Eiropas pilsētas latviešu gleznotāju acīm

Līdz 14.maijam Vecrīgā, Agijas Sūnas mākslas galerijā skatāma izstāde Eiropas pilsētas Latvijas gleznotāju darbos. Izstādē piedalās 23 mākslinieki, kuru gleznas rosinājusi Berlīne, Brēmene, Koljūra, Londona, Madride, Parīze, Roma, Saragosa, Sjēna, Stokholma, Venēcija, kā arī Cēsis, Kandava un Rīga.

Izstāde tapusi galerijas sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, tādejādi atzīmējot Eirpoas Savienības pasākumus — Latvijas iestāšanaos ES 2004.gada 1.maijā, kā arī 9.maiju – Eiropas dienu. 2008.gads ir ES Starpkultūru dialoga gads. veicinot apziņu par piederību Eiropai un atvērtību pasaulei. Dialogs kultūrā veicina apziņu par piederību Eiropai un atvērtību pasaulei. Daudzveidībā, ļauj uzzināt un apzināt ieguvumus, kurus Eiropai piedāvā mazu un lielu tautu kultūras.

Pievienošanās Eiropas Savienībai devusi impulsu arī mākslā — mākslinieki vairāk dodas mācīties vai studiju ceļojumos uz dažādu valstu pilsētām, un bieži gleznotāju personālizstādēs redzami šo ceļojumu iedvesmoti darbi. Māksla rodas no mākslinieka un pasaules satikšanās. Tuvināšanās citām valstīm un tautām bieži vien sākas ar pilsētu iepazīšanu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
erk

No 17.maija Cirihe apskatama izstade " Pelekie toni Viduseiropas arhitektu darbos".

Patiesam piedodiet, bet zina izraisija zinamas asociacijas! :)))))

(par izstadi Cirihe es tikai fantazeju…)

1
0
Lūdzu, komentējietx