Graftworld Berlīnē

No 20.janvāra līdz 1.martam Berlīnē Aedes galerijā aplūkojama arī Latvijā pazīstamā biroja GRAFT izstāde GRAFTWORLD scenographic architecture, kurā apskatāmi viņu svaigākie projekti Pekinā, Berlīnē un Losandželosā pilsēplānošanas, arhitektūras, interjera un priekšmetu dizaina jomās, tostarp balvotie Hotel Q! Berlīnē, restorāns Fix Belagio Lasvegasā u.c.

Izstāde

GRAFTWORLD eksponē biroja darba metodi ― koncentrēšanos uz sintaktisko, semantisko un fenomenoloģisko aspektu arhitektūrā, apvienojot skulptūru, mēbeli, telpu, urbānu scenāriju un ainavu. Galvenā ekspozīcijas daļa ir pieejama, lietojama skulptūra, interaktīvs zviļņa ― displeja hibrīds, kas gan rāda projektus, gan arī piedāvā atpūtas zonas.

Birojs

1998.gadā Losandželosā Lars Krīkebergs, Volframs Pucs un Tomass Vilemaits (Lars Krückeberg, Wolfram Putz, Thomas Willemeit) dibina GRAFT, lai nodarbotos ar arhitektūru, dizainu, mūziku un «laimes sajūtas ķeršanu».
2001.gadā atklāta biroja filiāle Berlīnē.
2004.gadā kopā ar partneri Gregoru Hoaizelu (Gregor Hoheisel) dibina filiāli Pekinā. Pašreiz birojā ir apmēram 45 darbinieki.
Angliski vārdam graft ir vairākas nozīmes ― krāpšanās un tai pat laikā smags darbs. Transplanti medicīnas jomā. Botānikā tā tiek saukts potzars, ģenētiska materiāla uzpotēšana uz kādas atšķirīgas bāzes, kā rezultātā rodas izturīgāks un izteiksmīgāks hibrīds.
GRAFT arhitektūru uztver kā dažādu kultūru, garšu, stilu un virzienu mijiedarbību. Sapludinot robežas rodas jaunas, negaidītas nozīmes, iespējas un kombinācijas.

Pārsteigumi

1. Pilsētā ir arhitektūras galerija, kuras rīcībā ir divas lielas izstāžu telpas ― ainavu arhitektūras izstādēm Rietumberlīnē (AedesLand) un arhitektūras, dizaina un starpdisciplinārajām izstādēm Austrumberlīnē (AedesPfefferberg
2. Ierodoties izstādes norises vietā, ārpusē sastopam 300 cilvēku pūli, kas 45 minūtes (aukstumā un vējā) pacietīgi gaida, kad radīsies iespēja iekļūt iekšā, kur 700 laimīgie jau bauda ekspozīciju un atklāšanas runas.

Atpakaļ nākotnē

2001.gada vasarā Rīgā, Mākslas Akadāmijas aulā, ar Drēzdenes bankas Jürgen Ponto-Stiftung finansiālo un Meinharda fon Gerkāna nostalģiski―idejisko atbalstu (meistars ir dzimis Rīgā) četru nedēļu garumā risinājās starptautiska jauno arhitektu radošā darbnīca RIGA 4 SIGHTS, kurā piedalījās 16 latviešu un vācu arhitekti un arhitektūras studenti, arī Larss un Volframs no GRAFT.
2002.gada rudenī GRAFT piedalījās Tallinas Arhitektūras triennālē ar piepūšmu ekspozīciju CONTINENTAL DRIFT un mājupceļā vēlreiz apmeklēja iemīļoto pilsētu Rīgu.
2006. gada augustā Tomass Vilemaits tika manīts Rīgas Būvvaldes gaiteņos, jo GRAFT birojam top projekts Vecāķos.
2007.gada janvārī neliela Latvijas delegācija sveica GRAFT izstādes atklāšanā.
2007.gada septembrī izstāde GRAFTWORLD, pa ceļam starp Losandželosu un Pekinu tiks eksponēta Rīgā, Mākslas Akadēmijas aulā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
viator

ar nepacietību

viator

ar nepacietību

2
0
Lūdzu, komentējietx