Ivara Strautmaņa izstāde

Arhitekts Ivars Strautmanis (1932) ir daudzpusīga personība ­vairāku pilsētbūvniecības projektu un dzīvojamo ēku autors, Salaspils memoriālā ansambļa līdzautors. Līdzās arhitekta praksei viņu vienmēr interesējusi arhitektūras filozofija un māksla. Profesors ir veicis pētījumus arhitekta veidotās telpiskās uztveres laukā, kā arī izveidojis teorētiskās pamatnostādnes arhitektūras un tēlniecības sintēzē memoriālo ansambļu projektēšanā.

Ivaru Strautmani pazīst arī kā talantīgu grafiķi, kura rokraksts izceļas ar lakoniskām līnijām un izcilām perspektīvām. Izstādē varēsim iepazīties ar Strautmaņa akvareļiem, pasteļiem un grafikām, kas tapušas ilgākā laika posmā ­ no 20. gs. 50. gadiem līdz šodienai. Būdams smalks vērotājs, Ivars Strautmanis savos darbos ir niansēti dokumentējis šķietami ikdienišķas ainas un iespaidus par apkārt notiekošo. Viņš atzīst, ka gan arhitektam, gan māksliniekam ir svarīgi saglabāt spēju uz vienu un to pašu lietu paskatīties no dažādiem skatu punktiem un arvien atklāt tajā ko jaunu. Arī izstādē skatītājiem būs iespēja par viņu uzzināt ko jaunu.

Ivars Strautmanis ir beidzis Latvijas Valsts universitātes Arhitektūras nodaļu (1956). Strādājis Rīgas pilsētas Arhitektūras un celtniecības nodaļā un Rīgas Ģenerālā plāna birojā. Kopš 1966. gada Strautmanis strādā ar topošajiem arhitektiem. Viņš ir pirmais Latvijas arhitekts, kurš aizstāvējis doktora disertāciju (1975). 1978. gadā kļuvis par profesoru, no 1985. līdz 1997. gadam vadījis Arhitektūras un pilsētbūvniecības katedru, no 2005. Līdz 2006. gadam bijis fakultātes dekāns. Ivars Strautmanis ir Latvijas Reģionālās arhitektūras akadēmijas prezidents (kopš 1993. gada) un Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda doktors (2001). 2002. gadā profesors apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Izstāde Ivars Strautmanis. Impresijas Latvijas Arhitektu namā būs skatāma līdz 10. maijam.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx