Igauņu dizaina konkursā uzvar latvieši

Kaimiņvalsts Dizaina gada ietvaros Igaunijas Dizaineru savienības izsludinātajā dizaina konkursā Collapsibles uzvarējis latviešu jaunās dizaineres Elīnas Bušmanes darbs — saliekamais tējas galdiņš Pause.

Ar jēdzienu «mūsdienīgs dizains» aizvien vairāk saistās telpas taupīšanas un transformācijas iespējas, neaizmirstot par tādām kvalitātēm kā funkcionalitāte un ergonomika. Dizaineriem jārod jauni risinājumi ikdienā lietojamiem priekšmetiem — sākot no mēbelēm līdz pat avīzēm, plastmasas maisiņiem, teltīm un telefoniem.

Pagājušajā nedēļā Tallinā noslēdzās dizaina konkurss Collapsibles*, kurā ar saviem darbiem piedalījās arī 5 jaunie dizaineri no Latvijas, LMA dizaina nodaļas studenti — Baiba Lindāne, Baiba Rulle, Jānis Valdmanis, Kaspars Jursons un Elīna Bušmane.

Starptautiskā žūrija, dizaina aprindās pazīstamie Per Mollerup (Dānija), Simo Heikkila (Somija) un Mait Summatavet (Igaunija) lēma par labu Latvijas jaunās dizaineres, LMA dizaina nodaļas vides mākslas studentes Elīnas Bušmanes pieteiktajam darbam — tējas galdiņam Pause. Galdiņš tika atzīts par saliekamu mēbeli, kas atrisina problēmu, kļūstot patiešām kompakts, kad netiek lietots un pietiekami liels, kad tiek izmantots.

Otro un trešo vietu godalgas dalīja igauņu dizaineri Ingrem Floren un Jaana Paeva.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx