijums bija ar 6 nulleem!

tachu nu "saimniekam" laikam spiid ruutots lodzinjsh!

WSBY

GRAF_X GRAF_X 😀

Marta

Arh, Savienība nodarbojas vienīgi ar "papīru aprites procedūras" ievērošanu un šad tad "pauž viedokli", kas nevienam nav saistošs, jo ir bezgala banāls un dzīvi nekādīgi neietekmējošs. Tai vietā, lai nodarbotos ar reālu darbu un šādu te "konkursu" apkarošanu iekasē dalības maksu, rīko bezcerīgi iemidzinošas neskaitāmas sēdes un apspriedes, kur netiek pieņemts neviens lēmums, ko varētu likt lietā un kas arī darbotos. Kauns, Arhitekti! Nemitīgi pieciešās, un tad sāk žēlabaini kunkstēt, kad galīgi piededzis-ak vai, man birojs jāslēdz, palīgā!-paši nedara neko lietas labā, salasās pa grupām un nogurdinoši burbuļo, piesmērējot papīru ar protokoliem!

RalfsDeBrikassārs

Nav ko te ņemties. atdodiet Sarmam&Nordem un basta! Gunta Grikmane zibens ātrumā, mājās nenakšņojot uzveidos skices, tās pa fikso kāds norenderēs un būs magašedevrs kārtējais! Ko tur galvu lauzīt!

Guntis Grabovskis

Jaatvainojas visiem, ka neesam snieguši konkursa nolikuma skaidrojumu tūlīt pēc konkursa pasludināšanas.Ceru plašāku izklāstu no savas un citu žūrijas locekļu puses sniegt tuvākā laikā. Īsumā, sākotnējais konkursa nolikums pāredzēja daudz nepatīkamākus atlases noteikumus,piemēram,pēdējo triju gada apgrozījums 1 miljons latu gadā, banku garantijas x3, u.t.t. Konkurss bija paredzēts vienā kārtā, respektīvi gan pilsētbūvnieciskā puse, gan apjomu risinājumi vienā kārtā. Arhitektūras nozari pārstāvošo žūrijas locekļu uzstājības rezultātā nolikums ir izsludināts šādā redakcijā, kas tomēr dod iespējas konkursā piedalīties plašākam pretendentu lokam. Manuprāt, varam uzskatīt par lielu veiksmi to, ka konkurss tika sadalīts divās kārtās, jo pirmai kārtai nav izvirzītas prasības par gada… Lasīt vairāk »

jtd

Hmm, izskatās, ka šis konkurss ir vēl bezjēdzīgāks, kā sākumā likās … Ir diezgan loģisks jautājums, cik ir vietējo arhkantoru, kas šobrīd spēj dabūt banku garantijas kaut par 1000 latiem? Bet te noteikti vajadzēs par kādiem pāris simttūkstošiem (vai vairāk). Attiecīgi konkurss ar pēc VID datiem atlasītiem uzaicinātajiem kantoriem (vispār interesanti, cik tādu šodiem mūsu mikrovalstiņā salasītos) un viss notiek. Citādāk kantorim, kas spēj izpildīt glītrakstīšanu, šobrīd konkursā nav ko tērēt spēkus piedalīties (izņemot personisko gandarījumu), vien jāgaida, kad attecēs 1.kārtu vinnējušie brīvmākslinieki, kuriem, savukārt, nebūs izvēles iespēju, vai nu saņem kādu no nolikumā minētajām prēmijām, vai atdodies verdzībā lielajam… Lasīt vairāk »

Romans Siņicins

nu nepiedalies un viss, nu ko tur vel… ir mērķis saņemt professionālo un kvalitatīvo risinājumu, tāpēc arī pastāv prasības pret pretendentiem.

ja es vēlos nopirkt sev normālo vācu auto, es pat neskatīšos uz koriešu un ķīņiešu pusi, pat ja tie paceļ skandālus autoforumos.

jtd

Lūk, profesionālo un kvalitatīvo risinājumu spēs piedāvāt krietns daudzums biroju, kam miljons gada apgrozījuma pat sapņos nerādās, sastrēgums var būt ar tehnisko (maz)spēju. Tieši tas ir, par ko norūpējies pasūtītājs. Variants, vinnēt brīvmāksliniekam un pēc tam noalgot kādu sarmnordveidīgo tehnisko uzdevumu veikšanai laikam būs pārāk eksotisks, kaut vismaz ar visiem konstrukciju un inženiersadaļu izstrādātājiem tieši tā arī notiek. Mani teksti šeitan nav nekādi saistīti ar potenciālo (ne)piedalīšanos, ne tā kapacitāte/pieredze, nopietni apdomātu pat tad, ja birojā atnāktu ar šādu pasūtījumu. Salīdzinājums ar autiņiem laikam nebūs vietā, valsts pasūtījumiem ir tāda nianse, ka var nākties pirkt pat žiguli (ja viss notiek… Lasīt vairāk »

Romans Siņicins

piekritu 🙂 arī par salidzinājumu 🙂

Miķelis

Varbūt, ka jau šobrīd var nopublicēt Y kompāniju sarakstu, žūrijas komisijā takš ir no Y saraksta ar kādi darboņi, lai zin pie kā griezties, ja nu ar 14% izredzēm tomēr nospīd radīt spēcīgu priekšlikumu. Kas tur galu galā bija tai žūrijas komisijā, lai tie mazie brīvmākslinieki zin kam muguras jāliec, jo tā jau var galīgi novārdzināties, liecot muguras visiem. Tajā spēku apvienošanas padarīšanā arī vajadzētu kādu zināmu vadības elementu, nu kauču to kopējo stilu anonsēt, jo lielais konkursis jau takšu, ka noticis, lielais uzvarētājs jau zināms – angļi vai vēl zin kādi ārzemnieki un takš viens mūsu birojs, kā tur… Lasīt vairāk »

Guntis Grabovskis

100% latvieša gaudas, visa pasaule pelēkos vadmalas svārkos grib samīdīt un piesmiet latviešu arhitektu, nenovērtējot tā bezbikšu spozmi.Pats arhitekts tikmēr aprej šos un spļauj virsū visiem kam pagadās, tiem MMM un MGG,bet neizdarīs nevienu lieku kustību, un nedod Dievs, izveidot komandu ar skaidriem spēles noteikumiem, lai varētu izpildīt nejēgu prasības. Nevari, bet parezāk negribi piedalīties- nepiedalies.Arī neuzskatu, ka personīgi apvainojumi manā virzienā būtu pamatoti, kā jau rakstīju, arhitektūras nozares pārstāvji, spēles noteikumus padarīja pārrunu ceļā maksimali labvēlīgākus, nekā tas bija sākotnēji. Piedod, nevaru atcelt iepirkuma likumu Valsts pasūtījumiem. Ja atminies, tad savu laiku deklarēju, ka nepiedalos Latvijas konkursos, tieši dēļ… Lasīt vairāk »

Miķelis

Pag, pag neķer tik nopietni. Tad jau Tev ir kāds sakars ar to MM…MG, nu kā tur to kantori. Īsti neesmu iebraucis lielajā labajā shēmā, ko šāds konkurss ar 500T limitu apgrozījumu dos Latvijas arhitektūras domas attīstībai. Kuri tad ir tie goda mielasta rīkotāji, kuri šitos negodīgos noteikumus par 1Mio gribēja izstumt. Tie tāču mūsējie, pēlēkajos vadmaļu svārkos ar zīmulīšiem kabatiņās. Nekur visā mūsu lielajā iepirkuma likumā nav lielajiem burtiem iekalts, ka jāizvirza prasības konkursanta apgrozījumam, konkursa nolikumus sastāda mūsu vecie paziņas ar lielajām platajām cepurēm, jo šiem jau arī kaut kas mājās jāpārnes. Tas, ka ir 2 kārtas, patiešām… Lasīt vairāk »

Miķelis

Jā un kurš tad būs tas absolūtais fanātiķis, kas savu jau tā padilušo bikšu dibenu tagad berzēs veselu mēnesi no vietas, lai radītu šedevru un pēc tam saņemot žūrijas spēcīgo rokasspiedienu un paldies vārdus, mestos nerimstošā darbā, lai izpildītu visus nosacījumus. Filtrs ir acīmredzams un perfekts, bet cienīt savus amata brāļus žūrijas arhitektūras nozares pārstāvjiem gan mazliet vajadzētu un vismaz kādas mazas prēmijas izdilušo bikšu diegu nomaiņai atvēlēt. Kāda tad īsti ir paredzamā projektēšanas darbu līguma summa?

Guntis Grabovskis

Lūk ko es uzzināju par savu diskusiju partneri internetā, laikam trūkst tiešāku datu (piem.uzvārds,vai kas tāds), laikam jalūdz meitai palīdzība,jo jaunā paaudze ar internetu ir stipri tuvāka (tie kam 6-15 gadi no dzimšanas). Miķelis Vikipēdijas raksts Vārds Miķelis ir radies no vārda Mihaels (ebreju מִיכָאֵל / מיכאל, mee-KHA-el), kas nozīmē ‘Kas līdzinās Dievam?’. Miķeļi pēc katoļu baznīcas kalendāra svinēti 29. septembrī par godu virseņģelim Miķelim. Miķelis latviešu tradīcijās Astronomiskie rudens saulgrieži – brīdis, kad nakts kļūst tikpat gara kā diena, ir 23. septembrī. Tomēr no folkloras materiāliem varam spriest, ka saulgriežu svinības laika gaitā tika piesaistītas Miķeļa dienai – 29.septembrim.… Lasīt vairāk »

jtd

Sagribējās paspamot? Es saprotu, ka šajā bezdarba laikā arī samaksa par žūrēšanu ir kāds nekāds atspaids ģimenei, tomēr no kolēģiem, kas reiz tikuši pie šādas šprices, gribētu prasīt ievērojamu aktīvāku iejaukšanos konkursu un iepirkumu procesā un ar to saistītās makulatūras ražošanā. Cik esmu pētījis, Iepirkumu likums ne velna neparedz ko tik detalizētu un sarežģītu, kā pašlaik visapkārt kursē kādu ministriju klerku saražotais "paraugnolikums", ko visi ar ierasto Copy/Paste taustiņu palīdzību multiplicē nejēgā. Jo ne jau viņiem visas šīs sagudrotās prasības izpildīt un glītrakstīšanu veikt. Nemaz nerunājot par absurdu, kad viena valsts iestāde prasa iesniegt citas valsts iestādes izsniegtus dokumentus (sākot… Lasīt vairāk »

Guntis Grabovskis

Pag, pag neķer tik nopietni, bet gribētos saprast ar ko sarakstos,kas ir Miķelis, kas ir jtd, kas ir mmmm, u.t.t. Runājot par atspaidu ģimenes budžetam, izskatās ka nāksies vien samierināties ar sabiedrības nopēlumu un tikai. Runājot par nolikumiem un konkursiem kopumā, protams, tā ir "bēdu ieleja", kā arī citām ar šo profesiju saistītām norisēm.Es saprotu, ka vienkāršāk ir bakstīt citus un sūkstīties ka viss ir pilnīgi nepareizi. Bet kā ir pareizi? Kādi ir Jūsu priekšlikumi un redzējums.Kā rakstīja Marta- LAS stumda tikai papīrus, bet varbūt LASam vajag Martu, Miķeli un citus,kam dūša ko lielāku padarīt.Nepatīk LAS, tad varbūt padarboties Jauno… Lasīt vairāk »

Miķelis

Skaisti rakts, bet Miķelis ir arī vienkārši vārds, tādēļ nevajadzēja jau tā nopūlēties – uz eņģeļa statusu nepretendēju. Mēs varētu ilgi un gari diskutēt par interneta vides anonimitāti u.c. lietām., bet Tu kā žūrijas loceklis uzņemies zināmu atbildību, sēd pie garajiem galdiem, plāno un rezultātā paraksti kādus nebūt dokumentus. Tātad nes atbildību arī par kopējo procesu, tai skaitā arhitektu prēmijām, līgumiem u.t.t. Cik saprotu no demagoģijas, tad ne šobrīd paredzamais līgums ir anonsēts, ne zināma plānotā projektēšanas zumma, ne paredzamais izpildes termiņš. Tavos pieminētajos ārzemju konkursos, ja esi piedalījies, šīs lietas ir sakārtotas jau iepriekš un katrs pretendents var iepazīties… Lasīt vairāk »

Miķelis

Līdzdarboties, nozīmē apsēsties un 2-3 stundas kult tukšus salmus. Vai neesi piedalījies šādos pasākumos? Vai LAS ir uzģenerējusi arhitektūras konkursu paraugnolikumu un izstūmusi to cauri kaut vai Ekonomikas Ministrijai? Vai LAS ir reāls spēks, kas spēj ietekmēt procesus valdībā, lai pieņemtu sev labvēlīgus Būvniecības likuma grozījumus, – ne taču. Ko tagad darīt, iet mītiņot, stāvēt ar plakātiem uz krūtīm pie Saemas – neatņemiet mums sertifikāciju? LAS ir un paliek profesionāla organizācija ar klubiņa statusu – sanācām, paspiedām rokas, iemalkojām glāzi vīna, aizbraucām ekskursijās u.t.t. Tirgus tūlīt būs vaļā ( letiņi taču izpildīs visus ES priekštatus ), mazie ķīnieši ar laptopiem… Lasīt vairāk »

RalfsDeBrikassārs

Taisnība Guntim Grabovskim, protams ir. Arhitektiem ir jāapvienojas un jādarbojas, atbalsot vienam otrs! Mūsdienās arhitektam ir jāpārveršas arī par veismīgu darījumu cilvēku, kādi ir piem. Sarma, Ņikiforovs un tml. Kas attiecās uz brīvmakslinieka X apvienošanos ar tiem pašiem augstāk minētajiem kungiem-tā ir par 89% utopija-brīvmakslienieks, nebūdams veikls biznesmenis tiks aprīts, sagremots un izspļauts nikns uz visu pasauli un potenciālajiem kolēģiem-viņam tiks piedāvāts atdot ideju par ..000 Ls ar paraksta tiesībām uz projekta titullapas-tas arī viss, bez piedalīšanās tehniskā projekta izstrāde, kur sākotnējā ideja objektīvu apstākļu dēļ zaudēs vismaz 60% no sākumā iecerētā.

Tādi nu ir laiki, jāpielāgojas……!

jtd

Tāpēc jau augstāk ir mans zināmā mērā eksotiskais priekšlikums nevis apvienoties, bet noalgot.

Valdis Liepa

Vecais joks ar tuneli ir atkal topā teiktu Smārts, kaimiņu ķēniņi ir bezmiega varā.

Sanāk vīri sandalēs un sievas aubēs 3D vīstokļiem rokās un ideju vētru galvās, pēc atsērfo uz naudas koferiem radošie citroni un nokārto ideju piederibu mazajā ņirbu vilnītī Visumā ar melleni Zemi tā viducī.

Tādas noskaņas kājas mērcējot ezerā 100m virs Pētergaiļa Pēterdienā.

Vienmēr priecājaties!

...

Vispār jau visā pasaulē lielus projektus bīda lielie biroji, grūti iedomāties, ka daudzmiljonu projektus izstrādātu 3 cilvēku birojā. Mazajiem sava niša- brīvība un saule kabatā , lielajiem -atbildības nasta un rutīnas cīņa par projektiiem, lai pabarotu darbiniekus , un slikti visiem.

jtd

Izņemot prihvatizācijas procesa rezultātus, pamatā visi lielie biroji reiz ir bijuši mazi, vai nu viena cilvēka vai partneru grupas sākti. Lielāka vērtība ir nevis biroja izmērs, bet cilvēku, kas ar šo projektu strādās, pieredze darbā ar lieliem objektiem.Izveidot jaunu komandu, ja tam ir ekonomiskais pamatojums, ir tikai laika jautājums. Protams, ka pasūtītājam uzticamāka liekas jau daudzu gadu garumā strādājoša vienība. Bet tad, ja vien konkurss nav starptautisks, mūsu mazajā pīļu dīķī pilnīgi pietiktu ar slēgto konkursu ar uzaicinātiem un apmaksātiem dalībniekiem, pat bez prēmijām, balva tikai viena, līgums. Citādāk, kā jau augstāk ne reizi pārkošļāts, šo konkursu teorētiski var vinnēt… Lasīt vairāk »

...

Nu ja, tāpēc jau brīvmākslinieks meklēs tos partnerus ar sasodīto ieredzi, kas radusies augot no maza biroja par lielu un tehiku, sakariem apakšuzņēmējiem garantiju kontiem bankā u.t.t tāpat jau ir visur citur. Arī Šanhajas torni 2 cilvēku birojs pēc uzvaras konkursā tomēr tālāk neprojektēja, piesaistīja lielu uzņēmumu ar pieredzi. bet par tiem uzaicinātajiem konkursiem- varbūt beidzot būs pagājuši laiki, kad būvvalde, pašvalde un citas valdes teica – ej un pasūti tur, ja ne , atļaujas nedabūsi, pa manam atklātie konkursi tomēr labāki- vismz rezultātu ziņā.

CHR

..var jau sakumā uzrīkot konkursu idejai – piedalas brīvmākslinieki, slaveni un ne tik slaveni arhitekti, gleznotaji, makslinieki…un idejas konkursu nosledz ar premijam, bet projektet un izstradat SP vai TP – tik tiesam tie, kam ir gan kvalifikacija, gan prasmes, gan darbinieki…un tad tur var pit ieksa miljonu, miljonu apgrozijumu, jo ari Valstij janodrosinas – protams! un visi apmierinati – esi vel mazs un neizaudzis, bet liela dusa uz idejam – ludzu – izstrada un ja vari novinnet otro kartu par SP un TP – nu aber lieliski…tur jau ta lieta, ka idejas jau ari nak no maksliniekiem – citreiz arhitekts… Lasīt vairāk »

Valdis Liepa

Dabaszinātnes, kas balstās uz Darvina evolūcijas teoriju saņem atbilstošu konkursu, kur valda aprobētas lietas un uz pašlikvidēšanos tendēta civilizācija.

Lai veicas konkursantiem un apmaksātajai žūrijai !

Tunelis šķiet tikpat utpisks kā Tērbatas iela ar gājēju ielas statusu par kuras lietderību tiks vai tiek apjautāta vismaz trešā paaudze.

Ar lepnumu vēroju Megapoles uzziedēšanu

Gunārs

Par ko mēs te vispār spriežam??? Katram ARHITEKTAM ir zināms, ka mūsu valstī jebkurš konkurss ir jau pirms izsludināšanas sarunāts ar savējiem projektētājiem…….. Tāda ir dzīves īstenība un neko te nevar darīt…….

Gunārs

Par ko mēs te vispār spriežam??? Katram ARHITEKTAM ir zināms, ka mūsu valstī jebkurš konkurss ir jau pirms izsludināšanas sarunāts ar savējiem projektētājiem…….. Tāda ir dzīves īstenība un neko te nevar darīt…….

CHR

..var jau sakumā uzrīkot konkursu idejai – piedalas brīvmākslinieki, slaveni un ne tik slaveni arhitekti, gleznotaji, makslinieki…un idejas konkursu nosledz ar premijam, bet projektet un izstradat SP vai TP – tik tiesam tie, kam ir gan kvalifikacija, gan prasmes, gan darbinieki…un tad tur var pit ieksa miljonu, miljonu apgrozijumu, jo ari Valstij janodrosinas – protams! un visi apmierinati – esi vel mazs un neizaudzis, bet liela dusa uz idejam – ludzu – izstrada un ja vari novinnet otro kartu par SP un TP – nu aber lieliski…tur jau ta lieta, ka idejas jau ari nak no maksliniekiem – citreiz arhitekts… Lasīt vairāk »

Valdis Liepa

Dabaszinātnes, kas balstās uz Darvina evolūcijas teoriju saņem atbilstošu konkursu, kur valda aprobētas lietas un uz pašlikvidēšanos tendēta civilizācija.

Lai veicas konkursantiem un apmaksātajai žūrijai !

Tunelis šķiet tikpat utpisks kā Tērbatas iela ar gājēju ielas statusu par kuras lietderību tiks vai tiek apjautāta vismaz trešā paaudze.

Ar lepnumu vēroju Megapoles uzziedēšanu

*

I.1.1.1.pieredze pēdējo trīs gadu laikā (t.i. 2007., 2008. un 2009.gados) vismaz 3 (trīs) līdzvērtīgu publisko ēku projektēšanā, no kuriem vismaz viens būvprojekts ir ar kopējo platību ne mazāk kā 5 000 m2; I.1.1.2.Kandidāta kopējais apgrozījums projektēšanā pēdējo trīs gadu periodā (t.i., 2007., 2008. un 2009.gados) ir ne mazāks kā 500 000 LVL; 7.1.Konkursa 2.kārtas godalgu (turpmāk – Godalgas) un veicināšanas prēmiju apmērs ir LVL 10 500 (desmit tūkstoši pieci simti lati), kuru sadalījums ir šāds: 7.1.1.pirmā Godalga – LVL 3 000; 7.1.2.otrā Godalga – LVL 2 000; 7.1.3.trešā Godalga – LVL 1 500; 7.1.4.četras veicināšanas prēmijas, katra LVL 1 000 apmērā, saskaņā ar žūrijas komisijas vērtējumu, ņemot… Lasīt vairāk »

.

a nuka pa draugam atzīstās, prieks kura no Jums kolēģi šis nolikums tika rakstīts?! 🙂

jtd

Viennozīmīgi, šis ir standarta iepirkuma konkurss/cenu aptauja/dajebkas, tikai ne arhitektūras konkurss.

apjukushais

paskatoties uz atlases kriteerijiem, kas ir tie kas vispaar var piedaliities???? ja reiz noteikumi raxtiiti kaadam konkreeti, tad kaa vinju sauc?

aaa

organizatoriem uzdodams jautajums ir ko nozīmē ‘līdzvērtīgu publisko ēku projektēšanā’… vai konkursa darbi arī kvalificējas?

Romans Siņicins

man liekas, ka konkursa darbi, tas nav projektēšana

Miķelis

Taču, ka var noprast, ka projekts jau sen izstrādāts. 500 000 apgrozījums ir lielajiem birojiem, tas tā, lai mazie biroji nemaisa gaisu, – trāpīsies vēl kāds godīgais:)

apjukushais

uztaisi saraxtu kuriem birojiem ir tik liels apgoziijums,lai var zinaat no kura biroja starteet

jtd

Iz LV pēdējās 20-gades prakses ļoti ticams variants.

Vispār tas tieši varētu būt a4d, kā vienīgā arhitektūras portāla Latvijā uzdevums, regulāri (reizi gadā) publicēt vietējo arhfirmu sarakstu pēc apgrozījuma, peļņas utt., šie dati, liekas, ir brīvi pieejami Lursoft. Atliek tik kādam jaunajam censonim to visu savilkt vienā tabuliņā.

NAV  VIENALGA

GRAF-Xam apgroziijums bija ar 6 nulleem!

tachu nu "saimniekam" laikam spiid ruutots lodzinjsh!

WSBY

GRAF_X GRAF_X 😀

Marta

Arh, Savienība nodarbojas vienīgi ar "papīru aprites procedūras" ievērošanu un šad tad "pauž viedokli", kas nevienam nav saistošs, jo ir bezgala banāls un dzīvi nekādīgi neietekmējošs. Tai vietā, lai nodarbotos ar reālu darbu un šādu te "konkursu" apkarošanu iekasē dalības maksu, rīko bezcerīgi iemidzinošas neskaitāmas sēdes un apspriedes, kur netiek pieņemts neviens lēmums, ko varētu likt lietā un kas arī darbotos. Kauns, Arhitekti! Nemitīgi pieciešās, un tad sāk žēlabaini kunkstēt, kad galīgi piededzis-ak vai, man birojs jāslēdz, palīgā!-paši nedara neko lietas labā, salasās pa grupām un nogurdinoši burbuļo, piesmērējot papīru ar protokoliem!

RalfsDeBrikassārs

Nav ko te ņemties. atdodiet Sarmam&Nordem un basta! Gunta Grikmane zibens ātrumā, mājās nenakšņojot uzveidos skices, tās pa fikso kāds norenderēs un būs magašedevrs kārtējais! Ko tur galvu lauzīt!

Guntis Grabovskis

Jaatvainojas visiem, ka neesam snieguši konkursa nolikuma skaidrojumu tūlīt pēc konkursa pasludināšanas.Ceru plašāku izklāstu no savas un citu žūrijas locekļu puses sniegt tuvākā laikā. Īsumā, sākotnējais konkursa nolikums pāredzēja daudz nepatīkamākus atlases noteikumus,piemēram,pēdējo triju gada apgrozījums 1 miljons latu gadā, banku garantijas x3, u.t.t. Konkurss bija paredzēts vienā kārtā, respektīvi gan pilsētbūvnieciskā puse, gan apjomu risinājumi vienā kārtā. Arhitektūras nozari pārstāvošo žūrijas locekļu uzstājības rezultātā nolikums ir izsludināts šādā redakcijā, kas tomēr dod iespējas konkursā piedalīties plašākam pretendentu lokam. Manuprāt, varam uzskatīt par lielu veiksmi to, ka konkurss tika sadalīts divās kārtās, jo pirmai kārtai nav izvirzītas prasības par gada… Lasīt vairāk »

jtd

Hmm, izskatās, ka šis konkurss ir vēl bezjēdzīgāks, kā sākumā likās … Ir diezgan loģisks jautājums, cik ir vietējo arhkantoru, kas šobrīd spēj dabūt banku garantijas kaut par 1000 latiem? Bet te noteikti vajadzēs par kādiem pāris simttūkstošiem (vai vairāk). Attiecīgi konkurss ar pēc VID datiem atlasītiem uzaicinātajiem kantoriem (vispār interesanti, cik tādu šodiem mūsu mikrovalstiņā salasītos) un viss notiek. Citādāk kantorim, kas spēj izpildīt glītrakstīšanu, šobrīd konkursā nav ko tērēt spēkus piedalīties (izņemot personisko gandarījumu), vien jāgaida, kad attecēs 1.kārtu vinnējušie brīvmākslinieki, kuriem, savukārt, nebūs izvēles iespēju, vai nu saņem kādu no nolikumā minētajām prēmijām, vai atdodies verdzībā lielajam… Lasīt vairāk »

Romans Siņicins

nu nepiedalies un viss, nu ko tur vel… ir mērķis saņemt professionālo un kvalitatīvo risinājumu, tāpēc arī pastāv prasības pret pretendentiem.

ja es vēlos nopirkt sev normālo vācu auto, es pat neskatīšos uz koriešu un ķīņiešu pusi, pat ja tie paceļ skandālus autoforumos.

jtd

Lūk, profesionālo un kvalitatīvo risinājumu spēs piedāvāt krietns daudzums biroju, kam miljons gada apgrozījuma pat sapņos nerādās, sastrēgums var būt ar tehnisko (maz)spēju. Tieši tas ir, par ko norūpējies pasūtītājs. Variants, vinnēt brīvmāksliniekam un pēc tam noalgot kādu sarmnordveidīgo tehnisko uzdevumu veikšanai laikam būs pārāk eksotisks, kaut vismaz ar visiem konstrukciju un inženiersadaļu izstrādātājiem tieši tā arī notiek. Mani teksti šeitan nav nekādi saistīti ar potenciālo (ne)piedalīšanos, ne tā kapacitāte/pieredze, nopietni apdomātu pat tad, ja birojā atnāktu ar šādu pasūtījumu. Salīdzinājums ar autiņiem laikam nebūs vietā, valsts pasūtījumiem ir tāda nianse, ka var nākties pirkt pat žiguli (ja viss notiek… Lasīt vairāk »

Romans Siņicins

piekritu 🙂 arī par salidzinājumu 🙂

Miķelis

Varbūt, ka jau šobrīd var nopublicēt Y kompāniju sarakstu, žūrijas komisijā takš ir no Y saraksta ar kādi darboņi, lai zin pie kā griezties, ja nu ar 14% izredzēm tomēr nospīd radīt spēcīgu priekšlikumu. Kas tur galu galā bija tai žūrijas komisijā, lai tie mazie brīvmākslinieki zin kam muguras jāliec, jo tā jau var galīgi novārdzināties, liecot muguras visiem. Tajā spēku apvienošanas padarīšanā arī vajadzētu kādu zināmu vadības elementu, nu kauču to kopējo stilu anonsēt, jo lielais konkursis jau takšu, ka noticis, lielais uzvarētājs jau zināms – angļi vai vēl zin kādi ārzemnieki un takš viens mūsu birojs, kā tur… Lasīt vairāk »

Guntis Grabovskis

100% latvieša gaudas, visa pasaule pelēkos vadmalas svārkos grib samīdīt un piesmiet latviešu arhitektu, nenovērtējot tā bezbikšu spozmi.Pats arhitekts tikmēr aprej šos un spļauj virsū visiem kam pagadās, tiem MMM un MGG,bet neizdarīs nevienu lieku kustību, un nedod Dievs, izveidot komandu ar skaidriem spēles noteikumiem, lai varētu izpildīt nejēgu prasības. Nevari, bet parezāk negribi piedalīties- nepiedalies.Arī neuzskatu, ka personīgi apvainojumi manā virzienā būtu pamatoti, kā jau rakstīju, arhitektūras nozares pārstāvji, spēles noteikumus padarīja pārrunu ceļā maksimali labvēlīgākus, nekā tas bija sākotnēji. Piedod, nevaru atcelt iepirkuma likumu Valsts pasūtījumiem. Ja atminies, tad savu laiku deklarēju, ka nepiedalos Latvijas konkursos, tieši dēļ… Lasīt vairāk »

Miķelis

Pag, pag neķer tik nopietni. Tad jau Tev ir kāds sakars ar to MM…MG, nu kā tur to kantori. Īsti neesmu iebraucis lielajā labajā shēmā, ko šāds konkurss ar 500T limitu apgrozījumu dos Latvijas arhitektūras domas attīstībai. Kuri tad ir tie goda mielasta rīkotāji, kuri šitos negodīgos noteikumus par 1Mio gribēja izstumt. Tie tāču mūsējie, pēlēkajos vadmaļu svārkos ar zīmulīšiem kabatiņās. Nekur visā mūsu lielajā iepirkuma likumā nav lielajiem burtiem iekalts, ka jāizvirza prasības konkursanta apgrozījumam, konkursa nolikumus sastāda mūsu vecie paziņas ar lielajām platajām cepurēm, jo šiem jau arī kaut kas mājās jāpārnes. Tas, ka ir 2 kārtas, patiešām… Lasīt vairāk »

Miķelis

Jā un kurš tad būs tas absolūtais fanātiķis, kas savu jau tā padilušo bikšu dibenu tagad berzēs veselu mēnesi no vietas, lai radītu šedevru un pēc tam saņemot žūrijas spēcīgo rokasspiedienu un paldies vārdus, mestos nerimstošā darbā, lai izpildītu visus nosacījumus. Filtrs ir acīmredzams un perfekts, bet cienīt savus amata brāļus žūrijas arhitektūras nozares pārstāvjiem gan mazliet vajadzētu un vismaz kādas mazas prēmijas izdilušo bikšu diegu nomaiņai atvēlēt. Kāda tad īsti ir paredzamā projektēšanas darbu līguma summa?

Guntis Grabovskis

Lūk ko es uzzināju par savu diskusiju partneri internetā, laikam trūkst tiešāku datu (piem.uzvārds,vai kas tāds), laikam jalūdz meitai palīdzība,jo jaunā paaudze ar internetu ir stipri tuvāka (tie kam 6-15 gadi no dzimšanas). Miķelis Vikipēdijas raksts Vārds Miķelis ir radies no vārda Mihaels (ebreju מִיכָאֵל / מיכאל, mee-KHA-el), kas nozīmē ‘Kas līdzinās Dievam?’. Miķeļi pēc katoļu baznīcas kalendāra svinēti 29. septembrī par godu virseņģelim Miķelim. Miķelis latviešu tradīcijās Astronomiskie rudens saulgrieži – brīdis, kad nakts kļūst tikpat gara kā diena, ir 23. septembrī. Tomēr no folkloras materiāliem varam spriest, ka saulgriežu svinības laika gaitā tika piesaistītas Miķeļa dienai – 29.septembrim.… Lasīt vairāk »

jtd

Sagribējās paspamot? Es saprotu, ka šajā bezdarba laikā arī samaksa par žūrēšanu ir kāds nekāds atspaids ģimenei, tomēr no kolēģiem, kas reiz tikuši pie šādas šprices, gribētu prasīt ievērojamu aktīvāku iejaukšanos konkursu un iepirkumu procesā un ar to saistītās makulatūras ražošanā. Cik esmu pētījis, Iepirkumu likums ne velna neparedz ko tik detalizētu un sarežģītu, kā pašlaik visapkārt kursē kādu ministriju klerku saražotais "paraugnolikums", ko visi ar ierasto Copy/Paste taustiņu palīdzību multiplicē nejēgā. Jo ne jau viņiem visas šīs sagudrotās prasības izpildīt un glītrakstīšanu veikt. Nemaz nerunājot par absurdu, kad viena valsts iestāde prasa iesniegt citas valsts iestādes izsniegtus dokumentus (sākot… Lasīt vairāk »

Guntis Grabovskis

Pag, pag neķer tik nopietni, bet gribētos saprast ar ko sarakstos,kas ir Miķelis, kas ir jtd, kas ir mmmm, u.t.t. Runājot par atspaidu ģimenes budžetam, izskatās ka nāksies vien samierināties ar sabiedrības nopēlumu un tikai. Runājot par nolikumiem un konkursiem kopumā, protams, tā ir "bēdu ieleja", kā arī citām ar šo profesiju saistītām norisēm.Es saprotu, ka vienkāršāk ir bakstīt citus un sūkstīties ka viss ir pilnīgi nepareizi. Bet kā ir pareizi? Kādi ir Jūsu priekšlikumi un redzējums.Kā rakstīja Marta- LAS stumda tikai papīrus, bet varbūt LASam vajag Martu, Miķeli un citus,kam dūša ko lielāku padarīt.Nepatīk LAS, tad varbūt padarboties Jauno… Lasīt vairāk »

Miķelis

Līdzdarboties, nozīmē apsēsties un 2-3 stundas kult tukšus salmus. Vai neesi piedalījies šādos pasākumos? Vai LAS ir uzģenerējusi arhitektūras konkursu paraugnolikumu un izstūmusi to cauri kaut vai Ekonomikas Ministrijai? Vai LAS ir reāls spēks, kas spēj ietekmēt procesus valdībā, lai pieņemtu sev labvēlīgus Būvniecības likuma grozījumus, – ne taču. Ko tagad darīt, iet mītiņot, stāvēt ar plakātiem uz krūtīm pie Saemas – neatņemiet mums sertifikāciju? LAS ir un paliek profesionāla organizācija ar klubiņa statusu – sanācām, paspiedām rokas, iemalkojām glāzi vīna, aizbraucām ekskursijās u.t.t. Tirgus tūlīt būs vaļā ( letiņi taču izpildīs visus ES priekštatus ), mazie ķīnieši ar laptopiem… Lasīt vairāk »

Miķelis

Skaisti rakts, bet Miķelis ir arī vienkārši vārds, tādēļ nevajadzēja jau tā nopūlēties – uz eņģeļa statusu nepretendēju. Mēs varētu ilgi un gari diskutēt par interneta vides anonimitāti u.c. lietām., bet Tu kā žūrijas loceklis uzņemies zināmu atbildību, sēd pie garajiem galdiem, plāno un rezultātā paraksti kādus nebūt dokumentus. Tātad nes atbildību arī par kopējo procesu, tai skaitā arhitektu prēmijām, līgumiem u.t.t. Cik saprotu no demagoģijas, tad ne šobrīd paredzamais līgums ir anonsēts, ne zināma plānotā projektēšanas zumma, ne paredzamais izpildes termiņš. Tavos pieminētajos ārzemju konkursos, ja esi piedalījies, šīs lietas ir sakārtotas jau iepriekš un katrs pretendents var iepazīties… Lasīt vairāk »

RalfsDeBrikassārs

Taisnība Guntim Grabovskim, protams ir. Arhitektiem ir jāapvienojas un jādarbojas, atbalsot vienam otrs! Mūsdienās arhitektam ir jāpārveršas arī par veismīgu darījumu cilvēku, kādi ir piem. Sarma, Ņikiforovs un tml. Kas attiecās uz brīvmakslinieka X apvienošanos ar tiem pašiem augstāk minētajiem kungiem-tā ir par 89% utopija-brīvmakslienieks, nebūdams veikls biznesmenis tiks aprīts, sagremots un izspļauts nikns uz visu pasauli un potenciālajiem kolēģiem-viņam tiks piedāvāts atdot ideju par ..000 Ls ar paraksta tiesībām uz projekta titullapas-tas arī viss, bez piedalīšanās tehniskā projekta izstrāde, kur sākotnējā ideja objektīvu apstākļu dēļ zaudēs vismaz 60% no sākumā iecerētā.

Tādi nu ir laiki, jāpielāgojas……!

jtd

Tāpēc jau augstāk ir mans zināmā mērā eksotiskais priekšlikums nevis apvienoties, bet noalgot.

Valdis Liepa

Vecais joks ar tuneli ir atkal topā teiktu Smārts, kaimiņu ķēniņi ir bezmiega varā.

Sanāk vīri sandalēs un sievas aubēs 3D vīstokļiem rokās un ideju vētru galvās, pēc atsērfo uz naudas koferiem radošie citroni un nokārto ideju piederibu mazajā ņirbu vilnītī Visumā ar melleni Zemi tā viducī.

Tādas noskaņas kājas mērcējot ezerā 100m virs Pētergaiļa Pēterdienā.

Vienmēr priecājaties!

...

Vispār jau visā pasaulē lielus projektus bīda lielie biroji, grūti iedomāties, ka daudzmiljonu projektus izstrādātu 3 cilvēku birojā. Mazajiem sava niša- brīvība un saule kabatā , lielajiem -atbildības nasta un rutīnas cīņa par projektiiem, lai pabarotu darbiniekus , un slikti visiem.

jtd

Izņemot prihvatizācijas procesa rezultātus, pamatā visi lielie biroji reiz ir bijuši mazi, vai nu viena cilvēka vai partneru grupas sākti. Lielāka vērtība ir nevis biroja izmērs, bet cilvēku, kas ar šo projektu strādās, pieredze darbā ar lieliem objektiem.Izveidot jaunu komandu, ja tam ir ekonomiskais pamatojums, ir tikai laika jautājums. Protams, ka pasūtītājam uzticamāka liekas jau daudzu gadu garumā strādājoša vienība. Bet tad, ja vien konkurss nav starptautisks, mūsu mazajā pīļu dīķī pilnīgi pietiktu ar slēgto konkursu ar uzaicinātiem un apmaksātiem dalībniekiem, pat bez prēmijām, balva tikai viena, līgums. Citādāk, kā jau augstāk ne reizi pārkošļāts, šo konkursu teorētiski var vinnēt… Lasīt vairāk »

...

Nu ja, tāpēc jau brīvmākslinieks meklēs tos partnerus ar sasodīto ieredzi, kas radusies augot no maza biroja par lielu un tehiku, sakariem apakšuzņēmējiem garantiju kontiem bankā u.t.t tāpat jau ir visur citur. Arī Šanhajas torni 2 cilvēku birojs pēc uzvaras konkursā tomēr tālāk neprojektēja, piesaistīja lielu uzņēmumu ar pieredzi. bet par tiem uzaicinātajiem konkursiem- varbūt beidzot būs pagājuši laiki, kad būvvalde, pašvalde un citas valdes teica – ej un pasūti tur, ja ne , atļaujas nedabūsi, pa manam atklātie konkursi tomēr labāki- vismz rezultātu ziņā.

72
0
Lūdzu, komentējietx