Ēku ilgtspējībai veltīts seminārs

Konkursa Ilgtspējīgākā ēka un projekts Latvijā 2013 laureāti tiks paziņoti svinīgā ceremonijā 19. septembrī, ļaujot seminārā atskatīties uz projektiem un konkursa vērtēšanu. Semināru vadīs starptautiski atzīts eskperts Deivids Klarks(David Clark), viņš un citi žūrijas locekļi atbildēs uz konkursa dalībnieku un interesentu jautājumiem. Semināra laikā tiks prezentēta arī D.Klarka jaunā grāmata Kādā krāsā ir jūsu ēka? (What colour is your building?). Grāmata starptautiskajās profesionālajās aprindās atzīta par būtisku lasāmvielu ikkatram, kurš vēlas izprast ēku «ekoloģisko pēdu» un kā to praktiski samazināt.

Konkurss Ilgtpējīgākā ēka un projekts 2013 Latvijā notiek pirmo reizi, tas ir ēku un projektu konkurss ar precīziem vērtēšanas kritērijiem un starptautisku skanējumu. Konkursa patrons ir Pasaules Zaļās būvniecības padome (WGBC). Katras nominācijas galveno laureātu gaida brauciens uz Šveici un iepazīšanās ar ilgtspējīgas arhitektūras objektiem. Konkursa satelīta pasākums — Latvijas ilgtspējīgas arhitektūras paraugiem veltīts elektroniskais katalogs latviešu un angļu valodā, kura saturs tapis uz konkursa pieteikumu bāzes un ar VKKF finansiālu atbalstu. Katalogu ar WGBC atbalstu izplatīs vairāk kā 90 valstīs, popularizējot pasaulē Latvijas arhitektu, būvnieku, kā arī  studentu pienesumu ilgtspējīgas būvniecības jomā.

Konkursa žūrijā darbojās nozares profesionāļi, bet laureātu noteikšanai no otrajā kārtā izvirzītajiem pieteikumiem tika pieaicināts starptautiski atzīts eksperts no WGBC Deivids Klarks. Žūrijā strādāja LIBP valdes priekšsēdētāja Zane Sauka,  arhitekti Uldis Balodis un Raimonds Saulītis, izdevuma Latvijas Būvniecība galvenā redaktore Agrita Lūse, arhitekts, izdevuma Latvijas Architektūra galvenais redaktors Jānis Lejnieks, inženierzinātņu maģistre Ērika Lešinska, doktors Jānis Kļaviņš. Žūriju darbā atbalstīja tehniskā komisija — eksperti, no Kultūras ministrijas kā neatkarīgais novērotājs piedalījās Dzintra Purviņa, Radošo industriju nodaļas referente.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx