Gada balva kultūrā 2008 — Procesa komandai

Par sasniegumiem Latvijas kultūrā vakar, 17.decembrī, Dailes teātrī svinīgi tika pasniegtas Kultūras ministrijas balvas Trīs brāļi piecu nozīmīgu kultūras projektu īstenotājiem 2008.gadā. Viena no prēmijām piešķirta projekta Process. Kā rodas laba arhitektūra? kuratorei, arhitektei Ievai Zībārtei. «Tā ir iespēja turpmāko projektu īstenošanai.»

Lai novērtētu aizejošā gada devumu Latvijas kultūrai, jau ceturto reizi Kultūras ministrija sludināja konkursu par gada balvu kultūrā Trīs brāļi. Naudas balvām katrai 1000 latu apmērā, kuras piešķir par veiksmīgi īstenotām iniciatīvām un norisēm kultūrā, kas atstājušas pozitīvu ietekmi uz sabiedrību un valsts izaugsmi, šogad tika iesniegti 26 pieteikumi. Vērtēšanu veica žūrijas komisija kultūras ministres Helēnas Demakovas vadībā.

Viena no trim balvām nominācijā Kultūra indivīda izaugsmei piešķirta projekta Process. Kā rodas laba arhitektūra? kuratorei, arhitektei Ievai Zībārtei par laikmetīgās arhitektūras izstādi Latvijas Nacionālās Mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls un to pavadošos grāmatu ar projektam vienotu nosaukumu, kā arī izstādes mobilo versiju un sarīkojumu ciklu Liepājā. Pēc Kultūras ministrijas žūrijas atzinuma, Ievas vadītais projekts daudzveidīgās formās atklājis arhitekta profesijas radošos aspektus, kas veicina labas arhitektūras rašanos.

Nominācijai Kultūra indivīda izaugsmei bija pieteiktas savstarpēji grūti salīdzināmas pavisam 12 kultūras iniciatīvas — piemēram, tradicionālās kultūras radošās skolas bērniem un jauniešiem vai starptautiskais bērnu radošās mākslas konkurss, lasīšanas veicināšanas programma vai Latvijas Nacionālās operas izglītības programmas, televīzijas kultūrvēsturiskais seriāls vai divi digitāli video diski. No tiem pārējās divas balvas saņēma muzikoloģe Karina Bērziņa par mūsdienīga, multimediāla projekta Mūzika tev īstenošanu un komponists Zigmars Liepiņš par muzikālās drāmas Adata un rokoperas Lāčplēsis uzvedumu.

Ielūdzot projekta Process. Kā rodas laba arhitektūra? darba grupu — Lindu Krūmiņu, Andru Šulcu, Pēteri Bajāru, Lieni Jākobsoni, Mantenu Devrīndtu, Indru Ķempi, Ingūnu Eleri, Tatjanu Raičiņecu, Ventu Vīnbergu — piedalīties svinīgajā ceremonijā Dailes teātrī, Ieva elektroniskā vēstulē uzrunāja kolēģus:

«Par kuratora darbu pie projekta Process. Kā rodas laba arhitektūra? esmu nominēta Kultūras ministrijas rīkotajai gada balvai kultūrā Trīs brāļi. Krīzes laikā tā ir iespēja saņemt papildus līdzekļus tālākajiem atspērieniem. Tas motivēja sagatavot pieteikumu — pēc ministrijas aicinājuma. Balva būšot «naudas izteiksmē». Ja šī izteiksme materializēsies, nauda tiks ieguldīta turpmāko projektu īstenošanai.

Katrs no jums ir piedalījies: kāds pie viena, cits — otra, cits — trešā projekta, jo balva ir par veselu «paku» — grāmatu, izstādi Arsenālā, Liepājas mobilo versiju kopā ar Jūrmalu un visiem satelītpasākumiem, tāpēc tā ir atzinība lielai komandai. Paldies!»

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
u

bada galva

VitaR

Apsveicam!

u

bada galva

VitaR

Apsveicam!

4
0
Lūdzu, komentējietx