Ilgtspējīgākās ēkas un projekta konkurss

Konkursa organizatori — Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padome (LIBP), izdevumi Latvijas Architektūra un Latvijas Būvniecība. Patrons — Pasaules Zaļās būvniecības padome (World Green Building Council, WGBC), kas žūrijā deleģēs starptautiski atzītu ekspertu. Informācija par projektiem un idejām tiks izvietota vietnē www.worldgbc.org un būs pieejama visiem WGBC biedriem, aptverot 90 pasaules valstis.

Konkursā iespējams pieteikt Latvijā realizētus arhitektūras objektus, saskaņotus tehniskos projektus un studentu idejas. Pēc konkursa izglītojošos semināros un publikācijās tiks analizēti objekti, iepazīstinot ar piemēriem ilgtspējīgas būvniecības standartu sasniegšanā un apkopojot labāko praksi, lai pasūtītājiem būtu vieglāk izvēlēties, kādu ēku būvēt nākotnē.

Žūrija: LIBP valdes priekšsēdētāja Zane Sauka, arhitekti Uldis Balodis un Raimonds Saulītis, publiciste un izdevuma Latvijas Būvniecība galvenā redaktore Agrita Lūse, arhitekts un izdevuma Latvijas Architektūra galvenais redaktors Jānis Lejnieks, inženierzinātņu maģistre Ērika Lešinska, doktors Jānis Kļaviņš. Žūriju darbā atblasta tehniskā komisija — eksperti.

Kāpēc piedalīties? Viens no iemesliem, lai piedalītos konkursā, ir iegūt bezmaksas ēkas novērtējumu. Eiropas Savienības līmenī ceļš pretī ilgtspējīgas būvniecības principa ieviešanai praksē ir nosprausts un atzīts, ka ilgtspējīga būvniecība ir bizness labā nozīmē. Skandināvijas valstis, piemēram, Dānija eksportē ilgtspējīgu būvniecību no A līdz Z, sākot ar arhitektu, beidzot ar pašu ēku. Arī Latvijai šis ceļš ir iespējams.

Konkurss ar starptautisku skanējumu un precīziem vērtēšanas kritērijiem. Pieteikumu iesniegšana līdz 2013.gada 20.jūnijam, bez maksas.

Nolikums un pieteikuma anketas lejuplādējami: www.ibp.lv (sadaļā Mūsu projekti), www.latvijasbuvnieciba.lv.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx