Interaktīva skaņu instalācija: Pilsēttelpas

Šodien, 16.maijā plkst.18.00 Gētes institūta Rīgā organizētā Vācijas kultūras mēneša Latvijā — O!VĀCIJA — pasākumu ietvaros RIXC Mediju telpā 11.Novembra krastmalā, Rīgā, atklāj vācu elektroakustiskās mūzikas žanra improvizācijas grupas HMSS skaņu instalāciju Pilsēttelpas. Instalācijas būs skatāmas un klausāmas līdz 31.maijam.

HMSS grupa pastāv kopš 2006.gada, tās mērķis ir padarīt improvizāciju mūzikā daudzpusīgāku, izmantojot programmēšanu kā elektroakustisku mūzikas instrumentu. HMSS muzikālo materiālu veido noise un ambient žanram raksturīgais skanējums, kā arī dzīvo skaņu ainavu izmantošana.

HMSS skaņu mākslas performanci varētu raksturot kā netradicionālu mūzikas koncertu vairāku iemeslu dēļ — ja parasti skaņa tiek vadīta caur 1 vai 2 kanāliem, tad HMSS izmanto speciāli sagatavotu 4 kanālu skaņu instalāciju, ļaujot klausītājiem skaņu pieredzēt ne tikai akustiski, bet arī telpiski. Tā ir elektroakustiska tīkla improvizācija, kuras laikā klausītāji var pārvietoties telpā, un tādējādi dažādi izjust skaņu arhitektūru, kurā tiks iekļauta arī Rīgas pilsētas skaņu ainava.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx